reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sirokopasmove (non stop) pripojeni k netu nefunguje

nirman (20)|5.1.2008 22:03
Mam problem s pripojenim ke stalemu sirokopasmovemu netu (prez kabelovku) na notebooku Toshiba M50. Od vyrobce novy sel pripojit krasne ale nyni jsem musel formatovat disk a po nahrani winu mi nelze pripojit se k netu (laicky - pripojuju se prez takovy ten kabel co kdyz se pripoji tak "v nem ze strany pc" sviti zelena dioda, mensi upresneni - ma to male zacvaknuti..). Na stolnim pc problem nemam a nastaveni pripojeni jde v pohode, ale kdyz jsem chtel nastavit pripojeni netu k notebooku tak jsem zjistil, ze po pripojeni zaprve nesviti ta dioda a za druhe mi windows nepovoli vytvorit nove pripojeni (pise ze jedno sirokopasmove pripojeni je jiz nastaveno, ale to nejde smazat - bylo tam hned po instalaci, a kdyz v nem nastavim zpravne udaje (ip atd) tak stale nefunguje. Jakoby HW neregistroval ze tam je zapichly kabel. Z ovladacu mam nainstalovany chipset, grafiku, wifi a ty kraviny okolo baterky apod. Kdyby se rozsvitila ta dioda na naznak vedomi ze tam neco mam tak si myslim ze bych to uz snad nastavil. Vyrobce nabizi na netu plno ovladacu na LAN, modem atd akorat ze na ovladaci na LAN neni exe a nevim jak to nainstalovat. Takze mistri prosim na kolenou pomozte!! PS nenastavuju rozdvojene pripojeni ale stolni pc proste odpojim a chci to pripojit k notebooku.
P@pi (1519)|5.1.2008 22:11
Vlastnosti Tento Počítač -> Hardware -> Správce zařízení

Co chybí doinstalovat. V jakém formátu je ten driver na LAN (což je pravděpodobně to co zeleně svítí ;-) )? Jestli to je *.inf, tak stačí vybrat příslušné nenainstalované zařízení a nainstalovat driver ručně. Jestli to je *.msi, tak by to mělo jít jako exe nebo pravým tl. a z nabídky vybrat nainstalovat.
nirman (20)|5.1.2008 22:14
je tam v zipu asi pet souboru (xml cat htm inf a sys) tu instalaci pls trochu podrobneji. Moje vedomosti nastaveni netu zacinaji "Pridanim noveho pripeji" a konci dodatecnym dopsanim IP.. a instalace jine nez next next next finish taky casto nepotkavam :D jinak v tom spravci mam errory (otazniky) u "Dalsi zarizeni" a u nich "Modem na sbernici PCI" , "Radic velkokap. pamet. zarizeni" a "Sitovy adapter Ethernet". Vsechno to slysim poprve (radsi se neptejte kde studuju nebo me teacher zastreli kdyby to videl)..
pas!k (3765)|5.1.2008 22:31
V prvni rade doporucuji poresit ty otazniky a errory ve spravci zarizeni .. a to instalaci ovladacu .. Mate k notebooku nejake cd s drivery? Pokud ano veskere veci potrebne pro spravnou instalaci driveru budou na tom cd .. Ve chvili kdy budete mit plne nainstalovany a funkcni system se vsemi drivery bych dal resil pripojeni k netu..
nirman (20)|5.1.2008 22:37
No to prave nemam. Ovladace stahuju z webu toshiby (vybere to pro muj typ pc) ale je jich tam tolik ze si nemyslim ze to vyuziju. Odhaduju 20 ovladacu (od chipsetu po touch ovladani - ty dva zrovna mam,ze...) Presnejsi nazvu ovladacu ktere potrebuju bych ocenil. Nemam rad kdyz mi v panelu bezicich programku poblikava dvacet ikonek..On vyrobce tam asi nandal vsechno protoze ten chaos tam predtim byl ale kdyz nevim k cemu to je tak to tam nedam. Treba datove prenosy skrze nase milovane mobilni operatory nevyuziju tak na to nebudu instalovat driver k propojeni.
pas!k (3765)|5.1.2008 22:39
Je potreba nainstalovat drivery ke vsemu u ceho sviti otaznik!! Tezko urcim ktere ovladace je potreba instalovat kdyz nevim u ceho ten otaznik sviti ze? :notsure
nirman (20)|5.1.2008 22:51
To jsem napsal podrobne zhruba o tri prispevky vyse. tady je ale screen
Bez názvu.jpg
P@pi (1519)|5.1.2008 22:52
Sitovy adapter Ethernet je to co hledáme. Ve správci zařízení dej vlastnosti Sitovy adapter Ethernet, dej přeinstalovat/aktualizovat/nainstalovat ovladač. Nedávej automatickou instalaci, ale tu volbu níž. V dalším okně tu volbu nejníž (Nevyhledávat, zvolím ....). Další. Potom "Z diskety" a vyber složku s tím staženým driverem na LAN. Vyber ten inf soubor a mělo by ti to vypsat jaké zařízení ten driver obsahuje, jestli ti to najde jedno, tak je to ono. Jestli víc, tak musíš zjistit, který máš ty. Jestli žádný, tak máš špatnej driver.

