reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nahrazení FSC P19-2 monitorem HP LP3065

happymaster23 (117)|19.1.2008 15:32
Zdravím,

mám devatenáctipalcový monitor Fujitsu-Siemens P19-2, který mi už přestává stačit co se týče jeho rozlišení. Tak jsem se rozhodl, že si koupím nový. A když už to teda bude nový tak opravdu velký - třicetipalcový HP LP3065. Po pečlivém prostudování recenze zde na shw se moje nadšení ještě zvedlo až na jednu věc. Tou je kvalita podsvícení, která je oproti mému současnému monitoru hodně nízká. Proto se chci zeptat, jestli tenhle přechod bude nějak znát, resp. jak bude znát. Bude problém v zobrazení jednolité černé barvy?

A jedna věc v recenzi nebyla - trpí tento monitor input lagem?

Díky za odpovědi.

BTW můj současný monitor prodávám zde https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=13315
pavel_p (993)|19.1.2008 16:43
O tomto monitoru je zde poměrně rozsáhlý thread:
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=9056
happymaster23 (117)|19.1.2008 23:08
Díky za odkaz.

Jinak chápu Lulána, s tím otřesným antialiasingem co má Wüsta bolí oči už na devatenáctce natož tak na velkém panelu s menší pixelem... Ale safra, nedá mi to - vždycky jsem žil v tom, že odborník takového kalibru jakým hovADo je se už narodil se všemi vědomostmi, ale očividně ne no ;)
pavel_p (993)|19.1.2008 23:20
Jak otřesným antialiasingem? Visty jsou v pohodě, ale ne zas o tolik lepší než XP, aby na ně mělo smysl přecházet, jiného antialisingu jsem si nevšiml. Nakonec nevím co proti nim všeci mají. A na tom že je HP LP2465 perfektní monitor se s RH naprosto shodnu (jen jas mi občas přijde celkem dost silný).
happymaster23 (117)|19.1.2008 23:49
Ne, já neříkám, že LP2465 je špatný monitor.

Co se týče toho antialiasingu tak předpokládám, že je to to samé co MS používá u IE7 pod XP. Na to se nedá dívat...

O 24" monitoru jsem uvažoval, ale rozdíl mezi devatenáctkou není tak velký, aby se to vyplatilo. Takhle jsem si to rozepsal:
19" to 24": +1Mpixel (není ani dvojnásobek); +640x176 (to není skoro nic)
19" to 30": +2,7Mpixel (což je více jak trojnásobek); +1280x576 (to už je podstatný rozdíl)
24" to 30": +1,7Mpixel (to říká, že přechod z 24" na 30" je mnohem větší než 19" na 24"); +640x400 (především výška je znát)

Na 24" se prakticky nevlezou dvě internetové stránky vedle sebe a na výšku to není prakticky žádná výhra. Zato na 30" se mi v pohodě vlezou dvě stránky vedle sebe a ještě mi 500px zbude. Nemluvě o virtualizaci - dva operační systémy v rozlišení 1024x768 (nižší je nepoužitelné) se krásně vlezou pod sebe a vedle nám zbývá 1536px. U 24" to možné není, na monitor se ani nevlezou...

BTW Modroprostatikův problém s malými pixely bude způsoben tím, že má naprosto otřesný stůl, pod který se nemůže kvůli té nesmyslné desce naspod přisunout potažmo kvůli tomu debilnímu dřevěnému podstavci pod monitor se zkrátka a jednoduše nemůže dostat blíže k monitoru a proto mu pixely připadají malé. 30" monitor (a píše se to ostatně i v recenzi zde) není kvůli své velikosti koncipován tak, že by se celý vešel do zorného pole oka a při tak velké ploše se musí hýbat s hlavou, nikoliv do vyřešit tím, že se monitor posune tak daleko, že se do zorného pole vejde...