reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak ztisit disky v silentmaxxu?

Loli (226)|8.1.2008 23:04
Mam dva disky v silentmaxxech, dal jsem za to pres dva litry a furt huci, furt je to nejhlucnejsi vec v PC i kdyz mam case zavrenou tak vnoci slysim hucet disky.

Jak je jeste vic stisit?!
Intri (3490)|8.1.2008 23:11
Zkoušel jsi nástroj AAM?
Pabler (425)|8.1.2008 23:12
pokial sa ten disk priamo dotyka toho hlinikoveho silenceru, tak by som cely ten silencer ku case pripevnil cez podlozky z gumy, alebo priam pasy gumy, aby sa vibrace neprenasali z toho silencera na sachtu pre hdd a tym vytvarali ten neprijemny "rezonujuci" zvuk
Loli (226)|8.1.2008 23:14
[QUOTE=Intri;79460]Zkoušel jsi nástroj AAM?[/QUOTE]No vono jako pro ty samsungy sem zadny AAM nenasel ):

navic AAM resi jen hrabani a ne zvuk co delaj kdyz se toci.
Loli (226)|8.1.2008 23:16
[QUOTE=Pabler;79463]pokial sa ten disk priamo dotyka toho hlinikoveho silenceru, tak by som cely ten silencer ku case pripevnil cez podlozky z gumy, alebo priam pasy gumy, aby sa vibrace neprenasali z toho silencera na sachtu pre hdd a tym vytvarali ten neprijemny "rezonujuci" zvuk[/QUOTE]To zatim neresim, resim hluk toho jak se disky proste toci - mam to ted na testovani polozeny jan na molitanovy podlozce se spickama asi tak 5cm vysoky, takze vybruje jen krabicka s diskem a dal nic.
Intri (3490)|8.1.2008 23:18
[quote=Loli;79464]navic AAM resi jen hrabani a ne zvuk co delaj kdyz se toci.[/quote]

Odtlumit můžeš jen vibrace, které ten disk vyvolává ( jak píše Pabler ), ale nedělej si iluze, že ztišíš celý disk. Zvuk ložisek bude slyšet pořád, s tím se nic udělat nedá.
Loli (226)|8.1.2008 23:22
Hmm to se vyplati teda koupit asi notebookovy disky, protoze me to uz desne stve, asi celej kompl za xx tisic muzu vyhodit no, super.
Pabler (425)|8.1.2008 23:26
Asi tak nejak, pokial ches absolutne tichy disk, poohliadny sa po SSD diskoch, odhadujem ze cena pojde tak po roku dole ...
-
a zas taky velky hluk to robit nemoze, inak ti mozem doporucit len totoq:
[code]http://www.stihl.sk/main/page/stihl/images/ochr_odevy/sluchadla01.jpg[/code]
pripadne jeden disk po dlhej neaktivite nehat vypinat ...
Loli (226)|8.1.2008 23:29
Je nejaky AAM co by fungovalo ve viste a dokazalo nastavit ty samsungy na quiet?
robky (3195)|8.1.2008 23:31
Pre disky Samsung existuje utilitka Hutil, ktorá rieši aj AAM. A samsungy patria medzi tie tichšie disky, len trpia vibráciami - to bude asi tvoj problém
Loli (226)|8.1.2008 23:37
Trochu problem, ze ted nemam cdrom a nemuzu ho ani zapojit - jak to ISO "vypalim" na flashku tak, aby byla bootovatelna?

No s tema vibracema je to kriz - pacto na silentPCreview psali, ze je to jen o trochu horsi nez westerny, ale co sem koupil, tak vidim, ale to je tak vzdycky, proste je to napytel! :(((

BTW silentmaxxy me prijde ze ty vibrace stejne resi
robky (3195)|8.1.2008 23:42
No môžeš vyskúšať HP flash boot utility, ale za výsledok neručím - hodne dávno sa mi podarilo vyrobiť bootovateľný flash disk aj to asi na stý pokus. Za skúšku nič nedáš.
Loli (226)|8.1.2008 23:53
Dik, ale tu utilitu znam, zkousel jsem ji a neslo mi to sni. Zkusim nekde vyhrabat mozna disketovku, nebo sem narvat cdrom \:

Heh, navic koukam, ze nejnovejsi verze te veci se nehce po vistou vubec spusit a ani nejak nemam chut to slozite resit uz.
mech13 (5526)|9.1.2008 01:35
to jejich boot CD s hutil mi stejne nejelo, musel jsem ten exac spustit rucne z dosu. jinak na XP mi jela utilita WinAAM (Pavel_p ji hodil tady na shwf do downloadu i s popisem nemciny)

//nejnovejsi vec ceho se snazis spustit pod vistou? jestli hutil tak na to zapomen ze by vista rozjela a ustala DOS program ktere ti primo hrabe do disku
Loli (226)|9.1.2008 09:47
Myslel jsem tu utilitu od HP na bootavci USB jak vyuziva vmlinuz atd.

