reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zastoupení prohlížečů u návštěvníků SHW podle NetMonitoru

Karel Polívka (1485)|8.1.2008 15:27
Zajímalo mě zastoupení prohlížečů u našich návštěvníků a jelikož je to vývoj docela zajímavý, přikládám graf.



Zdroj: NetMonitor

"Další" zastupuje i jiné verze zmíněných prohlížečů, které jsou však zastoupeny minoritně (například MSIE 5.0x nebo FireFox 1.5x apod.) V případě samotného fóra jsou výsledky téměř shodné (rozdíly +/- 1%).
johny__g (6387)|8.1.2008 15:29
Zajímavé, takovou dominanci Firefoxu bych nečekal.
Wlcek (379)|8.1.2008 15:33
Ja sem teda čekal, že opera na tom bude mnohem lepe.
tequilla (1015)|8.1.2008 15:39
Skoda, ze na grafu nejsou lepe zvolene hodnoty na osach. Takhle je pomerne spatne videt trend u jednotlivych prohlizecu. Zajimave je, ze pokles IE6 ihned reflektoval narust IE7. Nebylo to tim, ze Microsoft zahrnul nekdy tou dobou IE7 do aktualizaci?
Pabler (425)|8.1.2008 15:48
nie nutne, ludia ktory pouzivaju IE a o iních ani nevedia, tak skor stiahnu novsiu verziu toho co mali doposial, IE je vsak dodavany spolu s OS, takze tam moze byt zahrnute aj to ze ludia pouzivajuci pc dlhsie prechadzaju k alternativam a uzivatelia co si kupuju pc s OS maju hned IE7 predhodeny, dost velka cast z tychto ho potom pouziva alebo nahradí Operou/FF
-
da sa povedat ze je tam dost vela faktorov, ale stací pocet uzivatelov IE6+7 scitat a mame celkom prehladnu statistiku toho kolko ludí prejde na programy tretej strany a kolko ich ostane pri tom co ponuka priamo OS
Smeli (2302)|8.1.2008 16:03
[QUOTE=tequilla;79303]Skoda, ze na grafu nejsou lepe zvolene hodnoty na osach. Takhle je pomerne spatne videt trend u jednotlivych prohlizecu. Zajimave je, ze pokles IE6 ihned reflektoval narust IE7. Nebylo to tim, ze Microsoft zahrnul nekdy tou dobou IE7 do aktualizaci?[/QUOTE]

IE7 byl v aktualizacích pro prosinec... dámy v práci měli poněkud problém si zvyknout :)
ICE_D (2754)|8.1.2008 17:52
Jakozto uzivatel Firefoxu muzu jen spokojene mrucet :D

Zajimavy to je, hlavne to ze Firefox je dominantni a porad roste. A taky me udivuje proc tolik lidi pouziva IE, me prijde jako nejhorsi prohlizec. Jestli ono to nebude tim, ze pri surfovani v praci nemaji jinou moznost :D
Karel Polívka (1485)|9.1.2008 01:54
[QUOTE=tequilla;79303]Skoda, ze na grafu nejsou lepe zvolene hodnoty na osach. Takhle je pomerne spatne videt trend u jednotlivych prohlizecu.[/QUOTE]
Nerozumím. Trend je přece u všech dobře viditelný.
tequilla (1015)|9.1.2008 10:27
[QUOTE=Karel Polívka;79498]Nerozumím. Trend je přece u všech dobře viditelný.[/QUOTE]

