reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

chyba při načítání operačního systému

petr28 (62)|3.1.2008 19:00
Dobrý den,mám problém v nastavení Biosu nebo spíše o opravu,vždy když resetuji floppem vše se opravi ale nainstalovat Windows H.edition jednou se mi povedlo načíst alespoń ovladače.No a po restrartování zas černá obrazovka a dole chyba při načítání operačního systému,v aj Verifying DMI POOL Data,Prošmejdil jsem neta každý radil něco jiného.Kdyby to šlo spustit nouzovým,tak už bych věděl,a ani jak někdo radil,příkazovým řádkem,to také ne tak už nevím.
Neví kde bych si mohl najít přesné nastavení,nebo stahnul něco na opravu díky za radu petr28
tgfh (2985)|3.1.2008 19:07
Snažíš se nainstalovat OS nebo se dostat do OS?

Měl jsem úplně stejný problém při instalaci OS, stačilo updatovat BIOS a zformátovat HDD jinou utilitou než od Microsoftu (nejlépe utilitou přímo k disku) a vše šlapalo jak hodinky :)
petr28 (62)|3.1.2008 19:23
[QUOTE=tgfh;77910]Snažíš se nainstalovat OS nebo se dostat do OS?

Měl jsem úplně stejný problém při instalaci OS, stačilo updatovat BIOS zformátovat HDD jinou utilitou než od Microsoftu (nejlépe utilitou přímo k disku) a vše šlapalo jak hodinky :)[/QUOTE]

Snažím se nainstalovat OS
tgfh (2985)|3.1.2008 19:40
No tak to je přesně ono, naformátuj celý HDD utilitou od výrobce disku a pofičí to ;)

Jaké značky je tvuj HDD?
petr28 (62)|3.1.2008 19:55
[QUOTE=tgfh;77925]No tak to je přesně ono, naformátuj celý HDD utilitou od výrobce disku a pofičí to ;)

Jaké značky je tvuj HDD?[/QUOTE]

Mméno pc je Athlon.nic takového nemám jen instalační cd-rom win.home edition.Ale čekám co poradíš.jest-li dáš příklad jsem laik a nedostanu se do pc abych to zjistil.díky
tgfh (2985)|3.1.2008 20:00
Klid ;) . Tak se podívej do papíru, nebo do EVERESTu co máš za značku disku.
https://www.svethardware.cz/forum/downloads.php?do=file&id=134

Buď Seagate, WD (Western Digital), Hitachi, Samsung, popř. Maxtor.
petr28 (62)|3.1.2008 20:07
[QUOTE=tgfh;77934]Klid ;) . Tak se podívej do papíru, nebo do EVERESTu co máš za značku disku.
https://www.svethardware.cz/forum/downloads.php?do=file&id=134

Buď Seagate, WD (Western Digital), Hitachi, Samsung, popř. Maxtor.[/QUOTE]

PC mám bez papírů ale tady čtu na černé obrazovce není to master disk:CHS ATA 100.40022MB
tgfh (2985)|3.1.2008 20:16
JN, nedošlo mi, že se do everestu asi nedostaneš, když nemáš win :D

Tak zbývá poslední možnost, otevřít bočnici (odšroubovat 2 šroubky) a podívat se na HDD, "černá obrazovka" ti značku disku neukáže.
petr28 (62)|3.1.2008 20:29
[QUOTE=tgfh;77941]JN, nedošlo mi, že se do everestu asi nedostaneš, když nemáš win :D

Tak zbývá poslední možnost, otevřít bočnici (odšroubovat 2 šroubky) a podívat se na HDD, "černá obrazovka" ti značku disku neukáže.[/QUOTE]

Tak opisujiWestsrn digital WD400 Enhanced IDE Hard driver
parameters LBA 40GB
Nevím jest-li jsem opsal to důležité.
tgfh (2985)|3.1.2008 20:37
Opsal ;), takže si stáhni tento souborek, rozbal a spusť, nahraje ti na disketu utilitu k western digital diskům ze které nabootuješ (tak jak bootuješ CD XPček). V hlavním menu zvol setup my drive a postupuj podle pokynů. Pokud disk nechceš nijak rozdělit na více oddílů zvol easy instalation a disk se ti jen zformatuje. Pak už dáš jen exit, restartneš a instaluješ winy.

