reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ATI 3870 různí výrobci... stejný výkon?

Ricky10 (20)|7.1.2008 18:25
Dobrý den

Našel jsem tohle grafickou kartu od výrobců Connect3D, Sapphire, PowerColor,ASUS a Gigabyte. Zajímalo by mě jestli se grafické karty liší nějak výrazně výkonem nebo jenom cenou. Nejlevněji vyjde Gigabyte a nejdráž ASUS.
elpsycho (1602)|7.1.2008 18:30
Na výrobci nezáleží, všechno jsou to karty se stejným grafickým čipem, závisí na jeho frekvenci - referenční takty jsou 775/2250MHz. Jestli nějaký výrobce nabízí kartu s vyššíma taktama pak samozřejmě bude rychlejší.
husky14 (4214)|7.1.2008 18:33
Lisi se hlavne tzv. bundle (pribaleny hry a prislusenstvi).... navic nekteri vyrobci nabizej ty karty pretaktovany.

Kartu vybirej podle ceny, prip. sympatii k vyrobci.... za pretaktovany verze se nevyplati priplacet.

V pripade, ze bys mel zajem o hru, kterou vyrobce pribalil, kup kartu drazsi, jinak to nema smysl.
Pabler (425)|7.1.2008 18:56
niektory vyrobcovia ich samozrejme davaju s "vlastnym" chladenim alebo s chladenim od tretej strany, ako vejare od zalmanu, s tymi mas aspon postarane o vymenu za niekedy aj kvalitnejsie, vykonnejsie a tichsie chladenie, cize byvaju uz aj taktovane, alebo mas otvorene moznosti k buducemu taktu bez potreby vymeny chladica
Ricky10 (20)|7.1.2008 19:55
Děkuji za radu tak mám jasno nejlevnější je od Gigabyte tak du do ní.