reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Laboratoř 04.09.2006: Sound Blaster 16 (CT2290)

Karel Polívka (1485)|4.9.2006 21:31
Sound Blaster 16 (CT2290)

Poznámka: ocenění bylo uděleno těm, kteří měli v odpovědi "Sound Blaster 16" (přesnější definice nebyla v tomto případě nutná).

Seznam úspěšných řešitelů, kteří dnes získali ocenění:

Mirunek, sAd, cool.user, arvelius, xjohny, jirka037, mech13, Jeffo, sob007, Schermen, VlasTik., Pe Ell, Kerry, boboco, wert668, Fikus Kukis, wizaard, mrozu, tv
Laborka_4_9_06.jpg
sob007 (65)|4.9.2006 21:35
Jak velkej byl rozdíl mezi ct2990 a ct2991 ?? Dik za odpověď
sob007 (65)|4.9.2006 21:36
ups mělo tam být ct2290 a ct2291
boboco (1987)|4.9.2006 21:38
Já při mém hledání našel zrovna typ CT2290, ale nepředpokládal jsem že bude potřebná tak přesná odpověď:(
wert668 (34)|4.9.2006 21:43
Hm tak z tohohle nemám dobrý pocit. Minule bylo uvedeno uveďte a byla obecná odpověď. Ze začátku soutěže bylo uveďte přesný tip. Takže teď by mělo bát uveďte přesně. Nebyl jsem si jist modelem, ale kdybych věděl, že se to hodnotí takhle, tak bych to tipnul a mel bod. Příště prosím trochu důkladnosti při pokládání otázek.
VlasTik. (21)|4.9.2006 21:45
moje odpověď byla "Creative Sound Blaster 16 Pro CT2290" - toto je tedy špatně? Našel jsem to tady: http://www.dearhoney.idv.tw/Museum/soundcard-14.php (třetí v pořadí) fotka naprosto souhlasí, proč tedy nebyla moje odpověď uznána?
boboco (1987)|4.9.2006 21:45
Mám pocit že jsou úplně stejný:)
sAd (19)|4.9.2006 21:50
No nevím. Napsal jsem odpověď "creative soundblaster 16 pro" a pokud vím, tak existujou jenom 2 verze SB 16 PRO lišící se layoutem. Jeden layout mají verze CT2290, CT2299, CT2291 (o ten se jedná) a druhý CT2910, CT2919 (je poněkud odlišný). Navíc v zadání nebylo napsáno, že se chce úplně přesný model. Ale je to moje chyba, že jsem ho tam nenapsal :(. Vědět jsem ho věděl.
boboco (1987)|4.9.2006 21:52
Co takhle uznat to všechno a příště přesněji specifikovat otázku?:confused:
sAd (19)|4.9.2006 21:54
To ti tak jde o to ocenění? :). Já to třeba beru jenom jako zábavu, ale je pravda, že otázky by měly být zadány jednoznačně.
wizaard (913)|4.9.2006 21:54
Taky jsem odpověděl Creative Sound Blaster 16, bohužel, poučení pro příště, každopádně o upřesnění modelu tam měla být zmínka. Těch verzí Sound Blastera 16 je vážně hoooodně... No jo, já ISA karty moc nepamatuju, tak možná proto o tom vím houby ;).
boboco (1987)|4.9.2006 21:56
[quote=sAd]To ti tak jde o to ocenění? :). Já to třeba beru jenom jako zábavu, ale je pravda, že otázky by měly být zadány jednoznačně.[/quote]

Já to tak beru, ale bojím se, aby se tu nerozpoutala za chvilku bitva:D Už jdu radši chrnět, těším se co na nás přichystaj příště:)
Withman (1337)|4.9.2006 22:14
Já bych chtěl zase základní desky, prosím nemůžete je zase zařadit, tyhle poslední "vykopávky" jdou opravdu absolutně mimo mě a jelikož o nich bohužel nevím ani "fň", tak to "nevygooglím", ani kdybych nechtěl. :o)

Vím, že by to mělo být o znalost, současný HW a pár let zpět (3 - 4) bych snad zvládl uhádnout, ale bohužel tyto "vykoupávky" jsou spíše pro lidi, jenž měli tyto věci v ruce, či je aspoň jednou v životě viděl, já jsem se bohužel v mládí nemohl k takovýmto věcem dostat, takže jsem na tom momentálně dosti mizerně. :(
cool.user (2822)|4.9.2006 22:47
No nevim, ale taky se mi nelibi ty nejasnosti ohledne uvadeni podrobnosti o karte...

