reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte P35-DS3P, zvukovy problem

Ratamahatte (6)|19.1.2008 17:22
Dobry den, dnes jsem si koupil novou sestavu a nebezi mi zvuk, ale kdyz dam test reproduktoru v Realtek HD tak vsechny jedou. Mozna pouzivam spatny kodek ... Pokud vite prosim poradte.
pas!k (3765)|19.1.2008 17:53
Problem bude asi v tom ze si instaloval driver pro hdmi audio. Bez do ovladacich panelu klikni na zvuky a zvukova zarizeni tam klikni na ousko zvuk a v liste vychozi zarizeni kde budes mit zrejme ati hd audio vyber tu druhou polozku .. zrejme realtek neco..
Ratamahatte (6)|19.1.2008 18:57
Jo problem byl tam, takze geniusy uz jedou jak maji, ale nevim jak rozchodit sluchatka na prednim panelu. Kdyz je zapojim zezadu misto reproduktoru tak jedou. Doufal jsem ze by se to melo prepinat nejak softwarove. Kabel z predniho panelu je 8. zilovy a jsou na nem dva konektory, HD Audio a AC97, mam zapojen ten AC97, coz jsem vycetl z manulu. Ale porad to neslape.
pas!k (3765)|19.1.2008 19:11
A v desce to mas zapojene spravne podle manualu?
mech13 (5526)|19.1.2008 19:34
aby fungoval predni panel, musi se v ovladacim panelu zvukovky zakazat automaticka detekce zapojeni u predniho panelu... nevim jak presne to bude u tebe, ja to mam takto:
Rose (19)|8.9.2011 03:01
Zdravim vsechny uzivatele a prosim o pomoc,

mam tuto desku asi 4 roky, ale rok sem PC nepouzivala, nyni jsem jej znovu ozivila - nestastne jsem zvolila RAID a stale delal problemy, tak jsem od nej upustila, nicmene po znovu nacteni systemu mi nejde zvuk, kdyz jsem jej nacetla poprve sel, pak sem delala vic jak 100 updatu pro Win, bohuzel este Visty, W7 budu teprve davat na druhy disk, a jeste jsem nektere veci mazala z jednoho disku, ale od restartu nejde zvuk, zobrazuje se jen HD audio ale analogove vubec, presto ze reproduktory sou pripojene jako vzdy, dle vzuku konktoru podle me zvukovka jede ok, ale proste system bedynky nedetekuje, a tvrdi ze neni pripojene zadne zarizeni. Mam takove ty lepsi Geniusky s 3D efektem, a vim ze fungujou, nevite kde muze byt problem? Driver jsem aktualizovala, a stejne nic. Porad to same, nevim si s tim rady, Prosim zda mi muzete nekdo pomoci, radeji nebudu mit HD zvuk a jen analog, ale fungujici.
Vubec si nevim rady, kdyz dam zvuk a vlastnosti, tak system analog vubec nedetekuje a reproduktory taktez ne.

Jeste chci dodat, ze zde uvedeny obrazek vubec muj system nenabizi. Nic takoveho tu nemam, nastavit mohu jen HD audio.
Richmond (8084)|8.9.2011 12:43
Napřed bych zkusil pravým tlačítkem kliknout na ikonce repro v pravé části lišty - levý klik na "Zařízení pro přehrávání" - pravým na prázdném místě a zaškrtnout Zobrazit vypnutá a odpojená zařízení (analog by se měl objevit jako "reproduktory" nebo "sluchátka"

Poté na nich kliknout praým - Povolit (pokud budou zakázána) - Nastavit jako výchozí zařízení

Pokud nezafunguje, nebo bylo v biosu přehozeno audio z AC97/Azalia na HD Audio (nebo opačně) může systém vyžadovat reinstalaci ovladačů. Napřed bych stáhnul program Revo Unninstaller a odinstaloval a smazal přes něj veškeré Realtek Audio drivery (včetně registrů a souborů). Postup je popsaný zde (s tím rozdílem, že se bude odinstalovávat Realtek místo PhysX). Pokud bude vyžadovat odinstalátor restart tak nerestartovat, napřed všechny registry a soubory smazat, poté až restart a vytáhnout bedýnky z počítače. Po naběhnutí by se měl ovladač sám nainstalovat (windows si zvukovku najde sám), připojit zpět repro (zelený jack) a zkusit, jestli hraje zvuk, případně stáhnout aktuální ovladače a nainstalovat.
Rose (19)|8.9.2011 16:50
[quote=Richmond;471632]Napřed bych zkusil pravým tlačítkem kliknout na ikonce repro v pravé části lišty - levý klik na "Zařízení pro přehrávání" - pravým na prázdném místě a zaškrtnout Zobrazit vypnutá a odpojená zařízení (analog by se měl objevit jako "reproduktory" nebo "sluchátka"

