reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomoc s výběrem externího pevného disku

c12345 (59)|6.1.2008 16:12
Mám tento PC :Intel celeron D 335(2.8GHz), grafická karta NVidia 7600 GS, lokální disk NTFS 80 Gb ,operační systém XP home, RAm 1024 Mb, zdroj 300 W Fortron , základní deska ASUS P4VP-MX. Uvažuji o koupi externího pevného disku k tomuto počítači.Budu kupovat v czechcomputeru a uvítal bych nějaké odkazy na externí disk(kapacita 120-25OGiga) s cenou okolo 2300,-Kč. Preferuji, aby disk měl vlastní zdroj napájení ne pouze přes USB.
Disk bude sloužit převážně jako rozšíření současného a tudíž více méně ho nebudu přenášet.Uvítám jakýkoliv odkaz a případné zkušenosti.
Intri (3490)|6.1.2008 17:10
U externích disků je skoro jedno, jakého výrobce si vezmeš, klidně od Seagatu: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=44481 Otázka ale je, proč chceš externí disk pro účel, kdy ho vesměs nebudeš přenášet? Pokud ho potřebuješ přenášet jen občas, přijde mi jako elegantnější řešení si koupit normální interní disk ( kterých budeš mít mimochodem mnohem větší výběr ) a za 6 stovek dokoupit externí box, do nějž ten disk čas od času dáš.
pas!k (3765)|6.1.2008 17:24
To co ti radi intri rozhodne neni nejlepsim resenim . Uz jen proto ze pevne disky nejsou stavene na nejaky prenos nekde v batohu atd .. Muzu ti doporucit tento disk WESTERN DIGITAL Passport II 120GB Sam pouzivam tri 2x 120gb a 1x 160gb Na ruzne zalohovani atd .. Ta stosedesatka semnou neustale putuje pohozena v tasce a nikdy zadny problem .. Proste za chodu pripojis za chodu odpojis a disky jsou rychle .. bhodne i pro kopirovani dvd a pod..
c12345 (59)|6.1.2008 17:26
Jo díky za odpověď.Samozřejmě se bude i přenášet. Ještě jedna otázečka, když eventuálně koupím ten externí disk a bude připojen k PC lze na něj instalovat třeba i hry, programy na PC.Jak to bývá s přístupností na tyhle externí pevné disky.
pas!k (3765)|6.1.2008 17:27
Priznam se ze jsem to nikdy nezkousel ale jit by to rozhodne melo ovsem moc t nedoporucuji .. zrejme ti jde o to ze na jednom pc na tom nainstalujes hru a tu si pak preneses na druhe pc? Nektere hdry a programy jdou takto spoustet ale nektere nemusi fungovat spravne prece jen instalace zasahuje do registru atd ..
Klingacikx (1545)|6.1.2008 17:28
Bez problémov tam hocičo nainštaluješ:D ale budu asi fungovať len na tvojom PC
matyyy (2527)|6.1.2008 17:32
nainstalovat hry jdou a programy jdou

rychlost
usb1.x okolo 1MBs
usb2.0 do 30MBs
fw okolo 45MBs
esata stejne jako sata disk cca 70MBs
Intri (3490)|6.1.2008 17:34
[quote=pas!k;78744]Uz jen proto ze pevne disky nejsou stavene na nejaky prenos nekde v batohu atd ..[/quote]

