Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 17

Téma: Rada ohledne koupe noveho PC

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Dobry den,
    rozhodl jsem se pro koupi noveho pocitace a chtel jsem Vas pozadat o nekolik malo rad.
    Predbezne jsem vybral tyto komponenty:

AMD Athlon 64 X2 5000+ EE (socket AM2)
    Asus M2R32-MVP - ATI CrossFire Xpress 3200
    Fortron Blue Storm II 400W
    Sapphire ATI Radeon HD 3850 512MB
    Patriot DIMM 4096MB DDR II 800MHz (2x2GB)
    CoolerMaster Elite 330 RC-330-KKN1-GP
    Asus DRW-1814BLT černá
    Thermaltake CL-P0391

- HDD chci pouzit ze stareho PC (Seagate Barracuda 7200.10 250GB(PATA))
    - tuto zakladni desku jsem vybral proto, ze bych pak v budoucnu(3-5let), az PC zestarne, chtel dokoupit jen dalsi 4GB pameti, grafickou kartu do SLI a mohl si nadale zahrat i nejake novejsi hry...

Rad bych se zeptal na Vas nazor ohledne teto sestavy. Zda by jste neco vylepsili, ci naopak nekterou z komponent nahradili jeji levnejsi (?neznackovou?) variantou.
    Take by me zajimalo, zda bude 400W zdroj dostatecny pro vybranou grafickou kartu a vubec pro cely "system". Krom vyse zminovaneho bych chtel do pocitace pripojit priblizne dalsi 2-3HDD(nedostatek PATA bych resil pridavnym PCI radicem, ktery mi zbyl ze stareho PC).

Predem dekuji za Vase odpovedi.

PS. Celkova sestava by nemela presahnout hodnotu 16-17 tisic.
    PS2. Myslite si, ze "povanocni" ceny pujdou jeste vice dolu? Rozdil v cene teto sestavy byl skoro 1200kc v porovnani cen z 16.12.07 a 11.1.08.
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Zdroj 500W Seasonic, 4GB ram jen v případě že požiješ 64-bit systém... desku bych vzal Gigabyte MA770-DS3, pokud něco lepší tak MA790X - DS4

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Nepočítej s tím že za 3 a více let ještě koupíš DDR2 paměti za cenu jako teď nebo snad nižší, a to že by sis zahrál nové hry (myslím nové za 3 roky) taky zapomeň. Za 3 roky bude ten počítač vhodný tak do kanclu nebo nenáročné hraní.
    Pořizovat PC s tím že za 3 roky do něj ještě budeš investovat je dnes utopie.

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od Smeli Zobrazit příspěvek
    Zdroj 500W Seasonic, 4GB ram jen v případě že požiješ 64-bit systém... desku bych vzal Gigabyte MA770-DS3, pokud něco lepší tak MA790X - DS4
    MA790X - DS4 se mi dost zamlouva.. Tu MA770-DS3 asi ne-e, jelikoz ma jen jeden PCIe x16. Jak jsem jiz psal, tak v budoucnu bych chtel jen dokoupit dalsi grafiku a to by ji potom brzdilo, ne?

Co se tyce toho zdroje. Nasel jsem dva 500W Seasonic, ale bohuzel jeden nema napajeni PCI-E a druhy (s 6pin PCI-E) je zase az moc drahy (2500,-)

Je mi jasne, ze 4GB pameti je dost, ale vzhledem k tomu, ze rozdil mezi 2GB a 4GB byl zhruba 600kc, zvolil jsem variantu s vetsi pameti...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Janyk1
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    a to že by sis zahrál nové hry (myslím nové za 3 roky) taky zapomeň. Za 3 roky bude ten počítač vhodný tak do kanclu nebo nenáročné hraní.
    Pořizovat PC s tím že za 3 roky do něj ještě budeš investovat je dnes utopie.
    A spíš ještě dřív(i když třeba na kompu s Athlonem XP, GF 4 MX 440 64MB(z roku tak 2000-2002) de v poho rozjet i UT2004,viz 90-ti letá babička-chtěla Crysis, ale má smůlu), ale UT není zrovna HW nejnáročnější hra své doby.
    No jinak ty desky co navrhuje Smeli se mi zdají lepší volbou.Ten Athlon 5000 Black Edition bych vzal. A co SATA?

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od jetfar Zobrazit příspěvek
    MA790X - DS4 se mi dost zamlouva.. Tu MA770-DS3 asi ne-e, jelikoz ma jen jeden PCIe x16. Jak jsem jiz psal, tak v budoucnu bych chtel jen dokoupit dalsi grafiku a to by ji potom brzdilo, ne?
    Planovat za 3-5 let crossfire je hola utopie....

Ramky klidne vezmi 4GB, pri dnesnich cenach a ocekavanym zdrazovani.... na 32-bit systemu se imho 4GB vyplati do velikosti 512MB vram na VGA, kdybys mel VGA s vetsi pameti, uz je to zbytecna investice....

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

...
    Co se tyce toho zdroje. Nasel jsem dva 500W Seasonic, ale bohuzel jeden nema napajeni PCI-E a druhy (s 6pin PCI-E) je zase az moc drahy (2500,-)

....
    Za 1,8k ho mají např v alfě nebo czc a ten 6ti pin je tam 2x (ET)

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

2All
    Tak co se tyce toho "planovaneho" upgradu, tak jsem vychazel z toho, ze se mi takhle podarilo castecne ozivit me stare pc (cca 4lete). Dokoupil jsem pouze pamet na 1GB, vymenil grafiku a zase vse bezelo dobre. Tedy v ramci moznosti. Kdyby mi neodesla deska, tak bych o novem compu mozna ani neuvazoval.

