Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 60

Téma: Asus A8N32-SLI Deluxe - nForce4 SLI X16

eraser

Citace Původně odesláno od radekhulan
    ...absolutní stability.
    Vasek1980: K tej stabilite prispievajú aj iné faktory, takže je dobré, ak napr. nezanedbáš výber kvalitného zdroja a výborne vetranej bedne. Aj jedna problematická súčiastka dokáže rozhodiť celú zostavu a zvyčajne človek nadáva na výrobcov dosiek, CPU alebo samotné Windows.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček Avatar uživatele Vasek1980
    Registrace
    May 2006

No ve zdroji by problém být neměl. Bude to Enermax liberty 500w, Nebo Fotron bluestorm 500w. No a bednu už mám Thermaltake s dvěma 12cm ventilátory a jedním 9cm v bočnici. Poprohlídnutím dalších testů AMD vs. Intel se asi vracím zpět k původní myšlence koupi AMD kvůli výkonu v dnešních hrách, hry stejně kupuji až dlouhou dobu po vydání a dnes mám doma hry které už mám na novej comp protože Duronek 1,3 nestíhá. Počítač budu kupovat tak na pět let určitě. Je mi jasné že AM2 by byla lepší volba třeba jen kvůli možnosti zakoupení v budoucnosti jiného procesouru který dnes stojí hříšné peníze a za pár let bude za babku. Paměti mě netrápí. Za pět let mi budou 2*1GB DDR2 800MHz platný stejně jako dnes2*256mb DDR 333MHz z mého socketu A. Na druhou stranu dnes můžu koupit Semprona 2500+ do Socketu A, ale to by bylo z bláta do louže. Takže výhledově na pět let upgrade by byl doukoupení dalšich 2GB 500MHz DDR a další 7900Gt karty těsně před ukončením jejich prodeje.
    Takže to vypadá na toho 3700+, zatím 2*1gb 500mhz DDR a jedna 7900gt.
    No a na prvotní otázku asi odpovím že vše nacpu do toto asuse o němž měla být tato diskuze než se to zvrtlo na AMD vs. INTEL. Ale to nemám nikomu za zlé, byla to plodná diskuze, která doufám bude ještě pokračovat.

Registrace
    May 2006

Rád si nechám poradit. Jestli můžeš hoď sem nějakej odkaz. A jek jsou na tom s cenou?

Pravidelný diskutér Avatar uživatele radekhulan
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Vasek1980
    No a na prvotní otázku asi odpovím že vše nacpu do toto asuse
    A8N32-SLI je dle mého názoru nejlepší deska pro socket 939.. Jde výborně taktovat, BIOS má lepší než DFI (rozhodně méně problémů s kompatibilitou pamětí, a nastavit jde vše co na DFI), pasivní heatpipe chlazení (DFI má uřvaný větrák), a modernější chipset (respektive dvojchipset; zatím jsem nenarazil na žádný problém s disky, což je u nForce4 Ultra/SLI pravidlo).

Jinak singlecore je opravdu obrovský krok zpět, ale komu není rady... ;-) I dnešní hry jsou na dualcore, libovolné, rychlejší než na singlecore. Celé Windows, editace fotek, práce s videem, je na dualcore mnohem rychlejší. AMD singlecore je koncepce z roku 1998, velice zaostalá věc..

http://www.tomshardware.com/2006/05/...es/page31.html
    Naposledy upraveno uživatelem radekhulan: 17-05-2006 v 18:39

Nováček Avatar uživatele Lepra
    Registrace
    May 2006

..než se to zvrtlo na AMD vs. INTEL.
    Áno takéto diskusie sú naozaj plodné a človek sa na nich pobaví

Je to síce offtopic, ale poraď mi ak máš skúsenosti. Mám starší Fuji S7000 foťák, chcel by som začať fotiť v RAWe, ale na to potrebujem riadnu kartu, 256MB xD a 256MB CF už nestačí. Otázka znie, 1GB xD alebo 1GB CF? Nejde mi o najrýchlejší zápis za každú cenu, ale o pomer cena/výkon/životnosť (tie nové ultrarýchle CFky majú nižšiu životnosť, že?). Kupoval by som to tu http://www.fotoinfo.sk/s_zazmedia.htm. Predbežne mám vybranú 1GB xD od SanDisku. Za prípadnú radu vopred dík

