Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Kolik FPS je pro vás dostačující?

Hlasujících
152. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • 30 - pro plynulost stačí

67 44.08%
  • 40 - méně mi přijde moc trhané

52 34.21%
  • 50 - mám náročné oko

14 9.21%
  • 60 a více - hraju na profi úrovni, a každý FPS dobrý

19 12.50%
Strana 6 z 6 PrvníPrvní ... 456
Zobrazené výsledky: 76 až 89 z 89

Téma: Kolik FPS je pro vás dostačující?

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Koubis, ty jsi naprosto mimo. Tady nejde vůbec ani tak o to, aby obraz vypadal plynule, když je to slideshow, tak to nehraje nikdo. Tady jde hlavně o odezvu. Čím víc snímků za sekundu, tím vyšší odezva. Úplně nádherně o je vidět např. u hry Just Cause, Godfather a dalších s auty. Hoď si detaily tak, aby ti to jelo na 13 FPS a pak si je sraž aby ti to jelo na 30 FPS. Z líné a pomalé hry, která reaguje jako slimák (jedeš třeba v autě a po zmáčknutí klávesy ti zahne až za nějalou dobu, sice krátkou, ale vypadá to strašně) budeš mít bezvadnou rychle reagující gamesu, kterou bude radost hrát.

Ty jsi asi v životě žádné hry nehrál. Běž se raději dívat na TV Sami vědci pořádně neví, kde jsou vlastně hranice mozku, protože např. v psychóze jsou lidé schopni si vybavit, co měla ta kočka, kterou viděli půl sekundy při vystupování ráno z tramvaje, na sobě. Dále např. podprahová reklama. Ale ne, tohle vůbec nemá cenu řešit. Jestli se budeš chtít dál hádat a vyvolávat flame, tak se nediv, až ti přistane žlutá
    Naposledy upraveno uživatelem Pavel Boček: 26-08-2008 v 14:41
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček Avatar uživatele alkaba
    Registrace
    Mar 2008

Kolik FPS je pro mě dostačující? No minimálně 50 a ideálně nad 70 Ano jsem náročný a bouhužel rozdíl mezi 30 a 60 fps poznám. A je to opravdu markantní rozdíl...Radši zi zahraju hru se sníženýma detailama a 60fps než s vysokýma detailama a s 25fps.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Pro mě je ideální tak 40fps... samozřejmě čím víc, tím líp, ale na svém starém PC jsem hrával kolikrát i při 20fps a méně a dá se to. Takže asi záleží na zvyku

Koubis:
    podle tvých postů bych řekl, že o tomto příliš nevíš, jen jsi něco někde přečetl a navíc špatně pochopil. Což by asi nebyl až takový problém, kdybys uznal chybu a pokusil se to pochopit znovu a tentokrát správně. Sám jsi sem dával tento odkaz: http://cs.wikipedia.org/wiki/Sn%C3%A...3%A1_frekvence
    V dolní části máš tyto 2 věty:
    Hodnotou snímkové frekvence se např. hodnotí obrazová odezva a plynulost grafiky u počítačových her na konkrétním počítači. Jako minimální hodnota pro plynulou grafiku (při které lidské oko nerozezná jednotlivé obrazy) se bere 25 fps, zhruba 60 fps se bere jako naprosto dostatečné pro bezproblémový chod hry.
    Z nich můžeš jasně vyčíst, že jsi špatně pochopil jednu docela zásadní věc - že 25 ( 24? ) fps není maximum, které je oko schopné rozeznat, ale minimum, které je ještě schopné vnímat jako plynulý obraz. Neznamená to tedy, že pokud budeš mít více fps, tak nepoznáš rozdíl, ale že pokud budeš mít méně než 25 fps, bude již rozdíl patrný na první pohled - obraz bude trhaný. Pokud to ani takto nepochopíš, tak je zřejmě škoda času se ti něco snažit vysvětlit.

Samozřejmě v tomhletom máš pravdu:
    Citace Původně odesláno od koubis Zobrazit příspěvek
    pas!k: FPS = Frame Per Second; obnovovací frekvence, např. 60 Hz znamená, že se obraz překreslí 60x do sekundy. Čili >> pokud mám refresh rate 60Hz a 12OFPS, je mi to stejně úplně k prdu, jelikož se mi obraz obnoví tak jako tak 60x během vteřiny. Už chápeš, na co jsem poukazoval tou obnovovací frekvencí?

