reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

corsair hx520 - vrceni vetraku

Loli (226)|8.1.2008 23:19
Druha nejhlucnejsi vec v PC co mam je po diskach samsung v silentmaxxech zdroj corsair HX520 - vetrak proste vrci - dela vam to taky nekomu? Jde to slyset i ven z case. ):
Intri (3490)|8.1.2008 23:20
Větrák má jen temně šumět, případně se do něj má přidat kovový aerodynamický hluk. Jestli chrastí nebo obecně vydává jiné zvuky, je v něm něco špatně. Od Corsairu by se navíc měla očekávat vysoká míra ticha.
Loli (226)|8.1.2008 23:26
Njn, ale stopro je to vetrakem a reklamace by byla pekne na dlouhy lokte a nestabilitu system a nutnost odpojit minimalne jeden disk, pacto bych behem ni nemel dostatecne vykonej zdroj, nejaky napady proc vrci? Me napada, ze se proste toci moc pomalu.

Zase vrazit nejaky 400 do noctui se mi taky moc nechce ... ale asi to nebude tim, ze by mu zdroj daval spatny napeti, ne?


____
Proc mam vzdycky ja ze vsim v PC jen problemy, proc to proste nemuze funguvovat jak ma? Achjo :( Asi proste furt dnesni PC nestaci mi narokum. Tohle je stejne furt jeste malej problem proti tem co mam se softwarem.
Intri (3490)|9.1.2008 00:33
Taky ten větrák může být jenom zanesený nebo v něm může být někde chyba.
speedsnail (4876)|9.1.2008 00:49
[QUOTE=Intri;79487]Taky ten větrák může být jenom zanesený nebo v něm může být někde chyba.[/QUOTE]
lol sem to přečetl takto : "nebo v něm může být někde chleba" a řikám si, no jo mohlo to tam nějak spadnout.. ehm :)

Ted k veci. Co zkusit vypnout vetraky ve skrini (minimalne zadni outtake) a nechat tahat teply vzduch zdrojem ven. Třeba se po zahřátí roztočí větrák na vyšší otáčky a bude se dát poznat jestli je to příliš nízkejma otáčkama a nebo jestli je třeba v p*deli ložisko atd.
elpsycho (1602)|9.1.2008 00:51
Vzhledem k tomu že ti samsungy v silentmaxxu připadají hlučné, tak budeš na hluk asi celkem vysazený. Větrák imho vůbec nemusí být vadný nebo v objektivním měřítku hlučný, jen vydává zvuk který ti vadí a v tvém tichém PC vynikne. Např. já když zkušebně odpojil disk a všechny větráky a pustil PC taky svůj Seasonic (používá taky větráky ADDA jako Corsair) zřetelně slyšel - ventilátor vydává nízkofrekvenční brum jak se převaluje v nízkých otáčkách. Právě na tuhle charakteristiku zvuku některých modelů ADDA jsem viděl stížnosti nadšenců na spcr fóru.
Loli (226)|9.1.2008 00:59
Tvuj prispevek me fakt pomohl, no spcr forum moc nectu, ale jinak bych rekl, ze to bude to co dela me, asi tam dam tu noctuu a vyvedu si navic alespon konecne to monitorovani otacek na desku.
Loli (226)|13.2.2008 13:10
dela to signal moji dratovy mysi - asi nejak "reguluje" vetrak?!
Loli (226)|21.2.2008 11:16
Dneska se mi dokonce stalo to, ze sem vypl pc, al evetrak ve zdroji dal vrcel :( - ale je mozny, ze za vsechno muze neco jinyho, treba v kombinaci s tou mysi - je to fakt napytel!
tgfh (2985)|21.2.2008 11:23
Jinak máš PC stabilní? Máš napájení komponent rovnoměrné nebo to taháš všechno z jedné větve?
Loli (226)|22.2.2008 08:28
To opravdu nevim odkud to taham - ze zdroje no :) - navic mam pripojeny jen dva disky a grafiku a konec, pak teda 4 ramky a quadcore, takze vpodstate je ten zdroj nezatiznej zejo ....

navic sem zistil, ze ty zvuky s mysi nesouvisi. (a stopro ani s reprackama)

Ale proste kdyz vlezu na mapy.cz a hejbu na nich mapou, tak je to daleko intenzivnejsi!