Myslíš, že je mezi externími a interními disky nějaký brutální rozdíl? Externí disk možná bude mít zvýšenou odolnost za běhu, protože se počítá s tím, že je někdo použije spolu s notebookem třeba na cestách. Ale pokud jde pouze o přenos mezi dvěma PC, což znamená, že disk je při přenosu vypnutý, neřekl bych, že je v tom rozdíl. Alespoň jsem se teda nesetkal s tím, že by někdo měl nějaké potíže - a to se u nás na škole nosí disky v externích boxech celkem běžně.
c12345 (59)|6.1.2008 17:36
Když kouknete nahoru na mojí sestavu.Je lepší koupit externí pevný disk s vlastním adaptérem, nebo externí pevný disk, který nemá samostatné napájení je pouze do USB.Nebo to nemám řešit zda má nebo nemá adaptér.
Klingacikx (1545)|6.1.2008 17:44
Napíklad 5400ot. disku stačí napájanie z USB na roztočenie mu to stačí ale 7200ot. mu na roztočenie nestačí napájanie len z USB tak potrebuje adaptér
Intri (3490)|6.1.2008 17:54
Klingacikx ti to řekl přesněji, obecně se ale dá taky říct ( i když to není univerzální pravda ), že 2,5" diskům stačí napájení z USB, 3,5" disky potřebují adaptér. Každopádně u těch 2,5" disků na to nesázej, vždycky se raději přesvědč, jestli je to tak. Navíc u nich bývá rozdíl i v tom, že některé používají dva USB porty ( jeden pro data a druhý pro napájení ), namísto jednoho USB a adaptéru.
c12345 (59)|6.1.2008 17:55
Ještě pro doplnění proč jsem se ptal na ty hry a programy. Pouze mi jde o to zda je nějaký problém hry, programy apod. instalovat na externí pevný disk a následně spouštět na svém počítači.jestli to nějak potom nezlobí?
Klingacikx (1545)|6.1.2008 18:06
V tom nieje žiadny problém
Intri (3490)|6.1.2008 18:36
Maximálně se budeš muset smířit s trochu delším načítáním, protože přece jenom USB nedá tak vysokou rychlost jako interní připojení. Ale jinak v pohodě.
pas!k (3765)|6.1.2008 19:50
[QUOTE=Intri;78754]Myslíš, že je mezi externími a interními disky nějaký brutální rozdíl? Externí disk možná bude mít zvýšenou odolnost za běhu, protože se počítá s tím, že je někdo použije spolu s notebookem třeba na cestách. Ale pokud jde pouze o přenos mezi dvěma PC, což znamená, že disk je při přenosu vypnutý, neřekl bych, že je v tom rozdíl. Alespoň jsem se teda nesetkal s tím, že by někdo měl nějaké potíže - a to se u nás na škole nosí disky v externích boxech celkem běžně.[/QUOTE] Ano je mezi nimi rozdil uz treba jen ve velikosti .. dalsi rozdil je v tom ze klasicky disk nemuzes pripojit za chodu atd .. co se tyce te instalace rikal ze ze to pujde jen sem varoval mezi prenasenim na jine pc hra nainstalovana na jednom pc nemus jit pri pripojeni na druhe pc ;)
Intri (3490)|6.1.2008 20:32
Jediný problém, na který jsem při připojování externího boxu narazil, byl s ovladači. Ale to nebyl problém vyřešit během minuty. Ty jsi narazil i na jiné potíže?
pas!k (3765)|6.1.2008 20:45
No ja hlavne nevidim duvod kupovat na prenaseni velky disk ktery dam do jeste vetsi krabice kdyz si muzu primo koupit maly externi disk do usb :)
Intri (3490)|6.1.2008 20:58
Cena + možnost osadit jakýkoliv disk, který si zvolíš.;-)
c12345 (59)|6.1.2008 21:27
Takže děkuji všem za snahu o pomoc. Po nějakém šáhnu.Výběr v té cenové relaci je.Takže pokud máte někdo chuť a zkušenost s externími disky uvítám odkaz na nějaký který by byl přijatelný(czechcomputer).Ještě jednou díky všem.
c12345 (59)|11.1.2008 13:37
Tak jsem nakonec šáhnul po tomhle externím disku :http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50207

Systém XP ho hned identifikoval.Všechno je ok.Ukazuje celkovou velikost 232 GB. Co mě ele mate je celková velikost když se jedná o 250 GB externí disk. Proto bych měl dvě poslední otázky.

1-je ta celková velikost v pořádku?
2-musí se ten disk před použitím naformátovat?Já už jsem na něj dával nějaká data aniž bych ho před prvním použitím formátoval.Takže se chci zeptat jestli se má naformátovat nebo ne?
tequilla (1015)|11.1.2008 15:11
[QUOTE=c12345;80199]1-je ta celková velikost v pořádku?[/QUOTE]
Ano, vice viz. rozdily mezi dvojkovou a desitkovou soustavou na http://en.wikipedia.org/wiki/Binary_prefix.
[QUOTE=c12345;80199]2-musí se ten disk před použitím naformátovat?[/QUOTE]
Vymenne disky byvaji predformatovane, v mnoha pripadech jsou na nich rovnou nahrane i obsluzne aplikace...formatovat tedy neni potreba. Btw. kdyby naformatovany nebyl, neodstanes na nej zadne data...
schali (118)|11.1.2008 16:34
[QUOTE=c12345;78745]Jo díky za odpověď.Samozřejmě se bude i přenášet. Ještě jedna otázečka, když eventuálně koupím ten externí disk a bude připojen k PC lze na něj instalovat třeba i hry, programy na PC.Jak to bývá s přístupností na tyhle externí pevné disky.[/QUOTE]

pokud chces instalovat na externi disk tak urcite nekupuj ten WD Passport II, je to vybornej disk, sam ho mam, ale je urcenej na zalohovani a prenaseni dat, pokud bys z neho nacital malé soubory, tak by ses asi brzo zblaznil, rychlost potom extremne klesa, na neco takovyho potrebujes externi 7200ot pres eSata