reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zalohovaní - Rady triky software.

pas!k (3765)|8.1.2008 13:50
Tento thread by mohl souzit jako navod pro ty kterym sluvko zalohovani nic nerika .. az bude vic casu zkusim sem rozepsat nekolik moznosti zaloh v menisch sitich ale nyni bych sam potreboval radu ..


Co se tyce zalohovani na beznych domacich pc nikdy jsem tyto veci moc neresil sam si to doma odsypavam na externi disk ale potrebuji ted na nekolika vzdalenych pracovistich nastavit nejaky software pro automatickou zalohu nekterych adresaru na mnou urcene misto .. poradte jaky software zvolit? Dalsi problem je ze stanice nejedou nonstop uvital bych neco co se odzalohuje pri startu pc .. nebo aspon neco co jde nejak vic konfigurovat dle potreb ..
johny__g (6387)|8.1.2008 14:35
Se softem asi neporadím, ale mám malou technickou poznámku - to zazálohování by logicky bylo lepší při vypnutí, ne startu PC, ne?
pas!k (3765)|8.1.2008 14:51
[QUOTE=johny__g;79281]Se softem asi neporadím, ale mám malou technickou poznámku - to zazálohování by logicky bylo lepší při vypnutí, ne startu PC, ne?[/QUOTE]
jj to je pravda .. slo mi spis o to aby bylo jasne ze tyhle veci by ten soft mel umet .. proste nejak presneji definovat kdy za jakych okolnosti zalohovat..
ICEBOSS (3435)|8.1.2008 19:37
Tak na zacatku unora (pokud dam nejak zkousky) planuju udelat maly srovnavaci testik (tak mi to tema nevyzerte) tech softiku na domaci a small office zalohovani, jelikoz jsem to nedavno celkem zasadne resil a par (dost) tech softu jsem vyzkousel...

nicmene mam jednoho fakt velkyho favorita: Cobian backup
Matajon (125)|11.1.2008 13:57
No, osobně zálohuji pomocí .cmd skriptu spouštěného pravidelně pomocí plánovače úloh. To není problém nastavit ani při vypnutí nebo zapnutí PC.
Konkrétně -
[CODE]
robocopy C:\Users\Martin\Documents E:\FileBackup\Dokumenty\ /MIR /XD "Downloads" /XJ /LOG+:"E:\Logs\dokumenty_backup.log" /NFL /NDL
robocopy C:\inetpub\wwwroot E:\FileBackup\Inetpub\ /MIR /LOG+:"E:\Logs\inetpub_backup.log" /NFL /NDL
...[/CODE]

Jinak třeba Cobian Backup
pas!k (3765)|11.1.2008 14:07
[QUOTE=ICEBOSS;79376]Tak na zacatku unora (pokud dam nejak zkousky) planuju udelat maly srovnavaci testik (tak mi to tema nevyzerte) tech softiku na domaci a small office zalohovani, jelikoz jsem to nedavno celkem zasadne resil a par (dost) tech softu jsem vyzkousel...

nicmene mam jednoho fakt velkyho favorita: Cobian backup[/QUOTE]

Tak to pak muzem nejak zkloubit ale resil sem spis serverovy zalohovani .. jinak ten cobian byl prvni co mi padl do oka a doma ho testim ..