Ještě upozorním: tímto si smažeš veškerá data na celém disku!
petr28 (62)|3.1.2008 20:44
[QUOTE=petr28;77943]Tak opisujiWestsrn digital WD400 Enhanced IDE Hard driver
parameters LBA 40GB
Nevím jest-li jsem opsal to důležité.[/QUOTE]

Ted ke všemu mi tu naskočil Floppy disk(s) fail(40) a dole nabídka f1 nebo del.Tak jsem dal f1 a je to jako před tím.Po restartu mám opět floppy....a tak to jde dokola.
tgfh (2985)|3.1.2008 20:45
To se stane z 50%, diskety prostě nejsou spolehlivé, nahraj to na ni znovu
petr28 (62)|3.1.2008 21:04
[QUOTE=tgfh;77954]To se stane z 50%, diskety prostě nejsou spolehlivé, nahraj to na ni znovu[/QUOTE]

Na disketě to mám.ale jak dál.dal jsem to do vypalovačky.nemám někde v biosu něco natsavit?
tgfh (2985)|3.1.2008 21:10
Mělo by ti to samo chytnout, tak zkontroluj jestli máš nastavené v BIOSu "first boot" [floppy]
petr28 (62)|3.1.2008 21:22
[QUOTE=tgfh;77965]Mělo by ti to samo chytnout, tak zkontroluj jestli máš nastavené v BIOSu "first boot" [floppy][/QUOTE]

To mám a je to tam ještě jsem zkontroloval kabely.ale bohužel nejde to.
petr28 (62)|3.1.2008 21:28
[QUOTE=petr28;77970]To mám a je to tam ještě jsem zkontroloval kabely.ale bohužel nejde to.[/QUOTE]

Mám tu hlášku floppy disks) fail(40) není to tím?
mech13 (5526)|3.1.2008 21:47
nemas na floppy otoceny konektor? je floppy v biosu spravne nastavena? (v basic settings)
tgfh (2985)|3.1.2008 21:52
Fungovala ti vůbec disketovka jak ti PC ještě jel?

Kdyby byl otočený kabel tak by disketovka neustále svítila (jako když pracuje), nedělá ti to?
petr28 (62)|4.1.2008 15:16
[QUOTE=tgfh;77983]Fungovala ti vůbec disketovka jak ti PC ještě jel?

Kdyby byl otočený kabel tak by disketovka neustále svítila (jako když pracuje), nedělá ti to?[/QUOTE]

To jsem schválně vyskoušel ok když jsem to přehodil tak se stalo co jsi psal, tím pádem jsem to dal jak to má být,tím pádem to není tím.
petr28 (62)|4.1.2008 15:21
[QUOTE=mech13;77974]nemas na floppy otoceny konektor? je floppy v biosu spravne nastavena? (v basic settings)[/QUOTE]

Prohledl jsem vše v biosu ale jak se v tom hrabu tak už pochybuji že to dám do hromady.Nešlo by to popsat podrobněji dík.
tgfh (2985)|4.1.2008 15:25
No tak budeme bootovat z CD ;), na tehle strance http://support.wdc.com/download/index.asp?swid=1 stahnem Data Lifeguard Tools 11.2 for DOS (CD), teď už jen pohledat, přesně tvůj typ disku
petr28 (62)|4.1.2008 15:43
[QUOTE=tgfh;78149]No tak budeme bootovat z CD ;), na tehle strance http://support.wdc.com/download/index.asp?swid=1 stahnem Data Lifeguard Tools 11.2 for DOS (CD), teď už jen pohledat, přesně tvůj typ disku[/QUOTE]

