reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

COM port

Zoidik (1405)|15.1.2008 11:29
Zdravím. Mám jeden malej velkej problem. Mám měřák, který se připojí pomocí COM portu k PC. Pokud použiju jeden ze dvou německých SW k tomu měřáku, tak to funguje naprosto v pořádku v obou dvou. Pokud použiji český, tak se nic neděje, odmítá se spojit. Když nainstaluju český SW na jiném PC tak v pohodě funguje. Pokud na notebooku přes redukci USB->COM tak taky funguje. Jen na tom jednom PC prostě odmítá komunikovat s českou verzí programu. Když jsem odstranil oba nemecky a nechal tam jen česky tak taky nic. Podívejte se prosím někdo do křištálové koule a zkuste poradit čím to muže být, nebo jak donutit komunikaci v české verzi SW.
Zoidik (1405)|15.1.2008 11:32
Jo a ještě něco, na tom problémovém PC funguje ještě jeden měřák s připojením COM, muže být problém v tom? Že by vadil té CZ verzi? ale to je taky blbost, na tom notebooku, na kterém to funguje v CZ verzi, je taky ten soft k tomu druhému měřáku a nehádá se to....
tomasjerry (78)|19.1.2008 12:48
Ano moze to byt problem, pokym nemecky SW podporuje oba meraky, ale CZ iba jeden, nemusi fungovat na problemovom PC CZ SW. Najjednoduchsie bude ak oba meraky vyskusas na notebooku ci funguju s CZ SW.
Zoidik (1405)|21.1.2008 05:51
Hele, z toho co jsi mi napsal se mi zdá že jsi mě asi moc nepochopil. Mám dva rozdílené měřáky, které používám přes toto rozhraní. Na notebooku, fungují ona dva. Ten se ktrým mám problémy, tak funguje jak na NB tak i na mém stolním pod obouma SW ( CZ i N ). Problem je v tom, že na jednom stolním mi hodí hlašu "chyba X, nepodařilo se naváet spojení" v německé verzi to neudělá.