reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows Vista 5.1

xSten19 (386)|12.1.2008 15:08
Ahoj mam takovej dotázek jestli má někdo vistu tak mi možná poradí mam 5.1 reproduktory ale u vist mi nejdou hrajou jen stereo nic jinýho neví někdo co stím může být kabely sem kontroloval tak nevim no.
...No...Name... (586)|12.1.2008 18:54
Takže předpokládám že zvukovku máš itegrovanou na desce(Asus M2N-SLI Deluxe).Zkontroloval jsi jestli máš v ovladačích správně nastaveny výstupy,na 5.1?
xSten19 (386)|12.1.2008 19:13
[QUOTE=...No...Name...;80563]Takže předpokládám že zvukovku máš itegrovanou na desce(Asus M2N-SLI Deluxe).Zkontroloval jsi jestli máš v ovladačích správně nastaveny výstupy,na 5.1?[/QUOTE]

JJ všechno je jak má být kabely jsou správně i ovladače jsou správně i když dam test levej,pravej,sub., cent, atd takt o vše souhlasí jenom to prostě u hudby ani nikde jinde nějak nehraje tak sem z toho jelen :D a ta deska to je ona
...No...Name... (586)|12.1.2008 19:44
Tak pokud ti to v testu píská(nebo co to už dělá ani nevim),tak to bude nejspíš opravdu nějakej visťáckej problém...A tam moje znalosti nesahaj...

//pokud najdu DVD s Vistou tak si jí nainstaluju a kouknu na to...
xSten19 (386)|12.1.2008 20:03
[QUOTE=...No...Name...;80573]Tak pokud ti to v testu píská(nebo co to už dělá ani nevim),tak to bude nejspíš opravdu nějakej visťáckej problém...A tam moje znalosti nesahaj...

//pokud najdu DVD s Vistou tak si jí nainstaluju a kouknu na to...[/QUOTE]

lol to kvůly mě nemusíš :D
xSten19 (386)|13.1.2008 22:23
TAk sem tam dal Sound Blaster Live! 5.1 ale to samí nemůžu najít žádný ovladače na Vistu neví někdo ?? buĎ něco stou integrovkou nebo stou Creativkou
filky (197)|14.1.2008 15:19
[QUOTE=xSten19;80874]TAk sem tam dal Sound Blaster Live! 5.1 ale to samí nemůžu najít žádný ovladače na Vistu neví někdo ?? buĎ něco stou integrovkou nebo stou Creativkou[/QUOTE]

Ovladace na Live! 5.1 Creative neudelal a pravdepodobne ani uz neudela. Prilis stara zvukovka.

Ten vas MB ma ADI 1988B, ktery podporu ve Vistach ma. Ovladace najdete na

http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us&model=M2N-SLI%20Deluxe

Nastave vse spravne ve Vistach a ovladacich a 5.1 musi fungovat. Nezapomente take, ze mp3ky vam 5.1 hrat nebudou a nejlepe je to testovat s nejakym AC3 zvukem/hudbou ci DVD filmem. :)
...No...Name... (586)|14.1.2008 15:27
Teď sem chctěl napsat to samé...Jen ale dodám že si xSten19 podal inzerát na nějakou zvukovku co valí na Vistách...což bude sice nepatrně dražší,ale bude víc možností s nastalováním...což bude lepsí...

//Oproti SoundMAXu,ve kterém se toho moc nastavit nedá...(nebo to bude asi jak kdo co potřebuje)
filky (197)|14.1.2008 15:40
Ja osobne valim Visty se zvukovkou Creative X-Fi. Nove ovladace vydane v prosinci minuleho roku funguji bezvadne (64bit).
...No...Name... (586)|14.1.2008 15:47
To je asi jak u čeho.Nedávno sem se bavil s tgfh a toho zlobí ve Vistách M-Audio Revo,která mu na XP hrála v pohodě(mně ještě hraje)...Takže to vidím že čím starší komponent,tím větši problémy s ovladači ve Vistě...a tak nezbývá nic jiného než se, s bolavým srdíčkem, přispůsobit...
xSten19 (386)|14.1.2008 16:10
[QUOTE=...No...Name...;81038]To je asi jak u čeho.Nedávno sem se bavil s tgfh a toho zlobí ve Vistách M-Audio Revo,která mu na XP hrála v pohodě(mně ještě hraje)...Takže to vidím že čím starší komponent,tím větši problémy s ovladači ve Vistě...a tak nezbývá nic jiného než se, s bolavým srdíčkem, přispůsobit...[/QUOTE]

No já sem tu měl ještě jednu zvukovku 5.1 Cmedia a ani škrt :D ale je škoda že LIVE! už nepůjdou byla to dobrá zvuková karta.Už sem nějakou zvukovku hledal ale nejlevnější je kolem 500Kč od creative.U mp3 nešel 5.1 zvuk ale hrálo to ajko 2,1 prostě sub. se zapojil a teď je ticho jenom stereo prostě to mě štve to ej potom jinej zvuk no.
...No...Name... (586)|14.1.2008 16:24
To mi nejde do hlavy...Asi na tom moc nezáleží,ale co máš vlastně za repro?Abych si to moh lépe představit...

