reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Geil DDR II na 1GHZ

ziminix (18)|3.1.2008 16:21
Zdravim,
na CZC jsem narazil na zajimave pameti, za jeste zajimavejsi cenu - http://www.czechcomputer.cz/product_doc-2F811B322EC016A0C1257140003EEC3E.html . Uvadi ze maji frekvenci 1GHz, na X-bit labs jsem si nasel recenzi - http://www.xbitlabs.com/articles/memory/display/ddr2-1000_3.html#sect0 - a tam pisou, ze jejich zakladni frekvence je nanejvys 667MHz a ze tech 1000MHz se musi v BIOSu nastavit, jestli jsem to teda dobre pochopil. Potom jestli se nepletu to znamena, ze jestli chci aby bezely na 1GHz tak je musim pretaktovat nebo jak? Taky by me zajimalo jestli a jak mi budou fungovat na bezny desce s I-P35 chipsetem s podporou pameti i 1066MHz. Mnohokrat diky za vysvetleni, pripadne jestli mate nekdo zkusenosti tak prosim taky napiste.
tequilla (1015)|3.1.2008 16:30
Zakladni frekvence neni 667Mhz, pameti pouze nemaji v SPD cipu zaznam pru frekvence vyssi (SPD je cip na pametovem modulu, ktery obsahuje zakladni nastaveni pameti a pokud je v BIOSu nastavena automaticka detekce parametru pameti, tak si je z toho SPD cipu vythane a pouzije). Proto bych nastaveni frekvence na 1Ghz nenazval ani taktovanim jako spise nutnosti manualniho nastaveni pameti v BIOSu.
K tomu ale, aby sly na 1Ghz nastavit, tak do nich musi deska pustit napeti 2.3V, coz je pomerne dost a predtim nez je koupis, tak si over, zda tuto hodnotu dokazes v BIOSu konkretni desky nastavit.
ziminix (18)|3.1.2008 18:57
Diky moc za vysvetleni. Akorat skoda, ze ty pameti uz asi mit nikde nebudou, protoze jinak byly za dobrou cenu.
tequilla (1015)|3.1.2008 19:51
Pravda, dostupnost je na tom u techto Geilu dost blbe. S takovejma A-Data Extreme 800+ ale urcite neudelas ostudu take. A k 1Ghz pujdou s nejvetsi pravdepodobnosti take (ovsem zde jiz musis taktovat, ne nastavovat jako v pripade Geilu) :).
tgfh (2985)|3.1.2008 20:02
GeIL to má tak schválně udělané, aby náhodou nenastal problém s kompaktibilitou.
ziminix (18)|3.1.2008 22:27
Ja se moc taktovat nechystam. Ale ty pameti byly levnejsi i nez 800MHz, a kdyz by sly dat tak vysoko, tak by to nebylo spatny. Nu coz, zbytecny je chvalit kdyz nejsou :)

Jinak mam vyhlidnuty OCZka se kterejma si myslim ostudu taky neudelam :)