PC je naprosto stabilni samozrejme.

[no je to fakt na reklamaci - ale 1. mesic cekani a 2. to taky nemusi uznat, jak to tu znam]
Sieben (513)|23.2.2008 11:52
taky to může dělat GK...mě kdysi X1950Pro taky "bzučela" při určitých operacích...
Loli (226)|25.2.2008 08:08
Jak uz jsem napsal, dela to zdroj.
Loli (226)|16.3.2008 20:54
Tak sem tam vrazil noctuu a furt stejny, akorat navic jeste bzuci.
bexxx (85)|22.3.2008 19:47
[QUOTE=Loli;101264]Tak sem tam vrazil noctuu a furt stejny, akorat navic jeste bzuci.[/QUOTE]

No tak to ti nezávidím a ten zvuk co si tam slyšel je pořád stejnej po tom co si vyměnil větrák za Noctuu?
Taky sem strašně laboroval s hlučností zdroje už tam mam třetí větrák a už snad sem tak nějak spokojenej,ale mě pro změnu spíš trochu vibrovali jak šli pomalu.
ICEBOSS (3435)|22.3.2008 20:04
je to urcite vetrak? neni to nejaka civka uvnitr?
Loli (226)|22.3.2008 20:58
JJ s noctuou je ten zvuk uplne stejnej, zvuk toho vrceni trosku jinej, ale to je dany noctuou, ta "frekvence" toho vrceni je stejna. No a vibrace asi nehorzi - mam tam gumovou podlozku a cely to mam pridelany takovym tim silikonovym cimsi misto sroubu

vrceni je urcite vetrak - vzdyt sem psal, ze je to vetrak! Tak je to kua vetrak a zadna civka, staci cist co pisu! No piskani nebo to bzuceni je neco jinyho nez vetrak ...
robky (3195)|22.3.2008 21:05
Sa nerozčuľuj - proste ešte nikto z nás nepočul vrčať Noctuu, a to mi ich už prešlo rukou a tri mám vo vlastnom PC.
kane.shw (1231)|22.3.2008 21:12
[QUOTE=Loli;103415]JJ s noctuou je ten zvuk uplne stejnej, zvuk toho vrceni trosku jinej, ale to je dany noctuou, ta "frekvence" toho vrceni je stejna. No a vibrace asi nehorzi - mam tam gumovou podlozku a cely to mam pridelany takovym tim silikonovym cimsi misto sroubu

vrceni je urcite vetrak - vzdyt sem psal, ze je to vetrak! Tak je to kua vetrak a zadna civka, staci cist co pisu! No piskani nebo to bzuceni je neco jinyho nez vetrak ...[/QUOTE]

Neměl´s do toho vůbec hrabat! Zdroj takové kvality, značky, modelu a ceny musí být zcela neslyšný! Nadarmo na to Corsair nedává záruku 5 let! Pokud by mi jen písknul, tak ho sbalím a šoupnu na reklamaci a vůbec bych neřešil, jestli je to ventilátor, cívka nebo nějaký kurvítko ve zdroji ;)

Pak je tu samo ta možnost, že je to prostě celé způsobené nějakou hrůznou kombinací tvých, jednotlivých komponent, ale to už by byla teda pěkná divočina :notsure, zřejmě to nezjistíš, dokud jednotlivé komponenty neprozkoušíš taky v jiné sestavě :(
Pavel Boček (4169)|23.3.2008 02:04
[QUOTE=Loli;103415]vrceni je urcite vetrak - vzdyt sem psal, ze je to vetrak! Tak je to kua vetrak a zadna civka, staci cist co pisu! No piskani nebo to bzuceni je neco jinyho nez vetrak ...[/QUOTE]

