reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Loogická hádanka BFG GeForce 8800GT oc2

Moskov (3)|5.1.2008 23:25
Mám následující Pc sestavu(části jako case sem vynechal):
MB Microstar p35 Neo3-F, iP35/ICH9, 4*DDR2, 6*SATA, GbE, RAID
CPU Intel Core2 Duo E6750,2.66GHz, 1333FSB, 4MB Cache, LGA775
VGA BFG GeForce 8800GT OC2, 512MB DDR3, PCI Expres x16, TVout, HDTV, 2*DVI
RAM GEIL 2*2GB DDR2 PC800 Black Dragon
HDD Seagate baraacuda 7200.10 ST3320620AS – 320GB SATA-3G
zdroj LC POWER LC5450-v2.2 450W/120mm

A následující problém:
Po instalaci Windows Vista 64 -bit(jenž proběhla zcela bez problému) a načtení jejich aktualizací sem začal instalovat ovladače od desky tam byl zádrhel s jistým: JMB36X Raid ronfigurer(v půlce instalace to hodí chybu, zkoušel sem i nejnovější verzi od výrobce z internetu a problém se opakoval), tento zádrhel(je tu aby byla chyba popsána co nejvěrněji) sem nevyřešil a začal sem instalovat ovladač grafické karty.
Po restartu systému se dělo následující. Visty říkali, že je grafika nainstalovaná, avšak v hodnocení Pc komponentů bylo bodování grafiky a herní grafiky 1. To bych samo sebou překousl, kdyby nenaběhl obraz v zcela neměnném rozlišení 800*600 a všechna okna a úplně celý systém se nenačítala velice pomalu a ještě stylem jako když stahuji roletu(objeví se černé okno a od shora se začne pomalu načítat). Samo sebou že při pokusech zapnout něco graficky náročného, aby toho nebylo málo, zhasne monitor a sdělí mi, že nemá signál z grafické karty.
V tuto chvíli je v mém PC grafická karta pořadové číslo 2, neb ta první(BFG GeForce 8800GT OC) měla ten samí zádrhel a dodavatel tvrdil, že je rozbitá o čemž už začínám dost pochybovat. Samo sebou že přídavné napájení mám zapojené. Co se týče ovladačů grafiky zkoušel sem i přímo stránky nvidie a tam stáhnout ovladače nejnovější(zcela bez jakéhokoli efektu). Prosím poraďte.
Sieben (513)|6.1.2008 00:04
no já bych nevěřil těm 64b vistám...
zkus tam nainstalovat Win XP SP2 (ale ne 64b verzi)
a nainstlauj ovladače..a uvidíš jak se to bude chovat, třeba je chyba v olvadačích a vistách
filky (197)|6.1.2008 00:29
Visty 64bit jsou naprosto v pohode. Ignorujte Siebena, kupovat jeste XPecka jsou pro vasi sestavu vyhozene prachy.

Visty mate original? Mate vsechny "uvodni" patche? 169.25 ovladace mi tu jedou v pohode.
Sieben (513)|6.1.2008 00:46
já v žádném případě nemluvil o kupování! (každej ať si to přebere dle svého)
jen sme napsal, jak bych postupoval já... vistám nevěřím a 64b ani o trochu víc..nemám s nima sice žádný zkušenosti...ale..

ale uznám, že vaše hotfixy budou asi elegantnější..uvidímej ak pomůžou a jeslti jo, tak se použím a budu zas o něco chytřejší
Moskov (3)|6.1.2008 01:18
Program co mi byl doporučen jsem nainstaloval a po něm jsem nainstaloval ovladače, ale problém zůstal . Mezi tím co sem se pokoušel ovladače odebrat mi přestal patrně vycházet signál z karty, neb se na černém monitoru objevilo okénko ptající se na analog/digital. Po cca 5 sekundách se nečetla opět plocha(tam kde sem byl předtím) a na liště se objevila hláška: Ovladač zobrazení přestal odpovídat byl obnoven.

Systém Vista mám legální.

Co se přehrátí biosu týče tak programy co jsem stáhl od msi mi při spuštění řeknou, že program není kompatibilní s mím systémem. Že mám 32 nebo 64 bitový systém a ať kontaktuji msi(kde to už neříkají).
Moskov (3)|6.1.2008 01:23
Nesmírně se omlouvám, že to píši na dvakrát. Úvodní sérii Patchů mám za sebou a ty nové ovladače taky “mám“(zkouším instalovat)
Sieben (513)|6.1.2008 01:39
od toho je tlačítko edituj:)
takym mě napadlo, že to vypadávání by mohlo způsobovat nedostatečné napájení karty...LCPower není moc kvalitní, škoda, že když je totaková sestava se jako "vždy" šetřilo na zdroji.
jak zde bylo napsáno vícekrát...pokud to jde...zkusit ho vrátit a koupit jiný a lepší(Enermax,Seasonic,Fortron,Corsair)
to by imho vyřešilo jen část potíží(vypadávající signál) (minimálně při zatížení)

co s těmi ovladačia netuším...