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

pas!k: FPS = Frame Per Second; obnovovací frekvence, např. 60 Hz znamená, že se obraz překreslí 60x do sekundy. Čili >> pokud mám refresh rate 60Hz a 12OFPS, je mi to stejně úplně k prdu, jelikož se mi obraz obnoví tak jako tak 60x během vteřiny. Už chápeš, na co jsem poukazoval tou obnovovací frekvencí?
    Obraz na monitoru se ti sice obnoví jen 60x za sekundu, ale hra na tebe bude reagovat za 1/120 sekundy místo 1/60 sekundy. A pokud to nemáš na těch 60 s v-syncem (na což potřebuješ reálně mnohem víc než 60 aby sis v-sync mohl dovolit zapnout), tak situace na monitoru bude při 120 FPS přesněji odpovídat té ve hře, protože když monitor bude zobrazovat 60x za sekundu nějaký z nesynchronizovaných 120 snímků co vytváří grafika, tak je pravděpodobné že každý z těch vybraných 60 bude zhruba o tu 1/120 sekundy aktuálnější než při 60 FPS. Respektive bez v-syncu se téměř při každém refreshi monitoru zobrazí kombinace dvou sousedních snímků, protože se monitor bude trefovat do okamžiků kdy probíhá přemazávání framebufferu novým snímkem. U 120 FPS se tedy zobrazí snímek tvořený dvěma částmi posunutými o 1/120 s a u 60 FPS o 1/60 s. U 120 FPS s takto malým posunem sousedních snímků pak už ani žádné problémy s vertikální synchronizací nejspíš nepostřehneš, čili ani nebude potřeba v-sync zapínat. Doufám že je to pochopitelné
    Naposledy upraveno uživatelem elpsycho: 26-08-2008 v 18:16

Občasný diskutér Avatar uživatele koubis
    Registrace
    May 2006

Pavel Boček: Kolik FPS je pro vás dostačující?
    30 - pro plynulost stačí
    40 - méně mi přijde moc trhané
    50 - mám náročné oko
    60 a více - hraju na profi úrovni, a každý FPS dobrý
    Zobrazit výsledky hlasování
    ---Kdepak, tady se vůbec nejedná o plynulost obrazu. Ach jo, Pájo, Pájo... kdybys radši pozorněji četl. Až mi řekneš, které z pravidel jsem porušil, začni se jimi ohánět. Co se vyvolávání hádky týče, nemůžu za to, že na jeden protichůdný názor uživatelé reagují tak, jak je vidět. Já vždycky slušně odpovím, nikho nenapadám, pouze zdůvodňuji co a proč si myslím, což někteří těžce nesou a není to moje vina. Raději se podívej na jazykové prostředky svých kolegů ;-)

elpsycho: No snad sám musíš uznat, že je to tak trochu ptákovina, cos napsal... uvědomuješ si, že odezva bude stejně až v další 1/60 s? Ta hra sice na mě zareaguje 2x rychleji, ale odezva zůstává naprosto stejná, i kdybys měl 1000 FPS. Rozumíš? No a ono vůbec, bavit se v souvislosti lidskýma reakcema o časech 16 ms a 8 ms........
    Naposledy upraveno uživatelem koubis: 27-08-2008 v 13:14

Registrace
    Nov 2006

elpsycho: No snad sám musíš uznat, že je to tak trochu ptákovina, cos napsal... uvědomuješ si, že odezva bude stejně až v další 1/60 s? Ta hra sice na mě zareaguje 2x rychleji, ale odezva zůstává naprosto stejná, i kdybys měl 1000 FPS. Rozumíš? No a ono vůbec, bavit se v souvislosti lidskýma reakcema o časech 16 ms a 8 ms........
    Ne, teď ti opravdu nerozumím. Hra reaguje rychleji, ale odezva zůstává stejná - odezva čeho? Odezva monitoru (o které jsme se tu ještě myslím nebavili) nepochybně. Ale jinak nevím co tím můžeš myslet. A jak jsem říkal - při 120 FPS a 60 Hz refreshrate se bude monitor svým zobrazováním trefovat do aktuálnějších snímků (resp. kombinace dvou snímků, protože se bez synchronizace bude trefovat do přemazávání framebufferu jiným snímkem). Takže jednak na tebe hra o něco rychleji reaguje a zadruhé vidíš aktuálnější situaci. To už máme výhodu řekněme 16ms. 16ms není doba kterou bys byl schopen rozlišit třeba u délky trvání zvuku nebo obrazovýho vjemu, ale v nějakém závodním simulátoru při 300 km/h za 16 ms ujedeš 1,33m. Vnímavý člověk si všimne, že se mu to auto ovládá přesněji. Ostatní budou jen o něco míň bourat.
    A s 30 FPS např. v GTR nebo GT Legends pozná snad už opravdu každý že je to nepoužitelné a auto reaguje totálně vláčně, věř mi, s 30 FPS se v takové hře jezdit nedá, auto nedokážeš přesně směrovat, smyky včas podchytávat (když na jednom snímku je vše v pořádku a na sousedním ti už ulítává zadek o půl metru). V multiplayerových střílečkách je pak při reflexech dobrých hráčů 16 ms nevýhoda něco, co bude hodně často rozhodovat o tom, jestli dřív zasáhneš ty soupeře nebo naopak.
    Naposledy upraveno uživatelem elpsycho: 27-08-2008 v 20:32

