reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zkušenosti s LCD Prestigio P392 19"

Seidl (13)|7.1.2008 16:17
Prosím, máte někdo zkušennosti s tímto monitorem nebo alespoň s touto značkou. Uvažuji o jeho zakoupení, ale nerad bych šlápnul vedle. Budu vděčný za každý názor nebo radu. Děkuji.
elpsycho (1602)|7.1.2008 16:54
IMHO jedna z odpadních značek, máme toho na škole plné učebny a každý monitor má tak 10 vadných bodů. Jedná se sice o starší 17'' a 15'', ale to je neomlouvá - můj obstarožní NEC 1550ME má odkrouceno ještě víc a bez jediného vadného pixelu.

A k tomuhle konkrétnímu monitoru snad jen tolik, že za 4500,- s DPH může být člověk rád že něco zobrazuje. Řešit v téhle třídě kvalitu je bezpředmětné.

Takové monitory se snad ani nikde netestují, už jen proto že jsou jich desítky typů a těžko mezi tou změtí vybrat nějaký zajímavý nebo dokonce všechny konkurenty shromáždit do srovnávacího testu. A taky proto že za o málo vyšší cenu už jsou k mání širokoúhlé 20'', které jsou jaksi více v kurzu. Takže můžu popřát jen hodně štěstí.
Intri (3490)|7.1.2008 17:01
Rozhodně jsou na trhu jiné značky, které by stály za zvážení, než Prestigio. Podstatné je, k čemu bude monitor využíván. Prestigio patří k těm nejlevnějším, a tudíž taky nejméně kvalitním značkám. Totéž značky BenQ, Acer, Umax apod.
ICE_D (2754)|7.1.2008 17:39
Pokud to ma byt 19ka pomer 5:4, tak doporucuju priplatit 1000-1300Kc a koupit LG1953TR-SF. Ta kvalita bude uplne jinde. Mam ho od Vanoc a jsem maximalne spokojen.
(Taky Husky, jeden ze zdejsich guru, ho ma a spokojen.)

info o cenach: http://www.srovname.cz/srovnani-cen/lg-l1953tr-sf-lcd-19/k.100673/a.cena?p=forget&
info vyrobce: http://cz.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=search&page=1&modelCategoryId=030102&categoryId=030102&parentId=0301&modelCodeDisplay=L1953TR&model=NOTHING#
boboco (1987)|7.1.2008 17:58
Já musím poněkud oponovat, LCD monitory Prestigio patří k těm opravdu nejlevnějším (mluvíme-li o 5:4) a člověk nemůže čekat zázraky, na druhou stranu, pár jsem jich již v ruce měl (různé modely, vždy 19") a problém zatím se žádným nebyl a vadné pixely jsem také u žádného nenašel a to ani po důkladném hledání. Dílenské zpracování by někdy mohlo být lepší, nekteré obzvláště lesklé plasty nepůsobí nejlépe, ale není to nic hrozného. Pokud člověk hledá něco levného do kanceláře, mohu je doporučit, na druhou stranu, pokud vám nevadí 19" s poměrem stran 16:10, doporučil bych spíše Benq, Asus nebo i Samsung (stále mluvím o těch nejlevnějších modelech). Jinak zde je jedna recenze na monitor Prestigio: https://www.svethardware.cz/recenze-sirokouhle-19-lcd-od-prestigia-p3190w/17981

Jinak radí se dost těžko, doporučil bych zajít do nějakého většího obchodu s PC a prohlédnout si nějaký Prestigio v reálu.
Seidl (13)|7.1.2008 21:38
Moc díky za názory. Ještě jeho kup dost zvážím, možná si připlatím a koupím raději to LG.
wafle (5)|12.1.2008 17:10
Mám v práci jeden 19" 5:4 Prestigio a vzhľadom na cenu nie je zlý... Jeden vadný pixel a horšie podsvietenie, to ale vidno len keď je v miestnosti málo svetla. Inak normálny monitor.