Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 13 z 13

Téma: Prosím o zhodnocení sestavy

shooter

Zdravím všechny PCmakery a prosím o zhodnocení následující sestavy. Nejde mi o herní stroj, chtel bych stabilní sestavu, nechci taktovat ani jinak dál ladit, ani to neumím. Je to moje první sestava z nových dílů (je potřeba nějak začít), tak prosím o zhodnocení kompatibility a případně rady na co si dát pozor (jen to nej co vás napadne, nechci podrobný návod). Za všechny názory Dííííky.

AMD Dual-Core Athlon A64 X2 5000+ EE (65W) 64-bit Brisbane BOX socket AM2
    MSI K9N SLi-Platinum - nForce570 SLi, DDR2 800, 2xPCIe x16, SATA II RAID, 2xGLAN, FW, 8ch audio, scAM2
    MSI NX8600GT-T2D256E-OC/D3 Over Clock Edition, 256MB DDR3 (1600MHz), NVIDIA GeForce 8600GT (580MHz), PCIe x16, 128bit, 2xDVI
    2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz PC6400 CL5-5-5-12 CORSAIR TWINX XMS2 Black BOX
    WESTERN DIGITAL Caviar SE16 320GB, SATA II, 16MB cache, 7200ot, 8.9ms, WD3200AAKS
    ASUS DRW-2014L1T SATA, DVR±R 20x, DVD+R9/-DL 8x, DVD+RW 8x, DVD-RW 6x, DVD-RAM 14x, LightScribe
    Zdroj XILENCE power 600W, ATX2.2, aktivní PFC, 2x PCIe, 4x SATA, 135mm ventilátor
    CoolerMaster Elite 331 - černý (black) tower, ATX, 4x5,25", 2+5x3,5", bez zdroje
    FDD NEC 3.5"/ 1.44MB, černá (black)
    chladič PrimeCooler PC-HDB(P) pro HDD, pasivní, kovový do 5.25" pozice
    Interní čtečka 52v1, USB2.0, 3.5", pro paměťové karty SDHC/ CF/ SM/ MD/ MS/ MMC/ SD/ xD, kovová, černá (black)
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

deska - bral bych radsi neco na chipsetu od AMD, pokud neplanujes SLI tak bych se nForce vyhnul velkym obloukem
    grafika - 8600 je hodne nevyhodna, lepe vychazi HD2600 nebo pak uz rovnou HD3850
    RAM - pokud nechces taktovat ani ladit, pak ti jsou corsair platne jak BMW duchodcovi co vytahne auto na vikend aby se kochal pri zavratne rychlosti 60km/h. ber obycejne A-data 800MHz CL5
    zdroj - xilence ani kdyby ti nekdo daval zadarmo. minimalne fortron, pokud chces ticho tak seasonic nebo corsair (narodil od RAM ti zdroj od corsairu rozhodne zbytecny nebude). na takovou sestavu s prehledem postaci 400W kvalitni zdroj (i s rezervou na pripojeni pracky vysavace)

resil jsi dilema AMD x intel? za ty penize ktere do PC budes vrazet by se ti imho mnohem vic vyplatilo vzit 45nm C2D... takovy E8200 a jsi za vodou

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

S těma pamětmi souhlasím a zdroj ani neznám. Značkové paměti jako třeba corsair jak uvádíš jsou fatk zbytečné, jen vyhodíš peníze za hodně maly nárust výkonu, důležitejší je kapacita než jeich výkon, jelikož to stejně nepoznáš. Pokud by jsi bral HD2600 tak vezmi verzi XT, cena okolo 3000 a výkon lepší než u verze PRO, některé modely PRO se pohybují s cenou do 2500, tkaže radši vem výkonější. Jinak ke zdroji. Fortron je taky tichej :-) dva roky na něm funguju a nevím o něm

Registrace
    May 2006

znackove pameti neprinesou vubec zadny vykon, rozdl mezi obycejnymi a levnimi pametmi je v moznostech ladeni, taktovani a experimentovani, jsou vybrany lepsi chipy ktere zvladaji vyssi frekvence a/nebo lepsi casovani. pokud si s tim ale clovek nehraje, je mu to uplne k nicemu. vykon pameti zalezi an chipsetu a na frekvenci a casovani pameti - pri stejnem nastaveni treba 800MHz CL5 maji stejny vykon ťimťong ža čista jako corsairy. jenze ťimťongy muzou jit pretaktovat sotva na 850MHz, kdezto corsairy pujdou klidne pres 1000MHz...

to Zoidik: kde jsi vzal ty ceny grafik? HD2600pro stoji 1800 a XT o par stovek vic, rozhodne zadny 3 tisice. on zadnou strojovnu na hrani nechce takze nejlevnejsi 2600 bohate poslouzi, jediny rozdil mezi pro a XT je frekvence. jenom pozor na pameti GDDR2, ty nebrat, vzit kartu s GDDR3
    a fortron je tichy jak pro koho, po vetsinu lidi ne. nekdy si poslechni seasonic a zmenis na fortrona nazor

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Jackal1
    Registrace
    Jan 2007

Já bych udělal změnu processoru a to na Black Edition, odemčený násobič jde lépe taktovat. Měl jsem X2 6400+ BE. Čipset nVidia 570 Ultra není špatný čipset, ale vyhnul bych se obloukem desce od MSI, nenabízí skoro nic a taktování je skoro mrtvé. Já měl Asus M2N-E 570 Ultra a rok mi dobře sloužila jsem jsi si musel dát pozor na kupované paměti, deska neumí více než 1,95V, což je trochu omezující, ale není to tak strašné, když víš co kupuješ a co od desky čekáš.