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

elpsycho to s těmi závody vystihl naprosto přesně. Já bych jen dodal, že je potřeba se vrátit na zem. Tam se řeší obvykle 20 - 60 FPS což je opravdu hodně poznat. Nad 60 FPS už se dostaneš jen v méně náročných hrách a 120 FPS je fakt tak leda u staříčka CS (nic proti té hře ).

Druhá věc ale je, že nejeden hráč volí před LCD raději velké CRT monitory. Proč asi ? Kromě toho, že obraz pořád vypadá tak nějak lépe, hlavně mají frekvence i třeba přes 100 Hz a netrápí je celkově taková odezva jako u LCD.

Co se plynulosti týče, tak ano, při velkých rychostech jak elpsycho říkal je už dokonce narušená plynulost, ale např. u toho Just Cause, kde jezdíš celkem pomalu, vidíš pohybující se obraz jako u TV, ani nepozoruješ neplynulý obraz, jakožto spíš to mizerně reaguje. Ona je to částečně vlastno hry, ale do značné míry to ovlivňuje framerate. Špatně se to popisuje, lepší je to na vlastní kůži zažít...
    Naposledy upraveno uživatelem Pavel Boček: 27-08-2008 v 15:11

Starousedlík SHW Avatar uživatele trodas
    Registrace
    Oct 2007

Pod 100fps je to o nicem. Kdyz jedu kolem 70-80 v BF2 tak nemam ten postreh ktery potrebuji a score se mi propada... http://www.bfstats.info/player.php?id=56730

V muliplayeru po netu je obnovovaci frekvence meho monitoru + fps hry veli dulezita vec. 100Hz pro oboje. V singlu staci i mene, ale neni to ten dobry pocit, takze ni, nebrat mene fps Mam CRT.

Registrace
    Nov 2006

Tak, stvořil jsem obrázek, který by měl objasnit proč monitor při 120FPS zobrazuje aktuálnější situaci než při 60 FPS, ačkoliv jeho refresh-rate je jen oněch 60 Hz. Kde nestačí slova, pomůžou barvičky
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 1.PNG 
Zobrazení: 205 
Velikost: 94.0 KB 
ID: 6521  

Nováček
    Registrace
    May 2006

podle mne 40 fps je dostacujici. jsem zvykli hrat i s mene, ale za to mohl spise procesor nez graficka karta.

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

cau, nevíte proč mi tak kolisa fps v cod 4 multiplayeru ? Mam tak 45 a najednou to spadne třeba na 22 a to se dívám někam kde se zrovna nic moc neděje.

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Henryyy Zobrazit příspěvek
    cau, nevíte proč mi tak kolisa fps v cod 4 multiplayeru ? Mam tak 45 a najednou to spadne třeba na 22 a to se dívám někam kde se zrovna nic moc neděje.
    Co to ma spolecneho s timhle vlkanem?

Občasný diskutér Avatar uživatele wanrouter
    Registrace
    Sep 2006

Ahojte, urcite najmenej 30, vzhladom na to ze 20-24 sa mi uz zda viditelne ... a nie je to ono.

Pri "tazkej atmosfere" ak hra spadne tak na 30 je dobre, ale najhorsie bolo na starom kompe ked som nieco hral okolo 40FPS a zrazu bola nejaka akcia a sekanica na 20FPS, no strasne )) to som si povedal ze tohto sa musim definitivne zbavit a odvtedy sa snazim drzat krok s grafickym vykonom.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Draken
    Registrace
    Aug 2007

no podle mě dost záleží co je to za hru třeba u crysis je problém i těch 25fps a dá se říct že plynulost tam je až od těch 40fps (zvlášť pokud máte zapnutý radiální rozmlžení),stejně jako gothic3...
    ale např. starší Cod2 je hratelný už při 25-26fps ...např u total war:rome mi stačilo i 16FPS a zdálo se mi to plynulý....

je pravda že dřív jsem byl schopen dohrát Doom 3 na 8FPS AVG...dneska mám problémy i s 30FPS ale asi se na to dá zvyknout...

Strana 6 z 6 PrvníPrvní ... 456

Podobná témata

1. Upgrade PC - je to dostačující?
    Od Loosos v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 05-09-2014, 16:13
  2. Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 08-09-2013, 08:59
  3. Dostačující zdroj?
    Od pavelson v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 16