reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Strata výkonu

Neregistrovaný (0)|14.1.2008 09:02
Jméno tazatele: Zozo

Znění dotazu:
Strácam výkon

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Cuz bus! Toto sa týka celého počítača,tak som fakt nevedel, kde to mám napísať.
Možno, že budem vyzerať ako úplná lama, ale:
Mám PC rok a pol starý s konfiguráciou Intel Celeron D380 2797 Mhz,2x 512 MB Ram, Grafika ATI Radeon 9250 256 MB 128 Bit do AGP, Disk 80 GB Sata,Doska ASRock P4V88+, 320 W Zdroj, Monitor 17 inch Philips FLAT.
Mám najnovšie ovládače, čerstvo sformátovaný disk, Používam Win XP, a neako po čase strácam výkon, a to hlavne u hier, napríklad hry nie až tak staré ako napr: POP3 alebo far Cry mi idú dobre, ale niečo staršie, čo som hral na full vtedy keď som ten PC kúpil ako napr: Gothic 1 a 2 , alebo posel smrti sa už strašne seká. Myslel som,že format to vyrieši, ale nič.Internet nemám. Takito kopíruje pomalšie, videá a vizualizácie prehrávane cez Winamp takisto sekajú jak svina, co sa predtým nestávalo.
Môže byť na vine, zdroj? Ja už neviem.

Zozo
pas!k (3765)|14.1.2008 09:08
Cus

Ta sestava co jsi popsal nebyla vhodna pro hry ani pred rokem a pul natoz ted .. Je to sestava spis vhodna pro nejake kancelarske prace .. Doba jde bohuzel neuprosne kupredu a HW stahne opravdu rychle co plati dnes za mesic je jinak ..

Kazdopadne pokud pc dela nejakou neplechu a pri narocich na vykon se pc nejak kouse seka bylo by dobre prekontrolovat zda nejsou zanesene vetraky na grafice (sry az ted sem zjistil z eta grafika ma pasiv:)) na chipsetu atd a zda se sestava neprehriva .. Znacka toho zdroje je jaka?

BTW Radeon 9250 a far cry full? To semi nejak nechce verit ;)
johny__g (6387)|14.1.2008 12:12
Podívej se zda ti disk nejede jen v PIO módu. Kdyžtak si stáhni Everest a tam by jsi to měl najít, zároveň tam i uvidíš teploty a další věci co můžou ovlivňovat výkon. Na konce seznamu je i orientační benchmark paměťové propustnosti tak ho zkus kolik ti to hodí. Zkus taky nějaký čistě CPU benchmark, třeba super PI a napiš výsledek.
Pabler (425)|14.1.2008 12:16
ten tvoj posel smrti aj mne dost pomotal hlavou, na ich strankach je patch pre novsie gpu, ten si stiahni, moj problem nevyriesil ani ten patch, po 10 minutach hrania sa to tak rozsekalo ze to bolo nehratelne (do hlavy mi neslo ako moze hra dimenzovana pre 700Mhz cpu a 64 MB ram tak sekat ked pc naroky splna 3x aj v podtaktovanom stave)
smaril som ctrl+ale+del (kto by cakal ze?) a proces od catalystu spusteny tak 50 krat pod sebou
--------
nahodil som teda novsie ovladace 7.10 a problem bol fuc
--------
co ma skor zarazalo bolo ze aj tie stare ovladace boli o 2 roky novsie ako ta hra ;)
johny__g (6387)|14.1.2008 12:42
Jenže na 9250 těžko dostane Catalaysty 7.10. Ale třeba bych zkusil Omegy. Ovšem musíš použít verzi 3.8.252 nebo starší.
Neregistrovaný (0)|15.1.2008 14:05
Este som rozmyslal ci to nebude chladenim.
johny__g (6387)|15.1.2008 14:15
Není nic jednodužšího než ty teploty zkontrolovat...
ICEBOSS (3435)|16.1.2008 16:35
a vycistit chladice... :) Nicmene zadny novejsi a lepsi hry na tehle sestave nijak zazracne nepojedou.