reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus P5K-E/WIFI-AP vs. GigaByte P35-DS4

Seidl (13)|15.1.2008 15:13
Při stavbě nového počítače se rozhoduji mezi těmito dvěmi deskami, můžete poradit, která je lepší, popř. sdělit osobní zkušenosti. Ocením i zkušenosti s přetaktováním. Za všechny názory děkuji.
filky (197)|15.1.2008 15:32
Obe desky jsou srovnatelne kvalitni jak zpracovanim tak i cenou. Vyber tedy spis zalezi na preferenci znacky nebo nejake specialni funkcnosti, ktera ta druha nema. Treba Wifi u Asuse.

Pokud se rozhodnete pro GB, overte si u Vaseho obchodnika cislo revize. Posledni je tusim 2.1., jednicku nebrat.
mech13 (5526)|15.1.2008 16:49
vzhledem k mym osobnim preferencim a tomu co se tu tak obcas resi na foru bych se priklonil ke gigabyte. je to ale jen subjektivni nazor

(lepe receno problemy s gigabyte se tu neresi vubec, sem tam nejaka asuska zazlobi, nebo uzivatel spravne nepochopi jak si nekterou funkci basnici v asus predstavuji)
Jezevec (607)|15.1.2008 16:54
Sám osobně preferuji dlouhodobě Asus (osobně mám na mysli MB vyšších cen. kategorií) a u kvalitních modelů, kterým tento bezesporu je, neregistruji obtíže, a pakliže ano, zrpravidla vinou elementu mezi klávesnicí a opěradlem židle.

Gigabyte tohoto typu v novější revizi, jak bylo řečeno, je taktéž velice kvalitní. Myslím, že chybu neuděláš pořízením ani jedné z nich.
Loli (226)|15.1.2008 18:04
Mam tu asusku a doporucil bych ti gigabyte, s kazdym biosem u toho asusu akorat PRIBYVAJI problemy!
pas!k (3765)|16.1.2008 07:36
Mam Asus p5k premium -- pred tim sem mel DS4 i kdyz starsi chipset.. obe ty desky jsou kvalitni küs zeleza u toho asusu mi trosku vadi rozlozeni pci slotu (na ds4 byly dva a v poho sem je oba vyuzil i s accelerem na asusu jsou 3 a vyuziji jeden ;)) Aby nebylo prudy konec do jedineho volneho spodniho pci slotu mi nepasovala m-audio zvukarna .. zavazel tam kondik tak sem byl nucen ho trosicku vyhnout :) nic drastickeho .. jinak jsem s touto deskou velmi spokojen a nemam s ni jediny problem .. jako dalsi klad vidim oproti ds4 pritomnost wifi a opravdu bohate prislusenstvi .. S zadnou z techto desek neudelas krok vedle ..
Loli (226)|16.1.2008 08:17
No dopurucuju se podivat na anglicky fora o ty wifi - tam se pise o tech biosech - sou podle p5k-e, ale blbne tam treba napeti cpu!
Seidl (13)|16.1.2008 16:08
Díky za názory, osobně jsem si favorizoval Asus, ale nakonec si asi vyberu Gigabite, když slyším o těch problémech s biosem...
filky (197)|16.1.2008 16:14
Loliho berte hodne s rezervou :D
Streki (7)|1.3.2008 13:33
Tuhle desku jsem mel a uz jsem nemel naladu experimentovat. Vydavaji na ni biosy obcas i den za dnem. Ale posledni jsou beta. Problemy , ktere jsem mel bohuzel zatim neresily. U me to kravilo s ledkou HDD. Zacala cas od casu svitit trvale a nesla udelat hibernace. Jen vypnuti PC. Pri hibernaci se odpojila VGA a PC jelo porad dal. :) Po vypnuti a zapnuti se nekdy na 2-3 pokus podarilo zhasnout diodu HDD. :) A nasledovala chybova hlaska overclocking failed. Problem je, ze zadne overcloking nastaveni v Buiosu nebylo, vse default. Dle jinych webu se hold deska krapet nepovedla. Nevadi, sel jsem do Gigabytu X38 DS4, ale tam pro zmenu nechodi hibernace vubec. Tedy zatim. :) Jinak vse ok. Stabilita take.
Jo a jeste tahle deska/Asus verze biosu 0906/ tedy muj kus se nemel rad s pametma A-Data Vitesta. Mraky chyb. Bohuzel na novejsich biosech jsem uz nemel moznost tyhle pameti testovat.
Loli (226)|1.3.2008 20:42
Ja si teda, ale nemyslim, ze na tom gigabite bude nejak lip, kdyz desku, tak supermicro. Jinak ja sem nakonec na asusce vsechno tak nejak rozjel, problemy sice zas mam, ale to spis proto, ze sem si hral s nastavenim, ale mozna je to problem vist, nevim.

Jiny desky ale nebudou potrebovat reset cmos a nastaveni polozek biosu v presny poradi aby spravne nacetli bootovaci zarizeni.

Nicmene tohle ti zadna recenze nerekne, to zistis az zkusenosti.
Streki (7)|6.3.2008 11:34
Gigabyte uz jede v pohode i hibernace. Asus je stale v reklamaci a pokud se vrati jde na prodej.