Další expert...když to dělá i s Noctuou, tak to asi nebude ventilátorem. Spíš jak hýbeš s myší, tak to dělá ta grafická karta, diky nebo něco dalšího...možná se tam přenáší nějaké rušení...[SIZE="1"]každopádně jsi to vyřešil skvěle, vrčí to pořád a zdroj je bez záruky :rolleyes:[/SIZE]
Loli (226)|23.3.2008 13:30
Twe omg to ze vrci vetrak bude asi zpusoveny tim, ze ho zdroj blbe reguluje, ale vrci vetrak ve zdroji, pisu, ze vrci vetrak ve zdroji, jestli to nekdo fut nechape, tak je proste blbec.

Reklamace by znamenala byt mesic bez zdroje, no to se mi tezce nevyplati, nemam pc na hry, zejo. Jediny jiny zdroje co mam sou fortrony 350 a 400 a s tema se moje PC rozbehne jen brutalne podtaktovany bez jednoho hdd a dvdromky ...
robky (3195)|23.3.2008 13:58
No keď si si na sto% istý, že to vrčí ventilátor Noctua ( a ešte zregulovaný ) tak ho reklamuj. Som zvedavý na výsledok:notsure
Pavel Boček (4169)|23.3.2008 14:05
Asi tak nějak. [SIZE="1"]Možná mu vrčí v hlavě :notsure[/SIZE]

Jinak to, že nakupuješ v Horní Dolní a reklamace jim trvá měsíc a ještě ti ji neuznají je tvoje chyba. V Alfě, CZC nebo možná i Bohemce by to vzali bez ptaní a vyměnili by na místě, pokud by bylo za co.
kane.shw (1231)|23.3.2008 14:14
[QUOTE=Loli;103628]Twe omg to ze vrci vetrak bude asi zpusoveny tim, ze ho zdroj blbe reguluje, ale vrci vetrak ve zdroji, pisu, ze vrci vetrak ve zdroji, jestli to nekdo fut nechape, tak je proste blbec.

Reklamace by znamenala byt mesic bez zdroje, no to se mi tezce nevyplati, nemam pc na hry, zejo. Jediny jiny zdroje co mam sou fortrony 350 a 400 a s tema se moje PC rozbehne jen brutalne podtaktovany bez jednoho hdd a dvdromky ...[/QUOTE]

No tak když nemáš PC právě jen na hry, tak nevidím důvod proč jsi nekoupil klidně i ještě jeden HX520 a prostě ho nevyměnil/neodzkoušel a ten "špatný" nedal na reklamaci? Pokud na PC vyděláváš prašule, tak je snad prioritní, ne? A zaplatí se.
Pokud by ti reklamaci uznali a vyměnili, či opravili zdroj, tak ho vždycky udáš - no bože, ztráta 500CZK. Takhle jsi přišel o záruku a vrčí to pořád - ztráta 2500CZK. Nezlob se na mě, ale vrtat se v tom byla imho blbost :(

Můžu ti jen popřát, aby jsi závadu odstranil s co nejmenšími finančními i psychickými náklady... nebo si na to prostě zvykl.
mech13 (5526)|23.3.2008 14:25
v dalsich prispevcich se skuste vice zamerit na neco uzitecneho (jako treba ted kane) misto vzajemneho napadani.

Loli to tady uz driv resil tusim ze v jinem topicu, a prubeh byl dost podobny...

