reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Monitory: špatné rozlišení

Neregistrovaný (0)|2.1.2008 17:32
Jméno tazatele: Marek V.

Znění dotazu:
Koupil jsem si nový širokoúhlý monitor LG Flatron M198WA-BZ s nativním rozlišením 1440*900 pixelů. Po instalaci ovladačů mi ale stále nejde nastavit toto rozlišení,jsou na výběr pouze standartní (1024x798,1280x1024,1600x1200,...) ale nativní pro monitor nastavit nejde. Prosím o radu jak to opravit.Zkoušel jsem i Linuxy(Slax) a tam mi také nešlo nastavit požadované rozlišení.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Windows XP Professional SP2
Intel Celeron 634 MHz
192 MB RAM
grafika ATI All-in-wonder 128
Monitor LG Flatron M198WA-BZ
Intri (3490)|2.1.2008 17:35
To může být grafikou, je docela stará a nemusí být schopná takové rozlišení nastavit. Chtělo by to vyzkoušet nějakou novější.
boboco (1987)|2.1.2008 17:36
Problém bude asi v grafické kartě, nejslíš tohle rpzlišení vůbec nepodporuje. Doporučuju zkusit v naší sekci Download stáhnout PowerStrip a s jeho pomocí vytvořit vlastní požadované rozlišení. Pokud to nepůjde, obávám se, že jedinou možností jak tam tohle rozlišení dostat bude výměna grafiky.
pavel_p (993)|2.1.2008 23:52
Ve Win mě napadá jedině powerstrip, pro linux zkus jestli je v distibuci příkaz gtf - když tak zdroják zde http://cvsweb.xfree86.org/cvsweb/xc/programs/Xserver/hw/xfree86/etc/gtf.c?rev=1.3 , přeložit gcc gtf.c -o gtf -lm, spustit ./gtf 1440 900 60 a vygenerovaný řádek pro xserver dej do /etc/X11R6/xorg.conf ... pak by to mohlo jet nebo vyhodit nějakou chybu, jako třeba nedostatečný pixel clock nebo pravděpodobněji málo paměti - pak upravit v xorg.conf barevnou hloubku.
Málo známý fakt je, že rozlišení lze nastavit prakticky libovolně snad s požadavkem na násobky 8 bodů v rámci omezení monitorem a grafikou.