a to že máte Visty legálně..chválím, ale na to, abyste zkusil rozjet tu sestavu pod XPčkama..si je nemusíte kupovat, bohatě by postačilo si je "zapůjčit" třeba od známého...to by myslím byl ocohten tolerovat i kdejaký (přespřýliš)čestně smýšlející občan...
ale je to na vás..a na tom, jak vám tu zítra..tedy dnes poradí. dobrou noc
ioannis (99)|6.1.2008 02:32
Nejdriv bych vyzkousel odinstalovat ovladace GK a ten JMicron
Pak bych zkusil ovladace ze stranek nVidie
http://www.nvidia.com/object/winvista_x64_169.25_whql.html
Dale bych nainstaloval (jestli jste to jeste neudelal) Intel chipset driver http://downloadcenter.intel.com/confirm.aspx?httpDown=http://downloadmirror.intel.com/14528/a08/infinst_autol.exe&agr=N&ProductID=2842&DwnldId=14528&strOSs=159&OSFullName=Windows Vista* Home Premium, 64-bit version&lang=eng
Jestli Vam nejde nainstalovat ovladac JMicron, tak bych ho zatim v BIOSu vypnul.
Novy BIOS nelze instalovat primo z Vist 64bit, budete si muset pripravit startovaci disketu (CD,FlashDisk..), nahrat na ni novy BIOS a nastartovat z ni...jestli jste to jeste nikdy nedelal, tak si o tom neco poctete.
Samozrejme s tim zdrojem to neni zadna slava, je mozne, ze nedokaze dodavat dost proudu pri zatezi.
pas!k (3765)|6.1.2008 11:07
[QUOTE=filky;78623]Visty 64bit jsou naprosto v pohode. Ignorujte Siebena, kupovat jeste XPecka jsou pro vasi sestavu vyhozene prachy.

Visty mate original? Mate vsechny "uvodni" patche? 169.25 ovladace mi tu jedou v pohode.[/QUOTE]

Tvrdit o necem ze je v pohode v dobe kdy pro spousty hw stale nejsou funkcni dirvery je prinejmensim zajimave :) Ano je zajiste lepsi si nainstalovat system prolezt fora zjistit jake patche potrebuju natahat hromadu patchu utilit upravneych driveru a pak rict ze je to v pohode:) Tohle by v prvni rade melo byt v pohode jiz po prvotni instalaci os ..

BTW: Ten zdroj je shit rozhodne bych ho vymenil .. viz nekolik dredu na foru jak zdroje teto znacky dokazi hezky potrapit ...
filky (197)|6.1.2008 12:59
[QUOTE=Moskov;78630]Program co mi byl doporučen jsem nainstaloval a po něm jsem nainstaloval ovladače, ale problém zůstal . Mezi tím co sem se pokoušel ovladače odebrat mi přestal patrně vycházet signál z karty, neb se na černém monitoru objevilo okénko ptající se na analog/digital. Po cca 5 sekundách se nečetla opět plocha(tam kde sem byl předtím) a na liště se objevila hláška: Ovladač zobrazení přestal odpovídat byl obnoven.

Systém Vista mám legální.
[/QUOTE]

Tomu se rika TDR - Timeout Detection and Recovery error. Pokud patche a drivery nepomohly zkusil bych jine trafo.
aumirek (166)|6.1.2008 15:38
[QUOTE=pas!k;78649]Tvrdit o necem ze je v pohode v dobe kdy pro spousty hw stale nejsou funkcni dirvery je prinejmensim zajimave :) Ano je zajiste lepsi si nainstalovat system prolezt fora zjistit jake patche potrebuju natahat hromadu patchu utilit upravneych driveru a pak rict ze je to v pohode:) Tohle by v prvni rade melo byt v pohode jiz po prvotni instalaci os ..

BTW: Ten zdroj je shit rozhodne bych ho vymenil .. viz nekolik dredu na foru jak zdroje teto znacky dokazi hezky potrapit ...[/QUOTE]
Musím souhlasit s filky.Ono udělat něco tak složitého jako OS aby to fungovalo bezchybně to muže myslet jen naivní člověk.Navíc ty drivery to je spíše problém výrobce hard a softu.Ale i tak je to den ode dne lepší.A navíc koupit produkt na kterej příští rok končí oficiální podpora když za stejnej peníz mužu mít novej i s podporou je také dle mne šlápnuti vedle.
pas!k (3765)|6.1.2008 15:52
Nikde netvrdim ze za vse muzou pouze vist? .. a souhlasim ze to je problem vyrobcu .. ale fakt je ten ze s 64bit vistama bude mit dnes clovek daleko vic potizi nez s windows xp..
georginho (110)|13.1.2008 11:18
Bohužel když si dáte 32bit XPčko, tak vám zase nepojedou 4GB ram paměti.:(