EDIT: máš v notebooku 56k modem? Jestli ano, tak ten modem na PCI bude asi on (jestli jsi ho už nenainstaloval). Ten asi potřebovat nebudeš, tak ho můžeš zakázat. Jestli ho potřebovat budeš, tak ho stačí nainstalovat.

Paměťové zařízení může být skoro cokoliv...
eraser (0)|5.1.2008 22:54
A to som ešte zvedavý na postup, keď sa bude musieť nastaviť TCP/IP... :runaway
nirman (20)|5.1.2008 22:56
No takze Ethernet je ok. Konecne nejaky posun dale (diky) ale ty dva otazniky zbyvaji stale. Pokud to teda vic nijak nevadi tak ok. Jdu zkusit nastavit to pripojeni. Ale musim rict ze neni nic lepsiho nez videt svitit tu zelenou diodu :D
eraser (0)|5.1.2008 23:03
Tie ďalši dve zariadenia sú jasné, takže isto by nemal byť problém nájsť vhodné ovládače na stránke Toshiby. Predpokladám, že majú support vyhotovený spôsobom, do ktorého je možné vložiť modelové označenie daného notebooka a vyhodí mi to zoznam, takže mám adekvátne ovládače.

Teraz je otázkou, či si pamätáš IP adresy pre pripojenie, prípadne, či používaš DHCP, ak musíš definovať IP adresy ručne a nevieš ich, tak to nie je moc optimistické... :) alebo pokiaľ ti funguje workstation, tak potom nie je problém, obkukaj nastavenia odtiaľ, napr. spusti príkazový riadok a napíš príkaz ipconfig /all a je to.
nirman (20)|5.1.2008 23:15
No problem - ty cisla znam skoro nazpamet. Net funguje. Ale to s tim prikazem me zajima - kdyz to zadam tak to ma vygenerovat IP a podsit podle pripojeni nebo jak? A ty ovladace u vyrobce jsou dost neprehledne pro me (vic screen) - jestli je mezi nima zrovna ten co potrebuju tak dejte vedet.
Bez názvu.jpg
eraser (0)|5.1.2008 23:23
Ten príkaz vypíše aktuálne nastavenie IP adries, kto si ich pamätá naspamäť a teda používa statické, tak ho tak moc nepotrebuje, avšak kto využíva DHCP, tak si takouto ľahkou cestou zistí kompletný výpis a ešte sa mu pohodlne kopíruje do schránky, prípadne sa celý výpis presmeruje do súbora. :)

Z tých ovládačov si stiahni pre modem a zrejme to druhé zariadenie bude nejaká čítačka kariet.
nirman (20)|5.1.2008 23:57
Takze po nahozeni driveru ctecky karet zmizel jeden otaznik ale po modemu zustal otaznik stale (Modem na sbernici PCI - ne zeby nepracoval zpravne ale pry neni vybuc nainstalovan. Napada jeste nekoho co by to mohlo byt?
P@pi (1519)|6.1.2008 11:04
Už jsem to jednou psal. Máš v síťových zařízeních nainstalovanej 56k modem? Dnešní notebooky ho stále mívají integrovanej. Jestli ne, tak to asi bude on (jestli ho máš v notebooku...).
nirman (20)|6.1.2008 12:07
Tak to nevim. S modemy si netykam uz vubec. Prave jsem objevil novy problem (nastesti se drzi aspon tematu siti ale nechci tady zakladat nove tema..) Jde o pripojeni wifi - ovladac na to jsem nainstaloval (W-lan 2200), potom jeste nejaky Wifi Atheros Client Utility (rikal jsem si ze to bude nejaky soft na spravu pripojeni ale v pc se jako program neobjevil). Wifi jako takove funguje (po zapnuti vyskoci ze nebyla nalezena zadna sit v okoli) ale sit by tu byt mela (wifi z iPhonu - iPhone je na bezdratove pripojeni jak BT tak si myslim ze i Wifi dost zablokovany kvuli posilani hudby atd. ale jen ciste propojeni s pc by zvladnout mohl). Takze si myslim ze nemam wifi dobre nastavene. Takze jak lidi zprovoznujete wifi? Jeste dodam ze ve spravci problem neni a wificko je uz na zakladni desce.
eraser (0)|6.1.2008 13:20
Ten modem nainštaluj pomocou vhodného ovládača alebo ho prípadne zakáž v BIOSe, ak to ide.

Čo sa týka wifi, tak odinštaluj tú klientskú aplikáciu, sú to zvyčajne šmejdy, ktoré len spôsobujú problémy, ak máš Windows XP SP2, tak máš po starostiach. Vždy, keď som sa stretol s nejakou wifi utilitkou, tak som mal komplikácie napr. pri zapnutom šifrovaní, stabilitou, apod. Nie je nad holý ovládač a Windows wifi protokol.
pas!k (3765)|6.1.2008 13:41
To s temi wifi utilitkami bohuzel musim potvrdit ;(
nirman (20)|6.1.2008 14:03
nj dobre, odinstalovano. Ted mi nekdo reknete jak se dostanu do toho spravce od windowsu protoze utilitka byla jasna..
P@pi (1519)|6.1.2008 14:13
Ovládací panely -> Síťová připojení -> a tady si vyber bezdrátovou síť. To v případě, že chceš upravit nastavení/připojit se k již nastavené síti. Pro nastavení nové sítě můžeš třeba z ovládacích panelů pustit "ikonu" bezdrátová síť. Mimochodem na todle bys mohl přijít sám ;-).