Poté na nich kliknout praým - Povolit (pokud budou zakázána) - Nastavit jako výchozí zařízení

Pokud nezafunguje, nebo bylo v biosu přehozeno audio z AC97/Azalia na HD Audio (nebo opačně) může systém vyžadovat reinstalaci ovladačů. Napřed bych stáhnul program Revo Unninstaller a odinstaloval a smazal přes něj veškeré Realtek Audio drivery (včetně registrů a souborů). Postup je popsaný zde (s tím rozdílem, že se bude odinstalovávat Realtek místo PhysX). Pokud bude vyžadovat odinstalátor restart tak nerestartovat, napřed všechny registry a soubory smazat, poté až restart a vytáhnout bedýnky z počítače. Po naběhnutí by se měl ovladač sám nainstalovat (windows si zvukovku najde sám), připojit zpět repro (zelený jack) a zkusit, jestli hraje zvuk, případně stáhnout aktuální ovladače a nainstalovat.[/quote]

Problem prave je, ze uvedeny obrazek sice mam a uz sem na nem byla x krat, ale repraky mam cervene cili jako neaktivni ci nefungujici, a kdyz na ne kliknu tak mam jen zaskrtle prave to zobrazit vynuta a zobrazit odpojena zarizeni vse ostatni je sede a nepouzitelne, neklikatelne, cili jako by neexistovaly, takze du zkusit ten bios co tam je ci neni, ale je to zahadne, kdyz sem v biosu toto nemenila.
Richmond (8084)|8.9.2011 19:37
No v biosu jsi třeba neměnila, ale záplaty instalovala (jen tak mezi náma... je to asi to nejhorší co jsi mohla udělat). Mohlo by pomoct vrátit zpět systém přes "obnovení systému" do stavu před instalací záplat (nebo instalační médium Vist). Pak opravdu jedině ten postup s odinstalací co jsem popisoval výše ;)
Rose (19)|8.9.2011 19:40
Mela jsem za to ze pokud microsoft vyda zaplatu, tak by nemela narusit funkce MB v systemu, cili sem z toho jelen, ja to zkusim prvne tim co tu pises, pak bych pripadne teprv dala obvnovit do bodu pred instalacemi, ale toto si myslim ze neni moc pro system dobre, proto prvne zkusim to druhe reseni a diky za tvuj cas.
Richmond (8084)|8.9.2011 19:52
Napřed mrknout jestli je tam ještě záloha (při instalaci záplat si je systém dělá, tedy měl by) potom teprve odinstalovat. Čím víc teď budeš do systému zasahovat, tím menší je šance, že tam ještě ty předchozí soubory budou.

Moje zkušenost se záplatami je taková, že instalaci jedné podruhé je lepší než po půl roce narvat 100 záplat najednou. Pokud není systém zazáplatovaný téměř vůbec je mnohem svižnější. Microsoft není známka kvality - je pouze nejvíce rozšířený. Přirovnal bych to třeba k autům - u nás jezdí nejvíc škodovek a přesto to nejsou lepší auta než bmw ;)
Rose (19)|8.9.2011 19:55
Tak mam zkusit teda ten bod obnoveni radeji? To ja vim ze to neni zaruka kvality, uz mam letite zkusenosti bohuzel, ale apple zatim neumi vse co ja potrebuju k praci. A i apple neni bezchybny, odesel mi 4 mesice novy iPad, takze nikdo nikdy nevi. Bud muzu zkusit udelat to preinstalovani a vycisteni prvne od zvukovek realtek jak pises a nebo tedy bod obnoveni, to sem uz delala vickrat, ale vzdy trnu zda se to povede.
Richmond (8084)|8.9.2011 20:06
Napřed zkus obnovení (nejrychlejší a zároveň nejjednodušší způsob). Když nepomůže, tak reinstalace - důvod jsem psal výše ;)

