reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

N 5950ULTRA - technicky problem - rozpad obrazu

Fractal (4)|5.9.2006 18:30
Predne se moc omlouvam za zalozeni noveho threadu, ale nenasel jsem tu jinou podobnou diskuzy.

Mam starou 5950 128MB 256bit - dal jsem tam 5950Ultra bios, asi 2 roky jel bez problemu pretaktovana vice nez o 200mhz pameti a 150 jadro...

avsak, dnes pri hrani CSS se stala podivna vec, pri hrani mapy se obraz nejdrive rozsypal a podivne zcervenal. Nejdrive jsem si myslel, ze je to nova ochrana/test (podobnou vec jsem zazil na zahranicnich serverch avsak v zelene:) proti wallhacku. Jenze chybka, po zkoumani jsem zjistil, ze obraz je poset cervenymi uvozovkami, tak radsi vypinam CSS. Windows se najednou jakoby rozctvereckuji a konec. Pak jsem pocitac vypnul a rikam si necham ho odpocinout.
po 10 minutach zapinam a bios desky a startovaci stranka jsou posety teckama a nevypada to zrovna pekne. Tak zkousim, co se bude dit, odpojuji harddisk, menim pameti, ale stale stejne. Tak odpojuji pridavne napajeni na GK a vida, zmena start uz neni tak kostrbaty a vypada to nadejne, avsak nabeh systemu skonci na urovni bootu z disku...saham po stare pci GK, s tou system nabehne bez problemu az na rozliseni.

Takze dle meho se neco stalo s GK, pokud je tu nekdo v tomto trosku zdatnejsi a pokusil se mi aspon trosku poradit oc se jedna ci jak postupovat?


napadlo me par moznosti a to bud: nahrat na GK zpet starou verzi biosu, sehnat jinou, vyhodit pocitac a kopuit jinej atd...:) Takze by me spise zajimalo, jestli nekdo nevi cim to mohlo vzniknout:)
bohusel printscreen vam nedam, jelikoz je temer nemozne s tou kartou uspesne nabootovat natoz fotit. dale karta byla predtim naprosto stable, hraju css denne 6 hod, komp bezi neustale, ftp, seti, hamachi..


sestava AMD 3200+ 64bit, KV1 Deluxe,Asus 5950@5950Ultra, WD 100GB a mechaniky...

dekuji za pripadne namety;-)
Konnor (278)|5.9.2006 20:43
Pochybuju, že kdybys nahrál původní bios tak by se to spravilo. Mám obavu, že budeš muset udělat Gk papa.
Kámošovi se stalo něco podobnýho, ale ten měl červeno-zelený proužky přez obraz.(mechanické poškození čipu - nasazoval chladič a uštípl se mu roh čipu /GF 5600FX)
wizaard (913)|5.9.2006 21:06
No, nahrání původního BIOSu a zpětné vrácení původních taktů GPU a pamětí bych rozhodně zkusil, pokud i poté bude blbnout, zřejmě chyba hardware.
Fractal (4)|6.9.2006 07:53
Aktualizace

no tak po sejmuti chladice a o cisteni, to nevypada na zadnou mechanickou chybu...Pameti i procesor jsou zrejme neporusne, spise tedy uz jde o problem s casem, uz je dost stara :(

flashnuti zpet take zrejme nepomaha, ale je mi divna jedna vec, proc kdyz odpojim pridavne napajeni proc to prestane zrnet, ale nenabootuje to...:-///

a jinak, asi nema cenu investovat do GK na AGP v teto dobe, co?
Konnor (278)|6.9.2006 09:18
No osobně si myslím, že jsou zřejmě poškozeny napájecí obvody přídavného napájení karty. Co máš za zdroj? Mohlo se stát, jestli máš nějaký méně kvalitní zdroj tak to mohlo pusti při vysoké zátěži silnější napětí a mohl se prorazit některý usměrnovací tranzistor (berte mě všichni s rezervou nejsem žádnej elektrikář:) potom když odpojíš napájení tak to bere štávu jen z agp portu. Při bootování už si to zřejmě potřebuje výce štávy a proto už to nenaběhne.

Ohledně té investice: kámoš si před týdnem kupoval novou základní desku + procesor + grafiku (Athlon64 3200+ 939, deska MSI typ nevím, GF7600GST) a vyšlo ho to cca na 6000,-. Dneska mu to šlape jak vítr.
Fractal (4)|7.9.2006 17:22
zdroj mam nic moc no, 350W neznackovej...jako behal dobre...:))


tak asi se sni rozloucim no, mela za sebou 3.5 roku, takze jsem i trosku spokojenej;-)

tak asi to udelam jinak, koupim si celou novaou sestavu..

Core 2 duo, Dfi p975X, 2x 512MB 800mhz, a nejakou 7600GS..:) a zdroj, poradnej...


takze tenhle thread asi zamknout, moc se toho nevyresilo, ale dal jsem to elektrikarovi a ten rikal, ze je to asik mozne...tzn davejte si pozor na zdroje;-))))