Jinak jsem pro paměti A-Data, jsou skoro zadara a jsou vyzkoušené trhem.

Zdroj bych volil Seasonic - Enermax - Corsair, nebo levného Fortrona.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od Jackal1 Zobrazit příspěvek
    Já bych udělal změnu processoru a to na Black Edition, odemčený násobič jde lépe taktovat. ....

Jinak jsem pro paměti A-Data, jsou skoro zadara a jsou vyzkoušené trhem.

Zdroj bych volil Seasonic - Enermax - Corsair, nebo levného Fortrona.

Ale on taktovat nechce, takže zbytečné. Zbytek souhlas. Jestli fakt nehraješ tak se při výběru grafiky spíš zaměř na tiché chlazení, vyhazovat peníze za Overclock Edition je také zbytečnost.

Registrace
    Sep 2006

mech13 : co se týče cen, tak jsem se díval na www.tsbohemia.cz možné je že jsem se přehlídl, připouštím to. Ono taky záleží na výrobci, kdo tu kartu osadil. 2600XT : http://interlink.tsbohemia.cz/defaul...em&stiid=66811 a 2600PRO : http://interlink.tsbohemia.cz/defaul...em&stiid=66189 Pokud vezmu tento rozdíl, je to 700Kč, ale asi taky bude rozdíl ve zpracování atd... ale jen aby jsi viděl že neni problem sehnat :-)

shooter

Prozatím všem moc děkuju za názory. Je vidět, že jsem a si přecenil své síly a budu se do toho muset ještě začíst. To ale až večer na rychlejším připojení. Opakuji že nepotřebuji herní stroj ani nechci taktovat, takže vaše rady si vezmu k srdci. AMD x Intel jsem neřešil, zvolil jsem AMD jen proto, že ho mám na své dosluhující sestavě. Nechci ale prosím aby se zde strhla diskuze AMD vers. Intel. Ještě jednou díky. Až sestavu pozměním dovolím si jí sem zase hodit.

Registrace
    May 2006

Zoidik: takovy prachy bych za HD 2600 rozhodne nedaval

http://www.alfacomp.cz/php/product.p...o&SearchType=1 + AC accelero => mnohem lepsi a levnejsi vysledek (ta IceQ ma dost pomale pameti a taky pomalejsi jadro)

http://www.alfacomp.cz/php/product.p...T&SearchType=1 zase + AC accelero a jsi na mnohem nizsi cene a s vynikajicim chladicem

pokud se nebude taktovat, nebude vadit hluk nebo bude dobre vetrana skrin tak nemusi byt ani to accelero potreba a pak ta grafika je skoro zadarmo na to co nabizi

Registrace
    Sep 2006

No jasně, ale to jsem ti tady uvedl jenom jako příklad. Kdybych kupoval grafiku, jako že ted v budoucnosti se k tomu neschyluje,tak bych samozřejmě si pročetl recenze, která je na tom nejlíp a pak se rozhodl s přihlédnutím k rozpočtu, protože většinou je to taky o kompromisu mezi cenou a výkonem, málo lidí v dnešní době má neomezený rozpočet na HW pro stavbě.

shooter

Tak jsem pozměnil sestavu takto:

Procesor:
    AMD Dual-Core Athlon A64 X2 5000+ EE (65W) 64-bit Brisbane BOX socket AM2
    MB:
    Gigabyte GIGABYTE MB Sc AM2+MA790X-DS4,AMD790X,2xPCIe,4xDDR2,4xSATA2, GLan,1394
    Grafika
    Grafická karta - SAPPHIRE HD 2600XT Ultimate, 256MB DDR3 (1400MHz), ATI Radeon HD 2600XT (800MHz), PCIe x16, 2xDVI, Pasivní chlazení
    Paměť
    A-Data 2048MB (kit 2x1GB) 800MHz
    Disk
    WESTERN DIGITAL Caviar SE16 320GB, SATA II, 16MB cache, 7200ot, 8.9ms, WD3200AAKS
    Zdroj
    Fortron FSP500-60GLN 500W

Tak To prosím zkritizujte. Díííík

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Procesor OK. Nevim kde nakupujes ale treba v CZC je rozdil mezi 4800+EE (2,5Ghz) a 5000+EE (2,6Ghz) přes 300,- takže pak bych vzal 4800+
    MB: Nejlepší volba
    Grafika: OK, jen pozor na větrání ve skříni. Zázraky to pasivní chlazení neumí.
    Ram,DIsk: OK.
    Zdroj: Na tu sestavu s přehledem stačí 400W (Ani v nejdivočejšim snu se nedostane přes 170-180W,s přetaktovánim přes 220w). Takže klidně 400W GLN, nebo 400W OEM Seasonic pokud jsi citlivější na hluk.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jezevec
    Registrace
    Aug 2006

Líbí se mi to jako sestava, pěkné. Zdroj sice mírně naddimenzovaný, ale jestli 500W fotron nebo 400W Seasonic je cenově téměř jedno, samozřejmě Seasonic je tišší.

U disku bych raději doporučil řadu končící YS s 16MB cache, mají údajně lepší nastavení vyhledávání dat - menší chybovost.

Podobná témata

1. Sestavy, notebooky a PDA: Zhodnocení sestavy
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 12-04-2014, 09:11
  2. Prosím o zhodnocení sestavy
    Od vir2al v sekci PC - archiv
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 03-12-2009, 23:46
  3. Prosim o zhodnoceni sestavy
    Od pruziry v sekci PC - archiv