//velmi slabe vrceni je slyset i u kvalitnich vetraku, ale to musi clovek poslouchat v noci mit ucho nalepene na vetraku... z 20cm uz neni nic znat... Loli: jaky mas usi? slyset vrceni u kvalitnich pomalobeznych vetraku, to se jen tak nekomu nepodari:notsure
Loli (226)|23.3.2008 14:25
[QUOTE=Pavel Boček;103648]Jinak to, že nakupuješ v Horní Dolní a reklamace jim trvá měsíc a ještě ti ji neuznají je tvoje chyba. V Alfě, CZC nebo možná i Bohemce by to vzali bez ptaní a vyměnili by na místě, pokud by bylo za co.[/QUOTE]No v Bohemce ne. Jinak samozrejme vim, ze to je moje chyba vim, to mi psat nemusis. Nicmene i tak me kompl pak misto 25k stal 20k se taky pocita :)
Loli (226)|23.3.2008 14:26
[QUOTE=kane.shw;103651]No tak když nemáš PC právě jen na hry, tak nevidím důvod proč jsi nekoupil klidně i ještě jeden HX520 a prostě ho nevyměnil/neodzkoušel a ten "špatný" nedal na reklamaci? Pokud na PC vyděláváš prašule, tak je snad prioritní, ne? A zaplatí se.
Pokud by ti reklamaci uznali a vyměnili, či opravili zdroj, tak ho vždycky udáš - no bože, ztráta 500CZK. Takhle jsi přišel o záruku a vrčí to pořád - ztráta 2500CZK. Nezlob se na mě, ale vrtat se v tom byla imho blbost :(

Můžu ti jen popřát, aby jsi závadu odstranil s co nejmenšími finančními i psychickými náklady... nebo si na to prostě zvykl.[/QUOTE]Jo PC se zaplatilo cca 14dnu co sem ho koupil komplet cely, ale nevim proc si delat dalsi naklady. To je jako kdyby v tescu otevreli vsechny pokladny jen proto abys nemusel cekat a chudinky pokladni moc nepracovali :))
Pavel Boček (4169)|23.3.2008 14:37
Zkus ten zdroj vyndat a zapojit tak, jestli to dělá opravdu on a případně jestli sám nebo pod vlivem něčeho (nějaké rušení)...ono nějaké to vrčení se sem tam vždycky objeví a člověk neví odkud to je...např. při načítání testů v 3D Marku 2006 mi to také vrčelo téměř na všech počítačích...čistě jen během načítání každého testu, pak je to OK.

Zkus kontaktovat Trodase, on ti případně navrhne přepájení poloviny součástek, třeba to půjde...když už jsi tu záruku porušil [SIZE="1"]ne, nedělám si legraci...vážně povyměňování kondenzátorů, cívek, MOSFETu by to nakonec mohlo odstranit :) na druhou stranu je to náročnější a možná se vyplatí koupit jiný zdroj...[/SIZE]
elpsycho (1602)|23.3.2008 14:57
Moje Seasonicy vrčely oba (vždycky při vysokém FPS v 3D, občas i jinde) - u S12II ještě rachtal ventilátor když byla zima a točil se pomalu, Fortron GLN400 slabě píská kdykoliv je připojený do sítě (naštěstí PC není moje a majitel to neslyší). Asi to chce mít štěstí na kus zdroje a kombinaci komponent. Já krom toho ještě slyším svoji bezdrátovou myš jak vysílá při pohybu, Benq monitor a repro když jsou v síti (repro musím vypojit jinak neusnu), takže se svým vrčícím zdrojem jsi šťastný člověk :)
Loli (226)|23.3.2008 15:00
No furt nebzuci pri vypnutym PC, treba takova lampa bzucela i kdyz byla vypnuta, to byla proste monstrozni demence v designu pristroje. A to to byla v cine jen vyrobena, nebyla z ciny.
Pavel Boček (4169)|23.3.2008 15:14
[QUOTE=Loli;103675]No furt nebzuci pri vypnutym PC, treba takova lampa bzucela i kdyz byla vypnuta, to byla proste monstrozni demence v designu pristroje. A to to byla v cine jen vyrobena, nebyla z ciny.[/QUOTE]

[SIZE="1"]Jj, to jsou ty trvale připojená trafa :mistake Mám takové bedničky...asi někdy přepojím vypínač z okruhu s nízkým napětí z trafa přímo na okruh 230 V, abych tím zapínal jen trafo a nízkonapěťový obvod jel pořád jakmile se zapne vysokonapěťový a nebzučelo mi to v noci :)[/SIZE]