reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pracovni notebook 20-25k

Horymir (5)|16.1.2008 12:23
Ahoj lidi,
potrebuji poradit co za notas do prace na sluzebky. Vypada to ze bych se mohl konecne zbavit notebooku co mam a dostat novy. Notas je urcen hlavne na praci v terenu, jelikoz jsem od pondeli do patku v polsku, ale vubec mi nevadi kdyz bude tezsi. Jde mi hlavne o vykon a pouzitelnost na netu kdekoli. Obcas prehraji nejake to video a stale mi jede hudba, skype, icq, outlook a office.
Me pozadavky bych videl asi takto:
Displej 15,4
Procesor [neco slusnyho]
Ram min. 2GB
Grafika [ne integrovanou, rad bych si zahral aspon staryho Qaka 3 arenu]
Disk mi staci i 120GB [ovsem min 5500 rpm]
Dale musi byt wifi, usb a DVD mechanika

Velice dekuji za Vasi pomoc.

Horymir
johny__g (6387)|16.1.2008 12:40
Jako pracovní notebook bych bral něco od Dellu nebo IBM, klidně inregrovanou grafiku, Q3 Arena a podobné to utáhne ani se nezadýchá.

Edit: něco takového rozšířené na 2 GB RAM. Jako výhodu vidím i Win XP Pro, hádám že i na starém máš XPéčka, tak si nebudeš muset zvykat na nové. A jestli chceš wide displej a Visty nevadí, tak třeba tohle?
Intri (3490)|16.1.2008 13:41
Já bych vybral ten druhý. Je sice trochu menší, ale to je na cesty spíš výhoda. A displej má vyšší rozlišení.
johny__g (6387)|16.1.2008 13:48
Asi jo, má i větší disk a 2 GB RAM v základu, jak se na to dívám tak to bude lepší kup.
Horymir (5)|16.1.2008 17:43
[QUOTE=johny__g;81547]Jako pracovní notebook bych bral něco od Dellu nebo IBM, klidně inregrovanou grafiku, Q3 Arena a podobné to utáhne ani se nezadýchá.

Edit: něco takového rozšířené na 2 GB RAM. Jako výhodu vidím i Win XP Pro, hádám že i na starém máš XPéčka, tak si nebudeš muset zvykat na nové. A jestli chceš wide displej a Visty nevadí, tak třeba tohle?[/QUOTE]


JOJO dík, ovšem jak doplnit tu RAMku? To mi udělaj v obchodě nebo to musím objednat? A ten druhý má moc malý displej :-( Chci 15,4. Nemám rád malé displeje.

Máte prosím ještě nějaké tipy?
Dík za ně.

Hory
Intri (3490)|16.1.2008 17:45
O jeden palec menší displej poznáš v podstatě jen na hmotnosti, která bude nižší, než na skutečném pracovním komfortu. Jestli na tom trváš, vem si klidně to první Lenovo, ale to druhé je fakt lepší volba. Krom toho, pokud toužíš po palcích, jsou i 17" modely...
RHBambus (155)|16.1.2008 22:08
Bral bych to druhé čili to s meněím displajem určitě to an cestách oceníš...

A také má větší výkon...

EDIT: Krom toho se mi na těch obrázcích i docela líbí což je u Lenova vzácnost...
tequilla (1015)|16.1.2008 22:35
Ten druhej, tedy IBM Lenovo ThinkPad R61 - NA04SCV presne mam. Kdyby bylo potreba neco konzultovat, staci dat vedet...Ja jsem zatim celkem dost spokojen.