Registrace
    May 2006

V každém případě kup CF. Poměr kapacita/ cena je jasná a do bucnosti až jednou koupíš zrcadlovku tak ji využiješ i v ní. A pokud koupíš
    SANDISK tak máš doživotní záruku.

eraser

jenže něco jiného je koukat na testy, a něco jiného mít s tím osobní zkušenosti ;-)
    No, tak toto je veľmi paradoxné tvrdenie, ak ho počujem od teba. Pamätám si na tvoj test 805 a stačí si porovnať na reakcie, ktoré máš na svojom webe od čitateľov, ktorí prešli "huláno-sitom" s diskusiou, ktorá bola na stránkach CZC a taktiež na fakt, že bola 2x zrušená, čo tu však nechcem bližšie preberať, pretože sa tam našlo dosť relevantných tvrdení, na ktoré si sa zmohol zareagovať len osočovaním a vulgarizmami. Mimochodom, druhé kolo vymazanej diskuzie z CZC mám uložené, takže ak by mal niekto záujem... No, nič, ani tvoju osobu tu nemienim ďalej rozoberať, pretože som sa už dávnejšie na túto tému vyjadril na stránkach Svět Hardware.

Ale k veci...

Hovoríš, že jedna vec je pozerať si testy a druhá je s niečím mať skúsenosti. Prepáč, ale tvoje skúsenosti a testy, ktoré občas uverejňuješ sú čistá demagógia. Česť niektorým dobrým článkom, napr. o teste chladičov, avšak tie už ti povesť nezachránia.

Mnohým ľuďom ide o reálne výsledky pre dané aplikácie a pre väčšinu určite najmä o hry. Ukáž mi tvoj test procesorov, kde ukazuješ tieto reálne hodnoty. Syntetikum mi sem nelinkuj, resp. ani tie tvoje dva články s prevratnými tvrdeniami, prečo sú doterajšie testy CPU chybné.

Neviem, ako sa môžeš porovnávať s testermi, ktorí majú na stole niekoľko druhov rôznych procesorov pre obe platformy, pričom vykonajú tucet meraní s reálnymi aplikáciami.

eraser

Her, co podporují dualcore je dnes moc, téměř každá nová.
    Mohol by si mi vymenovať hry, ktoré podporujú dual-core a ešte ich rozdeliť na tie, ktoré ho podporujú dodatočne, čiže pomocou patch-u?

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od eraser
    No, tak toto je veľmi paradoxné tvrdenie, ak ho počujem od teba. Pamätám si na tvoj test 805 a stačí si porovnať na reakcie, ktoré máš na svojom webe od čitateľov, ktorí prešli "huláno-sitom" s diskusiou, ktorá bola na stránkach CZC
    To je tvůj osobní názor. Trh hovoří jasně, dualcore Intel D805 je nejprodávanější CPU, podstatně zajímavější než nesmírně zastaralý Athlon Venice 3000+ ve stejné ceně. To, že pár (jmenovitě tři) uřvaných teenagerů zničí nějakou diskusi nadávkami, to je spíše smutné, a fakt, že na WELL.DONE je diskuse od blbců filtrována je obrovské pozitivum.. A ano, ty jsi byl jeden z nich, uřvaný odpad...

PS: už jsi četl 63 pozitivních, děkovných a žádajících abych nepřestával psát komerntářů na WELL.DONE? Lidé mě doslova milují, ti inteligentní :-)

http://radekhulan.cz/item/koncim-s-psanim-na-well-done :-)

Stojím si za svým názorem, že singlecore Athlon je naprostý odpad, a libovolný singlecore Intel s HT technologií je lépe, a libovolný dualcore Intel je mnohem lépe. Měl jsem dual CPU stanice posledních skoro 10 let, a singlecore je strašný skok zpět. Jenže to pořvávající teenageři s doutnajícím singlecore Opteronem 144 nikdy neuznají, berou to jako osobní urážku a řvou a řvou... Socky..
    Naposledy upraveno uživatelem radekhulan: 20-05-2006 v 19:27

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od eraser
    Mohol by si mi vymenovať hry, ktoré podporujú dual-core a ešte ich rozdeliť na tie, ktoré ho podporujú dodatočne, čiže pomocou patch-u?
    F.E.A.R., Quake 4, Ghost Recon Advanced Warfighter, Oblivion... Skoro všechno co je pořádné a nové umí používat dualcore.

