reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Samsung, vysoko-kapacitní NAND pro mobily

Architect (232)|5.9.2006 20:26
SAMSUNG vypouští vzorky nových vysoko-kapacitních NAND řešení pro mobilní segment

Samsung Electronics Co., Ltd., která je kromě svého dobrého postavení s monitory a televizemi i světový leader pokrokových paměťových technologií dnes oznámila, že vypouští 1 a 2 GB vzorky moviNAND- kombinací vestavěné NAND flash paměti, MMC a základní deskou s firmwarem hlavním vůrobcům mobilních telefonů.Don Barnetson, ředitel pro obchod s flash pamětmi Samsungu komentuje: “ MoviNAND řeší dilema, kterému čelí mnoho našich zákazníku a to, jak vložit velké množství NAND flash paměti do malého prostoru za normované vysokorychlostní rozhraní.”

MoviNAND vyhovuje všem hlavním architektonickým zájmům návrhářů mobilních přístrojů, kteří mají především nároky na vysokou rychlost, velkou kapacitu a extrémně malou plochu přístroje. MoviNAND je menší, než konkurenční zařízení na trhu a využívá vysokého výkonu MMC (multimedia card) rozhraní a poskytuje tak zatím nejrychlejší datový proud v mobilním segmentu na rychlosti 52 MB/s.

S moviNAND, která funguje i jako vestavěná paměťová karta je zbytečné mít externí MMC slot v mobilních zařízeních. Další možností je využití vestavěné flash s vyjímatelnou MMC kartou a povolit tak virtuálně neomezené množství vyšší skladovací kapacity zařízení.

Samsung oznámil, že s masovou produkcí moviNAND v 1 a 2 GB velikostech začne ještě tento měsíc. Do konce roku bychom se měli dočkat 512 MB a 4GB verze. Cena zatím oficiálně zveřejněna nebyla.

„ Jelikož zákazníci vyhledávají vysokou paměťovou kapacitu u MP3 přehrávačů a u multimediálních telefonů, tzn. produkty nabízející obrovské NAND paměti, přinese s sebou zjednodušování NAND rozhraní žádaný významný nárůst paměti u mobilního segmentu*,“ komentuje Jim Handy, ředitel Nonvolatile Memory Services pro Semico Research.

Semico vidí velký potenciál obchodu s NAND pamětmi, včetně moviNAND a podle jejich odhadu s nimi dosáhne roku 2010 celosvětový obchod 4 miliard amerických dolarů.

MoviNAND byla vynalezena spoluprací divize Samsungu pro paměťová zařízení a divizí System LSI.

Zdroj: Samsung

*nedodržena přesná formulace, kvůli špatnému výsledku v překladu:
"As consumers look for increasing volumes of embedded storage in MP3 players and media-player cell phones, products that offer large NAND capacity while simplifying NAND interfaces will see a significant increase in demand,"
Architect (232)|5.9.2006 21:33
Opravdu jsem u překladu zkoušel vymýšlet spousty kombinací, ale tento volný překlad se mi zdál pro čtenáře nejschůdnější.