Nejdříve než začnu tak připomenu,že když dám f1 zadá se mi hláška chyba při nčítáni operačního systému,ale dalším restrtu bez f1 a del mi naskočí floppy disk(s) fail (40) a to stále do kola i při přehození kabalů jen vědět jak přesně.Už jsem skusil vše a nic.Před tím šlo ok,tak nevím.
robky (3195)|4.1.2008 15:56
[QUOTE=petr28;78147]Prohledl jsem vše v biosu ale jak se v tom hrabu tak už pochybuji že to dám do hromady.Nešlo by to popsat podrobněji dík.[/QUOTE]

A máš v BIOS-e povolený radič floppy mechaniky? Mala by to byť položka FDC (floppy disc controller) a nastavená na Enabled
Sieben (513)|4.1.2008 16:35
no pokud to píše floppy disk fail 40
-tohle mi to hlásilo když sem zapojil špatně floppy nebo nebylo připojené napájení

jak si montoval ten HDD možná si odpojil omylem floppy..
zkontroluj zda tam máš napájení a zda je připojenej datovej konektor správně
tgfh (2985)|4.1.2008 16:42
http://support.wdc.com/download/index.asp?cxml=n&pid=4&swid=53

Stáhni toto (for CD) rozbal, vypal, bootuj. Mělo by to fičet, přesněji detekovat tvůj HDD, pokud by ti psalo že není žádný HDD nainstalovaný tak máš WD400JB (né WD400BB jak se domnívám) a budeš stahovat rozbalovat vypalovat bootovat znova jiný soubor
petr28 (62)|4.1.2008 17:34
[QUOTE=robky;78166]A máš v BIOS-e povolený radič floppy mechaniky? Mala by to byť položka FDC (floppy disc controller) a nastavená na Enabled[/QUOTE]

No ahoj to se mi zdá logické,ale kde to najdu,hai
petr28 (62)|4.1.2008 17:51
[QUOTE=Sieben;78172]no pokud to píše floppy disk fail 40
-tohle mi to hlásilo když sem zapojil špatně floppy nebo nebylo připojené napájení

jak si montoval ten HDD možná si odpojil omylem floppy..
zkontroluj zda tam máš napájení a zda je připojenej datovej konektor správně[/QUOTE]

super ele jak jsem opravoval (podle některých)tak asi dšlo k chybě ele.po tom přehazování kabelů,asi možná.Mají nějaké označení?Podle co vydím tak jsou parametry od deky 1.modrý 2.černý,možná jsem to přehodil,poradíš modrý kam a černý tam díky
robky (3195)|4.1.2008 17:52
Nájdeš ho v menu Integrated peripherals. Ešte v menu Standard CMOS features skontroluj položku Drive A - 1,44M , 3,5 in
petr28 (62)|4.1.2008 18:10
[QUOTE=robky;78198]Nájdeš ho v menu Integrated peripherals. Ešte v menu Standard CMOS features skontroluj položku Drive A - 1,44M , 3,5 in[/QUOTE]

To mám a je ok.asi bylo dobré že po resartovací černé obarzovce se mi nezdá:primary Masters:ok¨
primary Slave:nic
Secondarymaster:ok
Secondary Slave:nic a když přehodím kabely tak je to jinak
nevíš co s tím
tgfh (2985)|4.1.2008 18:34
Ten error to píše proto, že je ta utilita na SATA disky, sry nedošlo mi to.

Takže stáhni toto: http://websupport.wdc.com/rd.asp?p=sw23&t=120&lang=en&s=http://support.wdc.com/download/dlg/dlgsetup11_dos.zip pokud to nepojede tak toto: http://websupport.wdc.com/rd.asp?p=sw23&t=120&lang=en&s=http://support.wdc.com/download/dlg/dlgsetup11_dos.zip

Stejný postup, je to zase na disketu.
pcmaker (354)|4.1.2008 21:24
Stahni si a vypal na CD "Hirens Boot CD". Tam najdes vse potrebne pro test povrchu HDD a jeho formatovani, test RAM, diagnostiku PC a mnoho dalsiho. Pevny disk by se nemel v zadnem pripade hlasit v BIOSu (POSTu) jako CHS ale jako LBA. Bud je KO kabel nebo disk.
Jinak, dle tveho vyjadrovani soudim, ze jsi cizinec. Chtelo by to jeste tu cestinu trosku vypilovat. :o)
petr28 (62)|8.1.2008 14:55
[QUOTE=tgfh;78176]http://support.wdc.com/download/index.asp?cxml=n&pid=4&swid=53

