reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaké by měly být hádanky komponent?

Karel Polívka (1485)|4.9.2006 23:50
Jaký HW byste v Laboratoři rádi vídali? Spíše "novodobý" HW (dejme tomu rok výroby 2002+), nebo spíše "vykopávky" jako tomu bylo v posledních 3 případech. Nakolik by měly být odpovědi konkrétní? Atd...
wert668 (34)|5.9.2006 00:33
Zajímavá otázka. Postarší železo neznám. Takže něco vygooglit dá trochu práce (zábava) Nové věci se dají najít hned (méně zábavy i když je toho zase větší záplava) který typ HW? Co tu nebylo a špatně se poznává… klávesnice, tiskárny, skenery? Konkrétnost. Já jsem proto aby se tiplo i z které továrny to vyjelo, ale to bych chtěl asi moc. Někdy je zajímavé zjistit kdo za tím vlastně stál, kde to vyvinuli, kdo dělal design věci co každá den používáme (najít to u 10 let starých věcí je asi nemožné, ale něco novějšího)
boboco (1987)|5.9.2006 08:03
Mně to takhle vyhovuje, prostřídával bych to. Jednou nějakej starší kousek, pak zas něco novějšího... Aspoň to bude pěkně pestrý a vy budete mít možnost širšího výběru pro tvorbu příštích hádanek:)
sAd (19)|5.9.2006 08:10
Osobně jsem pro širší záběr. Staré kousky mě nutí zavzpomínat na staré dobré časy :). A co se týká přesnosti odpovědi, tak by asi byl lepší vyžadovat konkrétní model, protože pak může docházet k nejasnostem, nebo si to třeba někdo tipne a náhodou mu to vyjde.

Jinak mimo zkukových a grafických karet a základních desek bych možná zkusil zařadit i jiné typy karet. Např. řadiče. atp.
cool.user (2822)|5.9.2006 08:28
Me je to v zasade jedno, vice mene kazdy HW pro me predstavuje jistou vyzvu. Osobne bych to stridal tak nejak aby to bylo vyvazene..

Osobne bych se primlouval za to aby laborka byla vickrat do tydne....
mech13 (5526)|5.9.2006 08:44
[QUOTE=sAd]asi byl lepší vyžadovat konkrétní model[/QUOTE]
to by podle me nebylo, protoze u starych karet temer nemas sanci presny model najit. to bys musel doma skladovat ceniky, casopisy a hromady HW abys mohl bezpecne s jistotou rict, co je to za kousek. treba toho TRIDENTa podle me uplne presne neuhodl nikdo. ja bych to udelal tak, ze u novych komponent, kde neni az tak tezke ten konkretni model zistit bych ho vyzadoval, u starych "vykopavek" bych vyzadoval pouze takovou odpoved, jaka jde zjistit - u toho tridenta velmi obecne, u SB16 byl typ primo vytisteny na PCB tak proc ho nevyzadovat?
sob007 (65)|5.9.2006 14:18
No já osobně se taky přikláním k tomu aby se to tak nějak prostřídalo
Kerry (69)|5.9.2006 15:00
já jsem taky pro to aby se to spíš střídalo. Konkrétnost jak řekl mech13
wizaard (913)|5.9.2006 18:11
Stáří komponent bych střídal (ale dál než za ISA řešení bych fakt nešel... ;) ), jsem zaměřený na grafiky, takže kdyby nějaká byla, nezlobil bych se.
Keymaster (65)|5.9.2006 20:56
nový, starý, já bych byl hlavně za to, aby byly hádanky více rozmanité (po základních deskách už sice grafika a zvukovka byly fajn, ale šel bych dál, spodní strana disku, router, case, LCD monitor zezadu, zdroj, , cokoliv Apple, čelo CD mechaniky,... - vím že spousta těhle věcí by se třeba blbě realizovala, píšu tyhle konkrétní jen pro ilustraci)

Ale nějakej megastarej hardware by byl taky cool :-D
Kerry (69)|5.9.2006 21:00
Bylo by taky zajímavý kdyby jednou za měsíc byla nějáká nejtěžší k uhodnutí (hodně starej HW). Taky bych byl pro to aby to bylo častějc aspoň tak 2x do týdne.
Obumbrata (57)|11.9.2006 18:38
hmm je laborator shw len o identifikacii hardware ? mohli by ste dat trebars cast sreenshotu z dakej starej hry\aplikacie. a co takto stare hdd cd floppy :)
DiXiE (23)|11.9.2006 19:15
ja sem taky pro stridani stare / nove :)