Pokud k práci potřebujete hry tak ano, v opačném případě se OSX Windowsům vyrovná ne-li ho předčí (třeba u obnovení systému jsem nikdy netrnul ani nechodil kolem počítače po špičkách :) navíc OSX vydává záplaty hodně málo, nepotřebuje antivir atd. S Linuxem se taktéž dá celkem pohodlně pracovat, ten se navíc v poslední době i těm Windowsům podobá. IPad se rozhodně nedá srovnávat s plnohodnotným operačním systémem nebo počítačem.

PS: odejít může i věc za milion, akorát se jich prodá méně než těch za 20tis. ;)
Rose (19)|8.9.2011 20:19
Ja jsem iPad nesrovnavala, jen uvedla jako priklad kvality, hry hraju jen na ipadu a jen urcite, na PC hry nehraju, potrebuju konkretni programy k praci, ktere si myslim ze apple nema. To je vse. Ja sem to myslela s tim trnu hruzou tak, ze bohuzel mam s PC za svych 8 let co jej vlastnim neblahe zkusenosti a to jak hw tak sw. A jelikoz je to pro me dulezity pro vydelek, tak je pro me dulezity aby to fungovalo, a tak mam proste obavy. Vse stoji prilis penez a casu kdyz se to pokazi, a ne vzdy se da vse opravit. Dam vedet zda obnoveni vyresilo problem.
zsdx (2098)|8.9.2011 20:34
[quote=Rose]ze reproduktory sou pripojene jako vzdy[/quote]

A to znamena zepredu (do bedny) nebo zezadu (do desky)? Pri zadni (deskove) variante muzes vyzkouset i jinou zdirku a pouze ji spravne nastavit.
Podobny problem (ale s VIA audio) jsem resil - nedetekovalo to sluchatka v konektoru na bedne. S ovladacem od MS neslo vypnout detekci zarizeni v celnich portech, starsi od VIA to spravily.
Rose (19)|8.9.2011 21:14
Mne nejde zvuk nikde ani ze predu ani zezadu oboji je z desky i celni panel, ja sem nic nemenila, a proste to nejde, spis to pojebaly ty updaty win, tomu celkem verim. Repraky maji jit v zelene a dycky sly, ted nejdou.
Georginek (2957)|8.9.2011 21:39
Tak co to obnoveni pomohlo? Nevim, ja se zatim jeste nesetkal s tim, ze by update udelal neco takovyho.....
Takze pokud nepomoh bod obnoveni, pro zacatek bych zkusil prohazet konektory vzadu. Pokud je tam autodetekce, zkusit vymenit dirky. Pak zkusit pripojit treba sluchatka. Pripadne se podivat, zda-li neni ztlumeny zvuk. Tez bych zkusil povolit vsechny typy "zvuku" v panelu. Pokud by si v BIOSu vypnula zvukovku - nebude ani ve Windows videt. Je ve spravci videt zvukovka???? Neni u ni vykricnik? Co je to za zvukovku?
Dale bych odinstaloval software a nahral ho znova, to stejne bych udelal i s driverem. Pripadne sosnul aktualni ze stranek vyrobce. Tj odinstalovat software a odebrat HW, restartovat a znovu nainstalovat.
Neni treba mozne, ze vypadl konektor z desky? :notsure
Rose (19)|8.9.2011 22:17
Mne nejde zvuk nikde ani ze predu ani zezadu oboji je z desky i celni panel, ja sem nic nemenila, a proste to nejde, spis to pojebaly ty updaty win, tomu celkem verim. Repraky maji jit v zelene a dycky sly, ted nejdou.
Ale bohuzel jsem nyni zjistila, ze vytvorene body obnoveni zmizely a ja sem nic nemazala v noci tam este byly a pocitac sem nevypinala, je to zahadou ale neco je smazalo, nevite kde se ovlada ci nastavuje co se deje a jak s body obnoveni?
Richmond (8084)|8.9.2011 22:31
Pravý čudlík na "Počítač" - Vlastnosti - Upřesnit nastavení systému - Ochrana systému - Konfigurovat. Bohužel tohle je u Windows dost zapeklitá věc, prostě buď hned vrátit stav zpět nebo manuálně vytvářet zálohy. U 8 let starého pc budeš mít nejspíš malý disk a protože si Windows vyhrazuje (a pravidelně maže) místo procentálně (nikoliv na základě logiky nebo smysluplného používání) tak u tebe to bude tak malá část, že prostě nestačí na kvanta nainstalovaných záplat. Takže holt plán B ;)

