reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte X38-DS4 - podporované paměti

gahan20 (3)|19.1.2008 11:30
Zdravím,
Mám problém s výběrem pamětí DDR2 pro zákl. desku Gigabyte X38-DS4 X38 s775.

http://www.gigabyte.eu/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ProductID=2736

Dle výrobce je napájení DDR pamětí na desce 4 x 1.8V. Paměti DDR2 1066MHz mají vesměs napájení 2.1V a více. Napájení 1.8 V mají pouze paměti do 800MHz. Ale dle specifikace má deska podporovat paměti až do frekvence 1 200 MHz.

Takže zkrátka nevím, jestli můžu desku osadit DDR2 1066MHZ s napájením 2.1V.
(V listu od výrobce podporovaných pamětí se však paměti s napájením 2.1 V nachází ?:o) ).

Dokázal by mi někdo vysvětlit, jak to tedy je??
Předem děkuji a s pozdravem Radek
elpsycho (1602)|19.1.2008 11:50
1,8V je standartní napájení DDR2 pamětí. Některé výkonnější potřebují třeba těch 2,1V, jinak by nemohly fungovat na tak vysokých frekvencích, deska by toto měla detekovat a nastavit odpovídající frekvence a napětí (případně se pustí třeba na 800MHz s 1,8V a ty je manuálně přenastavíš na správnou frekvenci a napětí). Konkrétně u luxusního modelu Gigabyte s tímhle napětím problém nebude. Když osadíš paměti z compatibility listu tak se opravdu bát nemusíš.

Jen bych podotknul že výkonový nárůst 1066MHz pamětí nebude adekvátní ceně, 800MHz paměti jsou nejvýhodnější a většina modelů funguje na mnohem vyšší než garantované frekvenci.
Johnny007 (40)|23.1.2008 15:16
V Biose je volba:
MB Intelligent Tweaker(M.I.T.)
--DDR2 OverVoltage Control a tam das +0,3V
a system bude nastaveny na 2.1V
Ja som pre svoje pamate daval + 0.2V aby bezali v rezime 4-4-4-12
Bezi to bez akych kolvek problemov.

Jani.
HonzaSi (142)|10.2.2008 19:50
"Když osadíš paměti z compatibility listu tak se opravdu bát nemusíš."

Chystám se poprvé poskládat počítač. Nezajímám se konkrétně o tuhle desku, ale když prohlížím compatibility list u GA-P35-DS4 tak mi přijde dost omezený. Mám vybrány paměti A-Data 2x1GB 800MHz 4-4-4-12, které tam nejsou uvedeny. Můžete mi prosím dopředu prozradit, na jaká úskalí při sestavování počítače se mám nachystat, pokud se rozhodnu tyto paměti osadit. Tuším dopředu, že asi bude nutné zvednout napájení, dalším se nechám překvapit. Je možné, že paměti nebudou kompatibilní vůbec? Díky
mech13 (5526)|10.2.2008 19:58
ty pameti tam na 110% pojedou (pokud nebudou vadne)
a-data nema temer zadne problemy s kompatibilitou, a s gigabyte uz vubec ne (spusta lidi je ma)

ty pameti pro beh na 800MHz CL4 vyzaduji napeti 1.9-2.1V
kdyz je das do PC, tak se ti podle SPD rozjedou na 800MHz CL5 - hodnoty ktere zvladaji pri defaultnim napeti 1.8V. vejdes do biosu, zvednes napeti, snizis casovani a pameti ti pobezi jak maji

snad jdien co by te mohlo potrapit je, ze v biosu se ti vsechny pokrocile volby zobrazi po stisknuti CTRL+F1 v hlavni obrazovce biosu

neco malo o tech pametech zde: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=8452
HonzaSi (142)|10.2.2008 20:34
[QUOTE=mech13;89195]ty pameti tam na 110% pojedou (pokud nebudou vadne)
a-data nema temer zadne problemy s kompatibilitou, a s gigabyte uz vubec ne (spusta lidi je ma)

ty pameti pro beh na 800MHz CL4 vyzaduji napeti 1.9-2.1V
kdyz je das do PC, tak se ti podle SPD rozjedou na 800MHz CL5 - hodnoty ktere zvladaji pri defaultnim napeti 1.8V. vejdes do biosu, zvednes napeti, snizis casovani a pameti ti pobezi jak maji

snad jdien co by te mohlo potrapit je, ze v biosu se ti vsechny pokrocile volby zobrazi po stisknuti CTRL+F1 v hlavni obrazovce biosu

neco malo o tech pametech zde: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=8452[/QUOTE]

Díky za vysvětlení.