Kazdopadne Hutil jsem nakonec dal na cdcko a dvdromku zapojil do PC zel to nejelo, pak me doslo, ze sem mel ale disky jako raid, zkusim jeste IDE emulaci v Biosu, snad zitra no, uvidim jestli to pujde, byl bych radsi kyby to slo hned a z windows bez potreby neco takhle slozite resit.
Loli (226)|9.1.2008 18:10
Tak sem prepl disky na IDE nabootoval Hutil a nastavil obema quiet. Rekl bych, ze to vubec nepomohlo, prijde mi, ze huci furt stejne. Horsi je, ze sem to pak zapomel prepnout, nabootaval vistu, kdyz sem ji pak vypl a pak prepl v biosu zpet na raid, tak napsala nejakou chybu hned na zacatku bootu (o zmenen v hw nebo sw co to mohla zpusobit) a s raidem mi to proste uz nenajede. :(

EDIT: ted sem zkusil to WinAAM a mozna to trosicku vliv i ma ...

EDIT2: nicmene je to fakt uplne jedno, protoze to ma furt vliv jen na seek a ne na staticky otaceni disku \:
schali (118)|11.1.2008 13:15
Resim stejnej problem, castecny reseni je pouziti disku s jednou plotnou, pokud budes mit stesti na dobrej kus byvaj takovy disky velice tichy a pokud uz nic dalsiho neni v komplu slyset tak si myslim ze budes mit opravdu super tichej pocitac.Ja bohuzel pootrebuju nejakou kapacitu, takze 2 plotny, coz uz slyset je, disk s vice plotnama je smrt a zadnej silentmax nepomuze.


hehe ted se divam ze mas asi 2x500Gb samsung, neni nic horsiho nez tyhle disky s trema plotnama, s tim nikdy tichej pocitac neudelas, s tim se musis smirit:), sam ho ma trvale odpojenej a zapinam ho jen kdyz chcu zalohovat, stejne to udleam i s tou druhou 500 a koupim jeste jednu 320gb.
Loli (226)|11.1.2008 13:20
No jo, ale kolik ploten ma tenhle? 3? To je pekne napytel! No hlavne ze sem utratil dva litry za ty ztisovace disku, ted si muzu tak akorat naliskat :(

BTW tema plotnama se vysvetluje proc sou ty v dellech tak tichy.


Co docela planuju je 16GB nebo 32GB ssd a tyhle narvat nekam pres gigabit lan a pripojit nejakymu k routeru pres usb nebo tak neco. Ale to je dalsi obrovska investice. Nebo nejakej NAS box co umi raid1 ...

Sehnal jsem jeste nejaky 3mm plechy, navic fakt tvrdy, tak tomu dam jeste sanci, ale vic nez 3mm uz by podle me bylo extremne tezky, tak uvidime jestli to pomuze. \:
schali (118)|11.1.2008 14:10
[QUOTE=Loli;80187]No jo, ale kolik ploten ma tenhle? 3? To je pekne napytel! No hlavne ze sem utratil dva litry za ty ztisovace disku, ted si muzu tak akorat naliskat :(

BTW tema plotnama se vysvetluje proc sou ty v dellech tak tichy.


Co docela planuju je 16GB nebo 32GB ssd a tyhle narvat nekam pres gigabit lan a pripojit nejakymu k routeru pres usb nebo tak neco. Ale to je dalsi obrovska investice. Nebo nejakej NAS box co umi raid1 ...

Sehnal jsem jeste nejaky 3mm plechy, navic fakt tvrdy, tak tomu dam jeste sanci, ale vic nez 3mm uz by podle me bylo extremne tezky, tak uvidime jestli to pomuze. \:[/QUOTE]


Silenmaxx je dobra vec, ale neni vsemocny, disk musi byt velmi tichý sam o sobe, kdyz pak pridas Silentmax, jeste vic se to utlumi, bohuzel ty 500Gb HDD k tomu nejsou vubec vhodny, loziska hluci tak vyrazne, ze ten Silenmaxx vypada jakoby nefungoval, ale ke ztlumeni dojde, zajimavy je ze se to nikde nedoctes, z toho je videt kolik lidi ma opravdu tichej pocitac - prakticky nikdo, nebo ma prave ty disky s jednou plotnou


PS: jo, ma tri plotny:)

PS2: dneska jsou i 400-500Gb disky, ktery maj 2 plotny
Loli (226)|11.1.2008 22:59
Njn tak ja zkusim nakej jednoplotnak a uvidim co to udela, pak koupim za dalsich par tisic NAS a tam vrazim tyhle hlucne kravy, nebo bude i jednoplotnak hlucnej a pak budu muset pockat na SSD, zuzo, jako zadarmo. Za ty prachy co sem dal do tichyho komplu bych si uz koupil auto. :)
Ale co prachy budou a ja ne, alespon me to stve a to se vyplati!!

Nemam tak vykonnej pocitac jen tak pro srandu kralikum a vono kdyz clovek renderuje nejaky obrazky a pak z nich dela video sekvenci a podobny veci, tak je potreba kolikrat pres 160GB aby se dalo pracovat pohldne, ale kdyz mam rozdelany 3 veci zroven ... no takze fakt asi jedine nas.
wixen (21)|16.1.2008 15:40
A co takhle kouknout jinam na foru a zkusit toto
https://www.svethardware.cz/forum/downloads.php?do=file&id=261
aam na samsungach to nastavuje odzkouseno
mech13 (5526)|16.1.2008 16:40
[QUOTE=wixen;81601]A co takhle kouknout jinam na foru a zkusit toto
https://www.svethardware.cz/forum/downloads.php?do=file&id=261
aam na samsungach to nastavuje odzkouseno[/QUOTE]

AAM pomaha jen na seek, Loli resi hluk z otaceni ploten
wixen (21)|17.1.2008 10:54
No ja, že tu někdu chtel jak nastavit AAM na samsungu