reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jakou mechaniku s excelentnim zapisem na DVD-RAM

mildante (183)|11.1.2008 11:14
Ahoj, zajimalo by me, jestli by nekdo nedokazal doporucit mechaniku, ktera umi co nejkvalitneji zapisovat na DVD-RAM. Chci to pouizavat na zalohu fotek, tak bych rad co nejspolehlivejsi a nejkvalitnejsi zapis.
Uvazoval jsem o ASUS DRW-2014L1T SATA, ale pak jsem se docetl, ze ji prave to vypalovani DVD-RAM prilis nejde.

Umel by nekdo poradit, treba z vlastni zkusenosti?

Diky.

mildante
Huncut (56)|11.1.2008 12:29
Těžko říct, test kvality zápisu, pokud má být opravdu vypovídající není nic jednoduchého. Obecně ale kvalitní zápis měli vždy vypalovačky NEC. Takže tu bych doporučil.
Black tgfh (143)|11.1.2008 13:15
Mrkni na Samsung SH-S203, třeba ti bude vyhovovat
mildante (183)|11.1.2008 13:20
Jo, ten Samsung SH-S203 se mi take ted zalibil, testy celkem dobre, mozna do nej pujdu. Nec mam nyni a jsem celkem spokojen, ale nejak jsem nenasel vhodneho nastupce a take me trochu mate, ze nektere mechaniky jsou oznacene jako Sony-Nec, jine zase jen jako Nec.

Vedel by kdyztak nekdo doporucit nejaky konkretni NEC, rekneme jeden z poslednich modelu?

Diky

mildante
mildante (183)|11.1.2008 14:53
Jo a jeste jsem se chtel zeptat k cemu je DVD-RAM cartridge? K cemu je ta cartridge dobra a proc se nektera media prodavaji bez ni?
Ritchie83 (369)|12.1.2008 11:48
[QUOTE=mildante;80145]Ahoj, zajimalo by me, jestli by nekdo nedokazal doporucit mechaniku, ktera umi co nejkvalitneji zapisovat na DVD-RAM. Chci to pouizavat na zalohu fotek, tak bych rad co nejspolehlivejsi a nejkvalitnejsi zapis.[/QUOTE]

Sám používám na vypalování záloh mechaniku LG, neboť v té době (před třemi lety) to byly takřka jediné dostupné mechaniky s podporou DVD-RAM. Zatím jsem se nesetkal s nečitelným mediem. Tolik moje vlastní zkušenosti, ale jsem dalek k tomu, abych je zevšeobecňoval.

[QUOTE=mildante;80227]Jo a jeste jsem se chtel zeptat k cemu je DVD-RAM cartridge? K cemu je ta cartridge dobra a proc se nektera media prodavaji bez ni?[/QUOTE]
Cardrige slouží jako další ochrana před poškrábáním media (a současně jako krabička). Asi nejlepší analogie je obal 3,5" diskety s odsuvným plíškem. Původně se DVD-RAM media vyráběla AFAIK pouze v cartridge. Z finančních důvodů, neboť cartridge i složitější návrh mechaniky něco stojí, se však začala vyrábět i media bez cartridge. Většina současných mechanik segmentu spotřební elektroniky bohužel neumí s medii v cartridge pracovat.
mildante (183)|12.1.2008 13:19
Ritchie83: Diky za rady :) Hlavne s tou cartridge mi to nebylo tak uplne jasne. Jinak uz jsem objednal ten Samsung SH-S203N, tak uvidime co to bude zac.

Diky vsem za rady a za cas, mejte se pekne.

mildante