2Smeli
    Nakonec tedy priplatim a vezmu ten doporucovany Seasonic 500W(doufam, ze mas na mysli tento http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=49154) i GA-MA790X-DS4 (ta se mi velmi zamlouva).

2Janyk1
    Diky za "upozorneni" na ten Athlon 5000+ Black Edition. Vypada lepe nez ten muj puvodni. Hlavne ta moznost pretaktovani.
    O S-ATA zatim neuvazuju. Mozna pozdeji...

2husky14
    ...ocekavane zdrazeni?? To mluvis o zdrazovani vseho, ktere ted probiha nebo konkretne o zdrazovani vypocetni techniky?
    Naposledy upraveno uživatelem jetfar: 11-01-2008 v 17:53

Starousedlík SHW Avatar uživatele Klingacikx
    Registrace
    May 2007

...ocekavane zdrazeni?? To mluvis o zdrazovani vseho, ktere ted probiha nebo konkretne o zdrazovani vypocetni techniky?
    Ak chceš CF tak to kúp teraz a nie o 2roky, keď v nových hrách ani nepocítiš nárast výkonu ako teraz, nebudeš mať 12fps ale 18fps. Za tie dva roky si tak akurát môžeš kúpiť nový komp. A zdraženie myslel určite na pamätiach

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

2husky14
    Konkretne se mluvi o DDR2 ramkach, ktery uz jsou dneska tak levny (to je nakonec videt), ze vyrobci uz skoro prestavaj vydelavat Ocekava se jejich zdrazovani ted jaro/leto 2008. Netvrdim, ze to tak bude, ale par takovych zprav uz sem zahlid a popravde bych se tomu zdrazovani ani nedivil, jsou fakt brutalne levny....

Starousedlík SHW Avatar uživatele Janyk1
    Registrace
    Feb 2007

To je pravda, vždyť 2GB 800MHz CL4(a-data) stoji nehorazně málo(1200)a CL5 jenom 900Kč.To pude nahoru!Vždyť už 1. lednové Cenové zpravodajství ukázalo místo povánočního zlevnění povánoční zdražení ramek ddr2!!!A co další?

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Vsem dekuji moc za pomoc pri vyberu. Nakonec jsem se tedy rozhodl pro tuto sestavu.

AMD Athlon 64 X2 5000+ Black Edition (socket AM2)
    Gigabyte MA790X-DS4 - AMD 790X
    Seasonic SS-500ET 500W
    Sapphire ATI Radeon HD 3850 512MB
    Patriot DIMM 4096MB DDR II 800MHz
    CoolerMaster Elite 330 RC-330-KKN1-GP
    Asus DRW-1814BLT černá
    Thermaltake CL-P0391

Akorat bych se jeste potreboval zeptat krom toho zdroje. Opravdu ma tento Seasonic SS-500ET 500W (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=49154) vyvod na PCIe? Nejak jsem to v popisku nenasel. Oproti tomu u tohoto http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43195 to uvedeno je.:-/ Nebylo by tedy lepsi koupit tento?
    Co se tyce porovnani kvalit techto zdroju nic moc nevim..:-/

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Chladiče CPU bez heatpipe už jsou překonaný, navíc bude nemožně svítit (a v bedně bez plexi kde to bude uplně k ničemu.) Freezer 64 je levnější, tišší a účinější. Zdroj vezmi Seasonic. Stačil by i 400W OEM. Vždyt celá sestava těžko přeleze 250w. A že budeš jednou dokupovat další grafiku do CF silně pochybuju. Viz nedávný test CF1950pro vs HD3850. Mraky lidí kupovali CF desku pro 1950pro že dokoupí druhou. A testy jasně dokázaly že to jsou proti HD3850 vyhozený peníze. A tak to bude za další rok, dva zase. Howg speed

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

2speedsnail
    S tim chladicem mas urcite pravdu. Co se tyce osvetleni, tak o to mi vubec neslo. Spise jsem se snazil vybirat dle hlucnosti.
    Podival jsem se po chladici, ktery doporucujes a nalezl jsem dva: Arctic Cooling Freezer 64 LP a Arctic Cooling Freezer 64 Pro (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=33865). Nevim, zda Arctic Cooling Freezer 64 LP bude dostatecny. Pisou, ze se hodi do prevazne do mensich PC, ci Media Center. Ten druhy se mi zamlouva vice, ovsem zarazi me poznamka v jeho popisku:

Upozornění: Tento chladič není kompatibilní se socketem AM2 - dle zkušeností našich techniků jej sice lze na AM2 nasadit, ale s velkou pravděpodobností následně poškodí patici (plastový úchyt na socketu po čase podlehne tahu a ulomí se).

Ktery by jsi tedy prosim doporucil??

400W zdroj by byl prima, ovsem nevim, zda by mi utahl spolu s tou grafikou me 4disky

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

AC Freezer 64 Pro ber, problemy meli jen prvni revize a ty uz jsou asi rok a pul nahrazeny novejsima, ktere zadne problemy se socketem AM2 nemaji.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: Rada ohledně IPS
    Od Karellu v sekci Monitory
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 26-12-2012, 17:45
  2. DDR2: Dotaz ohledně koupě paměti
    Od Sanid v sekci Operační paměti
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 25-01-2012, 13:16
  3. GeForce: Rada ohledně 560-Ti