reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestavy, notebooky a PDA: externá klávesnica

Neregistrovaný (0)|13.1.2008 14:37
Jméno tazatele: Katarina

Znění dotazu:
Dobry den, vo firme mame jeden starsi notebook Umax ActionBook 575T. Kupili sme k nemu externu klavesnicu. Ak si vsak zapnem numlock na notebooku a aj na klavesnici, klavesnica mi normalne v pohode pise cisla, ale aj notebook mi miesto "k" pise "2" a podobne. Ked vsak numlock na notebooku vypnem, externa klavesnica je nefunkcna. U novsich notebookoch sa da toto nastavit v Biose, ale tento model notebooku to tam nema, resp. nenasla som to tam. Je nejaka moznost ako spojazdnit externu klavesnicu s tym, ze mi nebude aj notebook pisat cisla miesto pismen? Vopred dakujem

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
mech13 (5526)|13.1.2008 15:10
tak trochu mi unika, k cemu je poteba zaroven externi a vestavena klavesnice... snad externi pouzivam kvuli tomu, abych vyuzil jeji plny pohodli a nemusel se otravovat s klavesnici na NB...

kdyz to neni v biosu, tak nejakou utilitku pro windows jsi nehledala (pokud pouzivas windows)

//jinak na mem NB je num-lock taky "propojeny" a neda se oddelit
Neregistrovaný (0)|14.1.2008 13:36
aky je vyznam? No taky, ze ta externa klavesnica je numericka, ked nahadzujeme faktury, aby som stale nemusela stlacat shift a cislo, resp. menit si jazyk, ale mohla pisat jednoducho cisla na externej. Problem je ten, ze teraz mi pise cisla aj na externej aj na notebooku miesto pismen..