No treba u Opery jsem mel problem bez blizsiho pohledu rozeznat, zda se vubec neco zmenilo...stacilo by jen zmensit mrizku x-ove osy a zvetsit u y-nove osy...pak by to bylo :thumb.
a8nr (176)|9.1.2008 23:51
Zajímavé je, že v posledním období IE7 stagnoval, ale zastoupení IE6 klesalo ve prospěch FF a Opery.
Intri (3490)|10.1.2008 01:05
No, až na podíl Opery nejsem výsledky nijak překvapený, Firefox si myslím, že byl celkem jasný.
Wlcek (379)|10.1.2008 17:31
Ano, ale jestli se nepletu, tak některy z prohližeču maji schopnost hlasit se jako jiny. Myslim že sem to viděl pravě někde u Opery. Docela užitečna věc pro internetovy bankovnictvi, nebo msn učet, pokud někdo použiva.
Počitalo se v teto statistice i s timto?? Pokud to vubec jde??
Alf (305)|10.1.2008 20:01
[QUOTE=Wlcek;79836]Ano, ale jestli se nepletu, tak některy z prohližeču maji schopnost hlasit se jako jiny. Myslim že sem to viděl pravě někde u Opery. Docela užitečna věc pro internetovy bankovnictvi, nebo msn učet, pokud někdo použiva.
Počitalo se v teto statistice i s timto?? Pokud to vubec jde??[/QUOTE]
To je pravda. Opera se dá nastavit, aby se hlásila jako IE nebo jako Firefox. Pokud má někdo Operu a používá banku nebo MSN, pravděpodobně to má nastavené a tím vylepšuje výsledky konkurence.
P@pi (1519)|10.1.2008 20:57
[SIZE="1"]OT: do které banky se nedostaneš s Operou? Já se do ČSOB dostanu bez problémů. Co jsem koukal na web, který se o to zajímal, tak se taky už dnes dostaneš snad všude. Jinak máte pravdu, že Opera se může hlásit jako libovolný prohlížeč, ale teď to nikde nemůžu najít. Kde se to dalo nastavit?[/SIZE]
mech13 (5526)|10.1.2008 20:59
[OT]to P@pi: problem byl u komerecky, nevim jestli to uz vyresili ale lidi na to hodne nadavali[/OT]
Alf (305)|10.1.2008 21:26
Jo, je (nebo bylo) to u KB.
To nastavení je "Nástroje->Rychlá nastavení->Editovat místní nastavení->Připojení"
Intri (3490)|10.1.2008 21:32
[quote=P@pi;79934]OT: do které banky se nedostaneš s Operou? Já se do ČSOB dostanu bez problémů. Co jsem koukal na web, který se o to zajímal, tak se taky už dnes dostaneš snad všude. Jinak máte pravdu, že Opera se může hlásit jako libovolný prohlížeč, ale teď to nikde nemůžu najít. Kde se to dalo nastavit?[/quote]

Komerční banka, vyžadovala hodně dlouho IE, bez něj nebylo možné se přihlásit.
tequilla (1015)|11.1.2008 15:19
[QUOTE=P@pi;79934][SIZE="1"]OT: do které banky se nedostaneš s Operou? Já se do ČSOB dostanu bez problémů. [/SIZE][/QUOTE] [SIZE="1"]Ne vzdy to ale byla pravda, jeden z duvodu proc jsem prechazel kdysi z Opery na FF. Potiz byla v tom, ze s operou jsem nedokazal pouzit tlacitko Autorizovat :).[/SIZE]
garkon (5)|19.3.2008 21:46
[QUOTE=Alf;79883]To je pravda. Opera se dá nastavit, aby se hlásila jako IE nebo jako Firefox. Pokud má někdo Operu a používá banku nebo MSN, pravděpodobně to má nastavené a tím vylepšuje výsledky konkurence.[/QUOTE]

to pravděpodobně je hodně pravděpodobné, protože z vlasní zkušenosti vím že možnost přihlášení jako IE je automaticky zvolená už hned po instalaci, navíc tomu napovídá i to že je podle tabulky počet uživatelů Opery stále stejný
a8nr (176)|19.3.2008 23:41
[QUOTE=garkon;102367]to pravděpodobně je hodně pravděpodobné, protože z vlasní zkušenosti vím že možnost přihlášení jako IE je automaticky zvolená už hned po instalaci, navíc tomu napovídá i to že je podle tabulky počet uživatelů Opery stále stejný[/QUOTE]

Tak tomu bylo jen do verze 9.0, od ní už se identifikuje jako Opera.
Karel Polívka (1485)|25.5.2008 00:55
Aktualizace grafu v 1. příspěvku.
Milan Šurkala (160)|25.5.2008 22:24
Docela zajímavé. Je moc dobře vidět, že podle jednoho webu se nedá příliš dobře usuzovat o všeobecném trhu prohlížečů, neboť já mám výsledky docela jiné (větší zastoupení MSIE, zejména verze 6, naopak trochu nižší zastoupení Firefoxu a zejména Opery). Vede MSIE6 (34%), následuje Firefox (32%), poté je MSIE7 (27%) a Opera (5%).