2Georginek: Na Windows updatu se defaultně nainstalují i doporučené aktualizace, které obsahují i drivery - např. u wifi od Realteku (to je náhodička :)) to v praxi vypadá tak, že se nainstaluje nový driver, který zamezí aby se dala používat jako AP - že by to aspoň kvákli na homepage nebo v tom odkazu, to ne :mistake Samozřejmě ta samá karta v jiných OS funguje bez omezení...
Rose (19)|8.9.2011 22:32
Ja sem uz driver preinstalovala z aktualniho z webu vcera to nepomohlo. zvukovka realtek to prece zjistis z desky vzdyt je zde deska cili se vi predpokladam o ktere desce je zde rec, proto sem psala do tohoto vlakna. Origo cedo nejde supustit ani v jedne ze tri mechanik asi je spatny, ja ho nikdy nepouzila, tyhle origosky sou obcas do kosa hned. Mam u radice zvuku a videa ve spravci zarizeni Realtek HD Audio.
Rose (19)|8.9.2011 22:33
[quote=Richmond;471802]Pravý čudlík na "Počítač" - Vlastnosti - Upřesnit nastavení systému - Ochrana systému - Konfigurovat. Bohužel tohle je u Windows dost zapeklitá věc, prostě buď hned vrátit stav zpět nebo manuálně vytvářet zálohy. U 8 let starého pc budeš mít nejspíš malý disk a protože si Windows vyhrazuje (a pravidelně maže) místo procentálně (nikoliv na základě logiky nebo smysluplného používání) tak u tebe to bude tak malá část, že prostě nestačí na kvanta nainstalovaných záplat. Takže holt plán B ;)

2Georginek: Na Windows updatu se defaultně nainstalují i doporučené aktualizace, které obsahují i drivery - např. u wifi od Realteku (to je náhodička :)) to v praxi vypadá tak, že se nainstaluje nový driver, který zamezí aby se dala používat jako AP - že by to aspoň kvákli na homepage nebo v tom odkazu, to ne :mistake Samozřejmě ta samá karta v jiných OS funguje bez omezení...[/quote]

Ne ja mam PC 4 roky stare a disky uplne novy jednoplotnovy 500 Giga 2x, diskem to rozhodne neni, system je rychlej dost. mam 4 jadrovej procesor a 4 giga ram. Ja sem uz byla v Ochrana systemu, nic tam neni jako zabraneni mazani bodu obnoveni, v noci tam byly dva a jeden mnou navic udelanej, cili 3 body obnoveni a ted tam neni nic, dost zahada pro me teda.
Rose (19)|8.9.2011 22:43
Co se tyka konektoru, pc je jak nove, ja sem do nej lezla jeste pred tim nez sem rusila raid v biosu, a je jako novej vevnitr, jen sem pridavala SPDIF_In pridavnej modul do zadni casti bedny, uz sem ho koupila davno a ted kdyz sem tam lezla sem to chtela pridat. Tot vse nic vic sem nemenila a nepredelavala, a to ze semi zahadne mazou sami body obnoveni mi prijde uplne nezahadnejsi, to uz je i na me moc a to uz sem zazila lecos za ty leta co mam doma PC.
Richmond (8084)|8.9.2011 22:44
Jak jsi přeinstalovávala ten driver? Driver by měl být zde http://www.realtek.cz/realtek-download.php?realtek=ALC889&system=5

Driver pasuje na:
ID Hardwaru (najdeš ve Správci zařízení v Podrobnostech u Realtek HD Audio):
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0889
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0889&SUBSYS_103C2A5D
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0889&SUBSYS_1462592A
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0889&SUBSYS_1462AA16

