reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Mrtvé/polomrtvé/odcházející disky

P@pi (1519)|14.1.2008 22:15
Odchází Vám disk? Práskněte to na něj, ať se jiní uživatelé takovému disku vyhnou.

(graf lze získat např. programem Speedfan) - PROSIM POUZIVAT VYPIS Z HD Tune, speedfan neni dost informativni. a obrazky pouze jako *.GIF, ne jako *.BMP OMFG!(iceboss)

Seagate ST380817AS 80GB, SATA
V provozu tři roky. Vypadává za chodu, cvaká, běží pouze v PIO módu. Odešel zhruba za 2,5 roku. V tomdle stavu běží asi půl roku :-).



Hitachi HTS541080G9AT00 80GB, PATA-mobile
V provozu dva roky. Nijak výrazně nepřenášen. Průměrná teplota pouze 42°C, krátkodobě se však někdy šplahala k 60°C.

pavel_p (993)|14.1.2008 22:24
No nevím jestli je jeden mrtvý disk směrodatný pro nějaké statistiky o spolehlivosti. A jestli ti odešly dva disky za nějaké 3 roky, tak máš neuvěřitelnou smůlu, dle mých zkušeností se dá průměrná doba života měřit na desítky let při lidské pracovní době. (když nepočítám 1-5 realokovaných sektorů). Co je vlastně tomu druhému?
P@pi (1519)|14.1.2008 22:43
Zatím nic, ale sleduji jak pěkně klesá statistika ve SMARTU. Je to téměř lineární pokles :-). Ale asi máš pravdu, že se z toho nedá vyvodit nějaká statistika.

Téma tedy později smažu, asi by nemělo smysl :-).
speedsnail (4876)|14.1.2008 23:35
Shodou okolností mám uplně stejný disk. Tady je smart, ale speedfan mě v tomhle přijde divnej. Vypíše watch watch ale pod obrázkem je
The overall fitness for this drive is 97%.
The overall performance for this drive is 97%.
Disk je v pohodě, akorát už nestačila kapacita.
wojta (54)|15.1.2008 18:01
Polomrtvý disk, WD 1600JB, ke konci je hromada vadných sektorů. Od selhání SMARTu už je asi 1,5roku a stále ho lze z 80% využívat.
Sam999 (16)|6.1.2009 12:43
[QUOTE=P@pi;81160]
V provozu dva roky. Nijak výrazně nepřenášen. Průměrná teplota pouze 42°C, krátkodobě se však někdy šplahala k 60°C.

[/QUOTE]

Není 42°C trošku moc na dlouhodobou práci? 45°C a víc už se moc nedoporučuje, já mám průměrnou teplotu disků 28-35°C a jak stoupne nad 45°C, tak mi houká v HDDLife alarm (stalo se mi to jen v létě v největších vedrech)
ICEBOSS (3435)|8.1.2009 14:59
SPEEDFAN NEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!

neni tam worst hodnota a dokonce ani tresshold! takze edit prvniho postu, pouzivat prosim HD Tune v nejnovejsi verzi.



zadny tady uvedeny disk NEUMIRA krome papiho seagatu! a ten textak od wojty, to teda fakt lustit nebudu.


aaaaaaaaha. to zas nekdo ozivil stary tema.

kolem 40°C je to uplne OK, 45°C se daji privrit oci, ale me uz by se to nelibilo.