reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Základní desky: Výběr základní desky

Neregistrovaný (0)|8.1.2008 14:51
Jméno tazatele: OdMajkla

Znění dotazu:
Dobrý den vážená redakce. Zabýval jsem se koupí základní desky pro své PC. Protože DDr3 jsou stále cenově vysoko pro běžného uživatele, rozhodl jsem se pro DDR2. Nicméně proč opět měnit později desku? Výběr tedy padl na MSI P35 Platinum Combo s podporou DDR2 i DDR3 pamětí. Nyní se objevila deska Asus P5KC, jež je srovnatelná s MSI. Já jako laik těžko poznám rozdíl a ani vaše recenze mi jasno neudělala. Tedy se jako laik ptám. MSI či ASUS ? Pozná běžný uživatel rozdíl mězi těmito deskami? Měla by pracovat společně s Ge Force 8800 GTS 640MB, DDR2, a Intel Core 2 Quad 6600. Předem děkuji za odpověd či případné doporučení.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
johny__g (6387)|8.1.2008 15:26
Z těch dvou bych uvažoval o ASUSU. I když kupovat desku jen kvůli tomu, že později budu moct vyměnit DDR2 za DDR3 je podle mě nesmysl, ten výkon s DDR3 už neporoste úměrně nákladům na jejich výměnu. Takže bych klidně koupil "jen" DDR2 desku, třeba oblíbenou Gigabyte.
Ještě k té grafice, pokud ji už máte koupenou tak se nedá nic dělat, jestli ji ale teprve budete kupovat, tak ROZHODNĚ NE GTS 640 MB! Když už tak GT nebo GTS s 512 MB paměti. GTS 640 MB je už starší, má mnohem vyšší spotřebu a nižší výkon.
speedsnail (4876)|8.1.2008 15:27
Pokud nutně desku s podporou DDR3, tak bych volil mezi Asusem a Gigabyte (P35C DS3R). Tu GTS640 už máte? Jestli ne tak rozhodně kupte GT512 nebo GTS512.

/johnny platíš mi pivo :D
tequilla (1015)|8.1.2008 15:35
Mimo MSI P35 Platinum combo a Asusu P5KC bych do vyberu zahrnul i Gigabyte GA-P35C-DS3R. Nevidim absolutne zadnej problem s pouzitim jakekoli z techto desek s dalsima vybranyma komponentama (8800 GTS 640MB, DDR2 a Q6600). K cemu bude sestava vlastne slouzit? Co se mi tam totiz nelibi hned na prvni pohled je grafika (lepsi by byla 8800GTS 512 nebo i 8800GT).
Jednotlive desky se krome znacky lisi i layoutem (rozvrzeni prvku na desce) a vybavou a od toho se odviji cela rada dalsich malickosti ->
1. MSI: ma velke chlazeni chipsetu, u ktereho muzou nastat problemy pri montazi rozmernejsiho chladice CPU, MSI ma jen 5 SATA portu a 2 PCI sloty.
2. Asus: Konektor IDE je zase na velmi spatnem miste (pokud bude pripojena pres IDE napr. vypalovacka, musi se tahnout sraky pres cely case ze spodniho leveho rohu do praveho horniho).
3. Gigabyte: Umisteni IDE konektoru take neni slavne, ovsem neni to takova tragedie jako u Asuse. Ma jen jeden PCI-Express 16x slot (ale to vzhledem k vybrane grafice nemusi vubec mrzet)