reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Creative X-Fi

Dandis1 (22)|18.1.2008 16:44
Dobrý den. Koupil jsem si zvukovou kartu "Creative SOUND BLASTER X-Fi Elite Pro 24-bit 7.1 DO retail". Není to nic levného a tak jsem čekal super zvuk. Bohužel z repráků je dost znatelně slyšet vysoký šum, jako kdyby to rušil větrák v PC. Také když je v běhu HDD, nebo roluji stránky, tak se to ozývá v repro. Nevíte, jestli je někde možné špatné odstínění? Případně, není li to na reklamaci? Děkuji za odpověď.
filky (197)|18.1.2008 16:47
Pouzivate nejaktualnejsi ovladace? Jaky operacni system? Mate i jinou PCI kartu v kompu?
Dandis1 (22)|18.1.2008 16:49
Mam winXp. Ještě je zvukovka na desce a ta to nedělá
Jezevec (607)|18.1.2008 16:51
Vypadá to buď na špatné odrušení, nebo vadný kus.

Odinstaloval bych stávající ovl., restart, a nainstaloval nejnovější ovladače. Pokud ani to nepomůže zkusil bych jiný PCI slot. Pokud ani to ne, karta bude pravpod. vadná.
Dandis1 (22)|18.1.2008 16:53
Já to zkusím. Psal jsem i do Mironetu (tam jsem ji koupil) a ty chtějí přinést celý PC. Nechce se mi ale platit za neoprávněnou reklamaci. Zkusím vyměnit ten slot. Dík za info
filky (197)|18.1.2008 16:55
Zkusil bych hned ten jiny PCI slot. Shared IRQecka nekdy delaj bordel se zvukem. Mrknete se jestli ta zvukovka nahodou IRQ nesharuje s USB nebo radicem disku.

Ovladace jsou na

http://uk.europe.creative.com/support/downloads/download.asp?MainCategory=209&nRegionFK=&nCountryFK=&nLanguageFK=&sOSName=Windows+XP®ion=3&Product_Name=X-Fi+Elite+Pro&Product_ID=14064&modelnumber=&driverlang=1033&OS=10&select=1&x=18&y=20

Muzete v krajnim pripade vyzkouset i ty Beta ovladace, ktere jsou par dni stare.
Dandis1 (22)|18.1.2008 16:58
Nejsem zrovna odborník. Nerozumím větě "zvukovka nahodou IRQ nesharuje s USB nebo radicem disku."
filky (197)|18.1.2008 17:01
control panel > system > zalozka hardware > device manager > v menu view - resources by type > rozkliknout Interupt request (IRQ) a podivat se jestli X-FI ma stejne to prvni cislo jako jine zarizeni
Dandis1 (22)|18.1.2008 17:14
Už musím končit, ale určitě dám vědět jak to dopadlo, kdyby měl někdo podobné problémy
SirAnthony (24)|19.1.2008 00:13
Dobrý den.
A pokud má stejné číslo, co s tím? Přehodit do jiného PCI slotu? Mám také SB ale Audigy 2 zs a zdá se mi že také výstup v reproduktorech šumí. Jinak není žídný problém, jak při hýbání okny, tak rušení HDD.
Intri (3490)|19.1.2008 01:24
Není to způsobeno nekvalitní základní deskou? Takové rušení mi přijde jako důsledek nějakých interferencí na sběrnicích desky. Jako by se signál patřící třeba pouze grafice dostával i jinam, resp. ovlivňoval jiný signál.
filky (197)|19.1.2008 13:58
[QUOTE=SirAnthony;82280]Dobrý den.
A pokud má stejné číslo, co s tím? Přehodit do jiného PCI slotu? Mám také SB ale Audigy 2 zs a zdá se mi že také výstup v reproduktorech šumí. Jinak není žídný problém, jak při hýbání okny, tak rušení HDD.[/QUOTE]

Ano, pokud mate PnP a ACPI zapnuto v biosu a OS je tak nastaven, tak zmenou PCI slotu zmenite i IRQecko. Ve Vasem pripade pokud to jen sumi, zkuste povypinat vsechny vstupy (CD In, Line In ..). Jinak sumeni muze byt zpusobeno i nestinenym dlouhym kabelem k bednam.

[QUOTE=Intri;82296]Není to způsobeno nekvalitní základní deskou? Takové rušení mi přijde jako důsledek nějakých interferencí na sběrnicích desky. Jako by se signál patřící třeba pouze grafice dostával i jinam, resp. ovlivňoval jiný signál.[/QUOTE]

Muze byt. Zmena PCI slotu nekdy zabere. Nekdy pomuze i zmena ovladacu pokud slysite HDD nebo mys jak scroluje. Muze to byt i spatne zemneni celeho PC a rusive frekvence se pak dostanou az do beden, spatna kabelaz k bednam pokud slysite radio atp. :)
Dandis1 (22)|26.1.2008 19:42
Tak jsem odebral ovladač, zmenil PCI slot, znovu nainstaloval ovladač a je to úplně tichý:-) Děkuju všem za rady