A zkus dyžtak odinstalovat ovladače a natáhnout tam nový,aktuální od Asusu...Pak si tam zapni automatickou detekci(jako že zastrčíš jack a na obrazovce ti naskočí tabulka co se ptá,co jsi připojil) a pomocí ní si nastav 5.1,nebo jen 2,1 a to už prostě musí jít...jestli ne,tak už :thumbdown:mistake:cry:angry
xSten19 (386)|14.1.2008 16:28
[QUOTE=...No...Name...;81051]To mi nejde do hlavy...Asi na tom moc nezáleží,ale co máš vlastně za repro?Abych si to moh lépe představit...

A zkus dyžtak odinstalovat ovladače a natáhnout tam nový,aktuální od Asusu...Pak si tam zapni automatickou detekci(jako že zastrčíš jack a na obrazovce ti naskočí tabulka co se ptá,co jsi připojil) a pomocí ní si nastav 5.1,nebo jen 2,1 a to už prostě musí jít...jestli ne,tak už :thumbdown:mistake:cry:angry[/QUOTE]

Hele skoušel sem už skoro vše mam repro Genius SW-HF 5.1 5000 a když sem vytáhnul jacka tak nic :D tak to sem se docela naštval už sem se stím sr... asi tak 3 hodiny :D ještě skusim todle ale už sem to dělal tak nevom no uvidim ale štvě mě ta creativka
xSten19 (386)|14.1.2008 16:29
[QUOTE=xSten19;81052]Hele skoušel sem už skoro vše mam repro Genius SW-HF 5.1 5000 a když sem vytáhnul jacka tak nic :D tak to sem se docela naštval už sem se stím sr... asi tak 3 hodiny :D ještě skusim todle ale už sem to dělal tak nevom no uvidim ale štvě mě ta creativka[/QUOTE]

Jinak si an Vistu nestěžuju jenom moc hrabe HDD ale to se podá :D jenom ten zvuk no :/
filky (197)|14.1.2008 17:08
HDD hrabe protoze mas zaplej Superfetch, ale to uz je na jinou diskuzi.
xSten19 (386)|14.1.2008 17:49
[QUOTE=filky;81067]HDD hrabe protoze mas zaplej Superfetch, ale to uz je na jinou diskuzi.[/QUOTE]

a víš jak to vypnout ?? třeba někde založim diskuzi
xSten19 (386)|14.1.2008 19:02
[QUOTE=filky;81032]Ovladace na Live! 5.1 Creative neudelal a pravdepodobne ani uz neudela. Prilis stara zvukovka.

Ten vas MB ma ADI 1988B, ktery podporu ve Vistach ma. Ovladace najdete na

http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us&model=M2N-SLI%20Deluxe

Nastave vse spravne ve Vistach a ovladacich a 5.1 musi fungovat. Nezapomente take, ze mp3ky vam 5.1 hrat nebudou a nejlepe je to testovat s nejakym AC3 zvukem/hudbou ci DVD filmem. :)[/QUOTE]

tak to nefachá pořád jenom dvou kanál jede
xSten19 (386)|15.1.2008 11:45
tak sláva rozfachal sem integrovanou zvukovku u filmů už jde 5.1 zvuk ale mam ještě jeden dotaz u mp3 se mi u W XP připojil sub. a basovaloto a teď u OS Vista nic nějaká rada ??
okleger (83)|5.2.2008 19:38
Zdravím.
Já mám podobný prblém. Vlastním notebook HP Pavilion dv6319ea, Windows Vista 32bit a k tomu všemu extrerní zvukovku od Creativu Sound Blaster 5.1 (+tradiční:) Genius SW-HF 5.1 5000).
Při testu ve Vistách se mi správně ozvou všechny reproduktory(zatrhl jsem i rozšíření=>obsazení reproduktorů, což vytvoří ze stereofonního signálu zvuk na 5.1), ale jakmile si pustím hudbu, film apod., jede mi sestava ve zvuku "5+0" (bez subwooferu). Už dlouho s tím zápasím a nevím jak subwoofer rozjet...:(
Kdo by měl prosím nějakej nápad, zkušenost, poraďte prosím.
p.s.: na netu jsem nové ovladače pro tuto zvukovku nenašel a byť se Creative na obale chlubí nálepkou "VISTA READY", nejede mi software ke zvukovce dodanej
mech13 (5526)|5.2.2008 19:53
EDIT: tak nic...

pokud tu ma nekdo prava a cte si to muzete to smaznout...