reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chyba zvukovky alebo PC ?

DarkKiller (4)|11.1.2008 18:19
Nedavno som "nainstaloval" do pc 4GB ramky a od vtedy mi zvuk zacal robit problemy.A to take ze pri pustani aplikacie pozadujucej zvuk (winamp,prehravanie videa,hry) mi proste namiesto zvuku repraky vydavaju zvuk ako ked vam zamrzne pc (take seknute chrcanie a velmi hlasite).Pomoze az vypnutie aplikacie a opetovne spustenie (niekedy aj 10-20 pokusov do bezproblemoveho spustenia) pretoze ked to prestane chrcat tak napriklad nejde lavy reprak alebo pravy a musim zase vypnut/zapnut.
A ked pustim testovanie stran v creative sorround mixeri (to left channel,right channel) tak to chrci.

Zakladna doska ASUS P5WD2 ovladace aj bios maju najnovsie aktualizacie (aj zvukovka).

A skoro som zabudol ide o zvukovku SB Live! Audio [A400].

Mam v plane kupit ale Creative X-Fi Xtreme Gamer aby to prestalo len mam strach ze by to nemuselo byt v zvukovke.

Mate prosim nejake napady co poskusat alebo tak ?

Za odpovede dakujem
Intri (3490)|11.1.2008 18:25
Zkus ty dodané paměti opět vytáhnout a zjistit, jestli se to děje stále. Pokud ne, je jasné, že to má souvislost s těmi pamětmi ( snad nějaké frekvenční interference? ), pokud ano, pak to může být jen problém někde jinde, který se načasoval tak akorát do chvíle, co jsi přidal paměti.

Zkus přeinstalovat ovladače zvukovky, ujistit se, že zvukovka sedí dobře v základní desce a napiš nám taky zdroj. Paměti sice nejsou zrovna žrouty výkonu, ale člověk nikdy neví, jestli zdroj něco neprovede.
johny__g (6387)|11.1.2008 18:27
Zkusil bych zvukovku vyndat a zprovoznit tu na desce, zda to bude dělat taky. Předtím tedy odinstalovat všechny ovladače od té Live. Když bude ta integrovaná OK, tak zkus vrátit tu Live, do jiného slotu jestli to jde a znovu ovladače nainstalovat. Pokud možno nějaké akktuální.
DarkKiller (4)|11.1.2008 19:55
Takze spravil som cast toho co ste mi poradili a to ze som vybral 1GB pamete a nechal si 3GB v PC.Spustil windows a problem sa vytratil takze zvukoukou to nebolo.Vlozil som naspet ten 1GB aby som to doplnil do tych 4 a problem sa vratil takze tym padom hned vieme kde problem je otazkou je ako to vyriesit.
Je nejaka moznost ze to je zakladoukou ? Pretoze na asus P5WD2 som osadil 4x1GB tychto pameti http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=32403 takze moze to byt casovanim alebo voltazov este je tu jedna moznost robi to 32 bitovi operacny system hm?

A Bios zakladovky mam najnovsi posledny vydany na tuto dosku.
DarkKiller (4)|13.1.2008 13:17
Problem sa vratil aj na 3gb tak som rozbehal tu zvukovku na zakladovej doske a problem sa stratil uplne uz to viac ako 24 hodin nespravilo takze chyba nakoniec bola predsa vo zvukovke.