Fakt by to chtelo vice upresnit priste otazku protoze kazde teoreticke upresneni muze byt risk a proto pokud neni specifikovani jinak je vyhodnejsi sahnout po vseobecne odpovedi, obzvlast kdyz se to tak vyzadovalo uz minule....
wert668 (34)|4.9.2006 23:29
[QUOTE=Withman]Já bych chtěl zase základní desky, prosím nemůžete je zase zařadit, tyhle poslední "vykopávky" jdou opravdu absolutně mimo mě a jelikož o nich bohužel nevím ani "fň", tak to "nevygooglím", ani kdybych nechtěl. :o)

Vím, že by to mělo být o znalost, současný HW a pár let zpět (3 - 4) bych snad zvládl uhádnout, ale bohužel tyto "vykoupávky" jsou spíše pro lidi, jenž měli tyto věci v ruce, či je aspoň jednou v životě viděl, já jsem se bohužel v mládí nemohl k takovýmto věcem dostat, takže jsem na tom momentálně dosti mizerně. :([/QUOTE]Já jsem to taky nezažil a z těchto obstarožných kousků jsem vygooglil všechno a to si nepamatuji ani ISA :D prostě stačí dost googlit, proto je pro mě to obstarožní železo ještě větší výzva. Jak už tu bylo řečeno, zvolil jsem kvůli situaci z minula všeobecnou odpověď, přestože jsem si byl modelem na 90% jist (byl by správně) ale zkušenost z té otázky kdy nikdo nebyl dobře mě odradila… takže teď se moje zkušenosti dost perou. Všeobecnou, nebo hodně konkrétní, ale s vyšší možností chyby? Oboje se mi už nevyplatilo. Takže si příště hodím korunou ^_^
Karel Polívka (1485)|4.9.2006 23:49
Není třeba házet si příšte korunou. Máte v podstatě v případě této diskuze všichni pravdu - mělo být uvedeno v otázce, nakolik přesná má odpověď být. A vzhledem k předchozím hádankám, kde stačila odpověď obecného charakteru, mohli tentokrát mnozí bez upřesnění nabýt dojmu, že taktéž bude stačit odpovědět obecně. Říkal jsem si, že k této diskuzi v tomto duchu dojde, ale chtěl jsem nakonec zvýhodnit ty, kteří odpověděli zcela přesně, tak jsem se přesto do této "sebevražedné mise" pustil :-).

Nastavím tedy tuto hádanku jako správně zodpovězenou všem, kdo jako odpověď napsali "Sound Blaster 16" (což v případě takto starého HW samo o sobě může představovat pro mnohé oříšek) a pozměním vyhodnocení (první příspěvek). Odteď budu v otázce vždy definovat, nakolik musí být odpověď přesná, aby se obdobná situace již neopakovala.

Přečtení této diskuze mě ale dovádí k myšlence, že by bylo dobré, kdyby se rozvinula diskuze na téma, jaký HW byste v Laboratoři rádi vídali. Jestli spíše "novodobý" HW (dejme tomu rok výroby 2002+), nebo spíše "vykopávky" jako tomu bylo v posledních 3 případech, nakolik by měly být odpovědi konkrétní apod. Založil jsem tedy v sekci "Laboratoř SHW" nové téma: Laboratoř SHW - jakého charakteru by měly hádanky být?

Do něj prosím nadále směřujte jakékoli připomínky týkající se této aktivity.
wert668 (34)|5.9.2006 00:38
To nebylo nutné. Myslím, že ty předešlé výsledky tu špici spíše srovnaly a zdramatizovaly celou hru. Takové věci se stávají.
mech13 (5526)|5.9.2006 01:12
co se to tu semlelo? jestli to dobre chapu, tak puvodne byla vyzadovana presna odpoved (CT2290), ale nakonec to bylo zmeneno a stacilo to obecne (SB16)... dosel jsem az ted, muzete nekdo napsat kolik lidi melo presnou odpoved? pripadne kdo?
Karel Polívka (1485)|5.9.2006 01:27
Přesnou odpověď měli dva lidé - Vy a ještě Jeffo.
VlasTik. (21)|5.9.2006 02:51
už to asi nemá smysl řešit :), ale stále mě zajímá, proč moje odpověď - "Creative Sound Blaster 16 Pro CT2290" nebyla původně také správná? To klíčové "CT2290" jsem tam také uvedl, jen jsem dodal, že je to PRO, na což jsem narazil tady: http://www.dearhoney.idv.tw/Museum/soundcard-14.php, karta na fotce je shodná.
mech13 (5526)|5.9.2006 08:35
ja jsem nasel presne tu samou fotku, a rozhodoval jsem se, jestli tam to PRO dam, nebo ne. protoze kdyz se podivas na potisk karty, tak tam ja je Sound Blaster 16 bez PRO. rozhodl jsem se verit potisku na karte a ne jmenu obrazku, kdo vi kdo to psal a udelal jsem spravne
VlasTik. (21)|5.9.2006 09:29
já ale našel i pár menších fotek pod tímhle názvem, navíc na té stránce je více modelů včetně právě "Sound Blaster 16 bez PRO", jejíž fotka byla už úplně mimo, proto jsem považoval z důležité i to "PRO", každopádně CT2290, jsem tam uvedl. Pak si taká všimni, že pokud se podíváš na ostatní modely, tak nikde není na kartě ten model takhle přesně specifikovaný, vždy je tam pouze to "CT****" a někdy i "Sound Blaster 16", ale nikdy tam není dodáno, jestli je to VALUE, PRO, MCD, PnP, PRO PnP,.... :)
tequilla (1015)|5.9.2006 09:34
Ja jsem spis pro starsi kousky HW, protoze to da dost vetsi fusku vubec nejakej obrazek najit (nehlede na rozliseni takovych obrazku). Je to potom hodne velka tipovacka a clovek do posledni chvile nevi, jestli uhodl spravne. Na skodu by nebyly ani takovy stary specialitky jako treba nejakou kartu do VL-Bus slotu, apod.