Stáhni toto (for CD) rozbal, vypal, bootuj. Mělo by to fičet, přesněji detekovat tvůj HDD, pokud by ti psalo že není žádný HDD nainstalovaný tak máš WD400JB (né WD400BB jak se domnívám) a budeš stahovat rozbalovat vypalovat bootovat znova jiný soubor[/QUOTE]

Zdravím po dlouhé odmlce,cédovka mě nic nerozbalý,už jsem si stahnul program na opravu Biosu co mi tady někdo radil,ta mi šla předtím(cd) v normě.Po reinstalaci šlo vše ok,až druhý den to hlásilo floppy......a od té doby se střídá bud´tento a nebo f1-chyba při načítání operačního systému.
petr28 (62)|8.1.2008 15:10
[QUOTE=tgfh;78176]http://support.wdc.com/download/index.asp?cxml=n&pid=4&swid=53

Stáhni toto (for CD) rozbal, vypal, bootuj. Mělo by to fičet, přesněji detekovat tvůj HDD, pokud by ti psalo že není žádný HDD nainstalovaný tak máš WD400JB (né WD400BB jak se domnívám) a budeš stahovat rozbalovat vypalovat bootovat znova jiný soubor[/QUOTE]

HDD jeWD400EB
Black tgfh (143)|9.1.2008 20:40
http://support.wdc.com/download/index.asp?cxml=n&pid=5&swid=53
Utilita pro boot z CD na WD400EB

Jak už řekl několikkrát, tohle by ti mělo určitě pomoct
petr28 (62)|11.1.2008 16:52
[QUOTE=Black tgfh;79675]http://support.wdc.com/download/index.asp?cxml=n&pid=5&swid=53
Utilita pro boot z CD na WD400EB

Jak už řekl několikkrát, tohle by ti mělo určitě pomoct[/QUOTE]

Bohužel, ale nejde spustit cd s tímto programem,ale se žádným,už jsem vyzkoušel dost,bude problém s cd vypalovačkou,která se po restartu rozjede,ale jak má načíst tak přestane pracovat,zřejmě bude problém s kabeláží připojení mezi HDD A VYPALOVAČKOU.Hledal jsem také na webech jast-li najdu vzor nebo foto zapojení.Schémata, které tu byly,jsou pro odborníka a já jsem amatér.Dost jsem naučil
,no to je dost těžký.
Doufám že někdo poradí, kde najít foto nebo nákres propojení kebelů,pro kontrolu abych věděl,zda je

OK.petr28
petr28 (62)|11.1.2008 17:18
[QUOTE=pcmaker;78263]Stahni si a vypal na CD "Hirens Boot CD". Tam najdes vse potrebne pro test povrchu HDD a jeho formatovani, test RAM, diagnostiku PC a mnoho dalsiho. Pevny disk by se nemel v zadnem pripade hlasit v BIOSu (POSTu) jako CHS ale jako LBA. Bud je KO kabel nebo disk.
Jinak, dle tveho vyjadrovani soudim, ze jsi cizinec. Chtelo by to jeste tu cestinu trosku vypilovat. :o)[/QUOTE]

Cd mechanika nefunguje,při najetí se zbrzdí a program se nenačte,ale vůbec žádný.Po vložení disku,dříve šlo v pořádku,no a teď černá obrazovka hlásí:PressF1 to continue,del to enter SETAP.
Deletem se dostanu do Biosu(tady to chápu)F1:Verifying DMI Pool Data- Níže Chyba při nečítání operačního systému.
Cizinec nejsem,jen se to těžko popisuje,když jsem laik a teprve se vše učím.
petr28 (62)|11.1.2008 17:34
[QUOTE=petr28;80274]Cd mechanika nefunguje,při najetí se zbrzdí a program se nenačte,ale vůbec žádný.Po vložení disku,dříve šlo v pořádku,no a teď černá obrazovka hlásí:PressF1 to continue,del to enter SETAP.
Deletem se dostanu do Biosu(tady to chápu)F1:Verifying DMI Pool Data- Níže Chyba při nečítání operačního systému.
Cizinec nejsem,jen se to těžko popisuje,když jsem laik a teprve se vše učím.[/QUOTE]