U karet / HW kde neni mozne jednoznacne urceni podle nazvu, tak vyzadovat treba napis na cipu (jako je vlastne ted v aktualni otazce :-D )
cool.user (2822)|11.9.2006 20:31
Jezis, jen SW ne...
Matajon (125)|11.9.2006 20:37
[QUOTE=cool.user]Jezis, jen SW ne...[/QUOTE]
proc ne ? :confused:
Frog (510)|11.9.2006 20:48
Otazky su fajn ale priklaňam sa radšej k hadaniu identiti novšieho hardwaru, teda napríklad ako píšete, hardware po roku výroby 2002, a to najmä čo sa týka prídavných kariet. V čase ked boli napr. graficke karty do zbernice ISA high endové riešenia si väčšina ludi už davno nepamätá a nie to ešte presné názvy. Pri procesoroch sa to dá, ale aj tak si myslim že je lepšie davať do otazok aspon oničo mladší hardware.
cool.user (2822)|11.9.2006 21:06
[QUOTE=Frog]Otazky su fajn ale priklaňam sa radšej k hadaniu identiti novšieho hardwaru, teda napríklad ako píšete, hardware po roku výroby 2002, a to najmä čo sa týka prídavných kariet. V čase ked boli napr. graficke karty do zbernice ISA high endové riešenia si väčšina ludi už davno nepamätá a nie to ešte presné názvy. Pri procesoroch sa to dá, ale aj tak si myslim že je lepšie davať do otazok aspon oničo mladší hardware.[/QUOTE]
Ba naopak, to ze je tady starej HW je nadherne. Clovek si osvezi, nebo zjisti tolik novych informaci behem patrani po dannem kousku ze by byla imho velice velka skoda nadobro prestat se starym HW.
Frog (510)|12.9.2006 20:04
[QUOTE=cool.user]Ba naopak, to ze je tady starej HW je nadherne. Clovek si osvezi, nebo zjisti tolik novych informaci behem patrani po dannem kousku ze by byla imho velice velka skoda nadobro prestat se starym HW.[/QUOTE]

Tak aspon striedať by sa to mohlo. Teraz vždy vychádzam z daneho obrázku, nikdy by ma napriklad nenapadlo že posledna graficka karta bola Cirrus Logic CL-GD5428. A ked idem aj patrat tak na zaklade obrazkov, napr cez google a pod., kdežto pri novšom hardware sa nemusim držať len toho obrazku a prehladavať web cez vyhladavač obrazkov.
LittleMan (10)|18.9.2006 16:54
[QUOTE=Karel Polívka]Jaký HW byste v Laboratoři rádi vídali? Spíše "novodobý" HW (dejme tomu rok výroby 2002+), nebo spíše "vykopávky" jako tomu bylo v posledních 3 případech. Nakolik by měly být odpovědi konkrétní? Atd...[/QUOTE]
noo, privital by som novsie kusky, lebo pri tych clovek nema vela sanci (iba ak najde nejaky bohom zabudnuty zdroj s obrazkami)
a co sa tyka podrobnosti, tak nemyslim, ze je potrebne uhadnut kompletny model na pismenko presne ... (ak je model xxx9b a napisem xxx9a tak je to zbytocne detailne ...)
Limoto (162)|24.9.2006 20:28
hlavně ty novější, tak těch 2002+ je akorát :)
cool.user (2822)|2.10.2006 16:45
Mozna by to chtelo zas po dlouhe dobe nejakou mobo, ty grafiky zacinaj bejt jednoduchy :D
cool.user (2822)|20.11.2006 18:17
Co to ze dneska jeste nic? :notsure
tgfh (2985)|20.11.2006 18:19
[quote=cool.user]Co to ze dneska jeste nic? :notsure[/quote]
Kukni zde:
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?p=16653#post16653
cool.user (2822)|20.11.2006 18:22
pegy (757)|11.4.2008 00:44
Ja som skor za rok 2002+, ty co su dlhsie u PC a pametaju si tie casy, tak im je to OK, ale co my mladci, mozme sa aj poskladat ked sa fakt nevie o co ide... Ja som aj za striedanie, ale pre mladcich by bolo lepsie skor 2002+ ;)
Logout (4018)|11.4.2008 00:54
Ahoj,
já bych byl spíš pro fotky nějakého exotického hardware s tím, přijít na to co to je, než hledat přesnej typ grafiky což je prostě nudnej úkol na google... Nevim, např. fotka nějaký rozšiřující karty do MCA, záběr nex86 kompatibilního hw a podobně...
Matyáš
crasher.km (919)|11.4.2008 07:45
SW určitě nee ...střídal bych nové/staré/doplňky nebo zajímavosti :P
Janyk1 (997)|13.4.2008 15:58
sw neeeee:runaway. Ale kromě komponent "uvnitř PC" by se dalo třeba i něco jako zajímavavé myšky/klávesnice/monitory/repro/gaming potvory(joysticky ap.)/webkamery?/flash disky/ routery/ a mnoho dalšího(obaly na CD, lampičky a židle):D

A co se "in"HW týče, tak radši novější kousky.
crasher.km (919)|12.5.2008 21:05
dneska (12.5.2008) byla fakt dobrá hádanka :) možná by to mohlo být trochu složitější :) šlo poznat hned ,co je to za desku,stačilo najít jen přesný typ ( google-3minuty)