reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zničená instalace Visty

zapalik (2)|9.1.2008 14:26
Jako naprostý amatér jsem si pomocí hraní s Paragoon Partition Manager 8.5 a následným "hašením" s TestDiskem totálně rozmašíroval Visty. V současnosti při spuštění počítače ukáže comp chybu 0xc000000d s tím, že nemůže nalézt jakési NLS soubory a ani v safe mode nemůže pokračovat. Jestli jsem si stačil všimnout, při výpisu načítaných driverů spadne do chybové hlášky po crcdisk.sys.
Jen pro info: C je dle výpisu systémové, pomocí instalačky Visty jsem opravil boot record a MBR, ale nic, ani oprava počítače na té instalačce nefunguje. Sice najde, že je tam už jedna instalace Vist, ale nenalezne možnost opravy a tak chce odesílat info do MS.
Napadne někoho ještě před reinstalací nějaká možnost, jak to zachránit?
Intri (3490)|9.1.2008 15:25
Tu instalaci už nezachráníš, zachránit můžeš pouze data. Instalátor Visty je pravděpodobně nejmocnější nástroj pro opravu ( žádný jiný nástroj toho o Vistě neví tolik, co právě instalátor ), a pokud ani on nedokáže problém vyřešit, o systém jsi přišel. Neměl bys mít problém se zálohováním dat, ale systém budeš muset přeinstalovat ( nejlépe přeformátovat disk ).
zapalik (2)|9.1.2008 15:59
[QUOTE=Intri;79590]Tu instalaci už nezachráníš, zachránit můžeš pouze data. [/QUOTE]

Díky, myslel jsem si to. Všechno to začalo tak, že jsem si oba fyzické disky rozdělil na celkem šest partition, přičemž na každém byla jedna 5 GB pro SWAP. Časem jsem pochopil, že jsou zbytečné a přes ten Partition Manager jsem je odstranil. I když vždycky fungoval dobře (kromě toho, že poškodil partition tabulku a já ji musel obnovat přes testdisk ze záchranného dévédéčka a taky přehazoval přiřazená písmena disků). No nic, před tou novou instalací zruším partition budu to mít jen na dvou discích, ať je v tom větší přehled...