A nejen hrami živ je člověk, když si spustím pod VMware linuxový server a k tomu pracuji ve Windows XP, dualcore je v podstatě absolutní nutnost. Rovněž mohu vypalovat DVD a koukat se přitom na televizi a ukládat to do MPEG2. Mohu dělat skoro cokoliv. S dualcore může totiž konečně člověk používat PC naplno, a ne jako pod MS-DOSem.. Práce na singlecore AMD je v tomto případě mimořádné utrpení, a proto je singlecore odpad, pokud je dualcore Intelu dostupný za stejnou cenu...

Registrace
    May 2006

Celkem jsem popřemýšlel o intelu D 930 3,0GHz. Věřím tomu že je to procesor který by svojí cenou byl lepší volba jak AMD 3700+
    Co mě ale hodně zaráží je na této stránce: [NOPARSE]http://www.ddworld.cz/content/view/32/37/1/4/[/NOPARSE]
    Je to spotřeba která by podle tohoto byla minimálně o 120W vyšší!!!!!!

Registrace
    May 2006

To není pravda. Nová revize D920/D930 nemá (bez overclocku) o nic větší odběr než AMD X2. Nemůžeš to samozřejmě srovnávat na singlecore, což asi děláš..

Po masivním overclocku možná bude rozdíl 50W v neprospěch Intelu, protože AMD nejde moc taktovat, ale co.. Tak zaplatíš na elektřině o 20 Kč měsíčně více, o to přece nejde, elektřina je pořád relativně levná.
    Naposledy upraveno uživatelem radekhulan: 20-05-2006 v 20:01

Registrace
    May 2006

O elektřinu mi nejde. Mám díky elektrickému topení 20hodin levnejch. Jde mi o zdroj. Pokud bych kupoval intela, tak potom i dvě ATIny a to už bych se bál aby to 500W zdroj utáhnul. Ta 930 by se mi líbila.

Registrace
    May 2006

O elektřinu mi nejde. Mám díky elektrickému topení 20hodin levnejch. Jde mi o zdroj. Pokud bych kupoval intela, tak potom i dvě ATIny a to už bych se bál aby to 500W zdroj utáhnul. Ta 930 by se mi líbila.
    Crossfire má extrémní spotřebu, zde budeš potřebovat minimálně 600W zdroj... Zde má výhodu NVIDIA, já jedu 2x7900GTX v SLI na 500W zdroji, včetně přetaktovaného AMD X2 (to bere samo o sobě přes 100W), a max zátěž zdroje je cca 350W (ten Thermaltake zdroj má digitální W-meter, takže znám kdykoliv přesnou spotřebu).

Být tebou tak ale měsíc dva počkám na Conroe. Popřípadě kup teď levné D805 za 3.700 Kč, a až bude Conroe, bez problémů to prodáš, a desku, grafiku, paměti si necháš.

Nováček
    Registrace
    May 2006

kup teď levné D805 za 3.700 Kč, a až bude Conroe, bez problémů to prodáš, a desku, grafiku, paměti si necháš.
    A urcite ty dnesni desky pro intel budou podporovat i conroe? ja bych to takhle prave chtel udelat ale zatim mi to nikdo nepotvrdil

Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. ASUS A8N32-SLI DELUXE ci ASUS A8R32-MVP DELUXE???Pls nazory
    Od Zuby v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 28-10-2009, 22:48
  2. Socket AM2/AM2+: Asus M3N-HT Deluxe
    Od Vezir v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 20-12-2008, 00:50