Ještě jsem zapoměl že při restartu se objeví hláška:Floppy disk(s) fail(40).
pcmaker (354)|11.1.2008 20:22
[QUOTE=petr28;80277]Ještě jsem zapoměl že při restartu se objeví hláška:Floppy disk(s) fail(40).[/QUOTE]

OK, omlouvam se, nechtel jsem te urazit, ale zkus si precit 1. prispevek, ktery jsi sem vlozil. To se opravdu jen velice tezko dalo prelouskat. Ale k problemu. Vypada to, ze ti nefunguje poradne vubec zadna mechanika. Zkus vymenit ploche datove kabely. Nesmi byt nejak zlomene, ci jinak poskozene. Podivej se do konektoru na HDD, FDD a MB s baterkou, jestli nemas ohnute, ci zlomene nejake piny. Bylo by dobre promerit zdroj, jestli je OK (aspon +12 a +5V). A hlavne vsechno s citem, jako s zenami (jo najdou se i takove). Jak zarves, tak to urves nebo zlomis a uz neni navratu. Vsechny konektory s citem, ale durazne dotlac. HDD by mel byt nasvicovany na MASTAER :o)
petr28 (62)|11.1.2008 22:05
[QUOTE=pcmaker;80337]OK, omlouvam se, nechtel jsem te urazit, ale zkus si precit 1. prispevek, ktery jsi sem vlozil. To se opravdu jen velice tezko dalo prelouskat. Ale k problemu. Vypada to, ze ti nefunguje poradne vubec zadna mechanika. Zkus vymenit ploche datove kabely. Nesmi byt nejak zlomene, ci jinak poskozene. Podivej se do konektoru na HDD, FDD a MB s baterkou, jestli nemas ohnute, ci zlomene nejake piny. Bylo by dobre promerit zdroj, jestli je OK (aspon +12 a +5V). A hlavne vsechno s citem, jako s zenami (jo najdou se i takove). Jak zarves, tak to urves nebo zlomis a uz neni navratu. Vsechny konektory s citem, ale durazne dotlac. HDD by mel byt nasvicovany na MASTAER :o)[/QUOTE]

Už jsem reagoval,jak mám téma o kabelech interních,měl jsi pravdu byly to kabely,pořádně zmuchlané a poškozené od minulýho majitele a já je dodělal.Díky a dám vědět po výměněPETR28
petr28 (62)|16.1.2008 23:05
[QUOTE=pcmaker;80337]OK, omlouvam se, nechtel jsem te urazit, ale zkus si precit 1. prispevek, ktery jsi sem vlozil. To se opravdu jen velice tezko dalo prelouskat. Ale k problemu. Vypada to, ze ti nefunguje poradne vubec zadna mechanika. Zkus vymenit ploche datove kabely. Nesmi byt nejak zlomene, ci jinak poskozene. Podivej se do konektoru na HDD, FDD a MB s baterkou, jestli nemas ohnute, ci zlomene nejake piny. Bylo by dobre promerit zdroj, jestli je OK (aspon +12 a +5V). A hlavne vsechno s citem, jako s zenami (jo najdou se i takove). Jak zarves, tak to urves nebo zlomis a uz neni navratu. Vsechny konektory s citem, ale durazne dotlac. HDD by mel byt nasvicovany na MASTAER :o)[/QUOTE]

Ahoj ,tak Jsem dnes zapojil nové kabely,ale s tím samým výsledkem,tak už nevím,co by s tím mohlo být.
Tak zatím,budu pátrat dál.petr28