Ovšem na webu Gigablejtu je psaná ALC88A a tu jsem na Realteku vůbec nenašel takže bych se nedivil, kdyby byla na desce úplně jiná zvukovka (ostatně stejný problém jsem tehdá řešil s Gigabyte U60 a GB P35 DS4 - napsaná Realtek 268, ale podle ID hw VIA, na webu ti vnucujou Realtek)

edit: ještě jedna poznámka: Ve Správci zařízení zašktni "Zobrazit skrytá zařízení" v nabídce "Zobrazi". Pokud se tam objeví nějaké zařízení se žlutým vykřičníkem nebo červeným křížkem křížkem tak jej smaž (pokud je jich více tak vem všechny, když si řekne Windows o restart tak klikni na Ne/Později a nerestartuj dokud nebudou všechna postižená zařízení smazána ať Windows vyhrožuje sebevíc, ty mu tímhle vysvětlíš kdo je pánem).
Rose (19)|8.9.2011 22:48
Richmond (8084)|8.9.2011 22:55
A seš si opravdu jistá, že máš tuhle revizi? Oni se dělaly ještě tři další a není vyloučeno, že mají u každé revize ovladače přizpůsobené zvukovkám.
http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-p35-ds3p/specs/
http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-p35-ds3p_20
http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-p35-ds3p_21

Na GB je verze 5, já dával odkaz na 6

To ID Hardwaru tedy sedí? Nechceš sem nahrát obrázek s těmi dvěmi položkami co jsem psal výše?
Rose (19)|8.9.2011 22:57
Ja sem teda mela za to ze kdyz mam desku tak ma urcity parametry a ty sou jasny, to teda slysim prvne ze by na original webu meli neco spatne, a nebo ze vlastne mam jinou zvukovku, takze co vlastne mam? to sem z toho jelen, co teda mam delat? jit do biosu ci neco preinstalovat? zpet v case uz bohuzel nehorzi pac body se samy smazaly.
Rose (19)|8.9.2011 22:58
u vsech revizi jsou stejne drivery, stejna velkost souboru a vydane ve stejny den cili si myslim ze sou pro vsechny stejne.

Desku mam presne tuto: http://interlink.tsbohemia.cz/gigabyte-p35-ds3p-p35-s775-ddr2-sata2-glan-2xpcie-1394-atx_d64057.html
Rose (19)|8.9.2011 22:59
tak nevim ale zacinam se do toho zamotavat a zacinam nevedet o cem je rec, a co mam nahrat??
Richmond (8084)|8.9.2011 23:13
Dobrá, uděláme to tedy jinak. Očísluju body a ty pak napíšeš něco v tom smysli jako provedla jsem / neprovedla jsem / mám problém s bodem xyz, OK?

[LIST=1]
  • Pošli sem obrázky ze Správce zařízení se zobrazenými skrytými zařízeními (pravý klik na Počítač - Spravovat - Správce zařízení - nahoře lišta Zobrazit - Zobrazit skrytá zařízení)
  • Pošli sem obrázky Realtek HD Audia (dvojklik - Podrobnosti - z roletky vybrat ID hardwaru)
  • Proveď postup z příspěvku 7 - konkrétně od části s Revo Unninstallerem
  • Provést to co jsem psal do poznámky v příspěvku 23

  • Pak uvidíme jak dál, třeba budeš mít jiný hardware a zkusíme najít ty správné ovladače ;) Jinak systém je tedy Vista, ale 32-bit nebo 64-bit?
    Rose (19)|8.9.2011 23:28
    [quote=Richmond;471817]Dobrá, uděláme to tedy jinak. Očísluju body a ty pak napíšeš něco v tom smysli jako provedla jsem / neprovedla jsem / mám problém s bodem xyz, OK?

    [LIST=1]
  • Pošli sem obrázky ze Správce zařízení se zobrazenými skrytými zařízeními (pravý klik na Počítač - Spravovat - Správce zařízení - nahoře lišta Zobrazit - Zobrazit skrytá zařízení)
  • Pošli sem obrázky Realtek HD Audia (dvojklik - Podrobnosti - z roletky vybrat ID hardwaru)
  • Proveď postup z příspěvku 7 - konkrétně od části s Revo Unninstallerem
  • Provést to co jsem psal do poznámky v příspěvku 23

  • Pak uvidíme jak dál, třeba budeš mít jiný hardware a zkusíme najít ty správné ovladače ;) Jinak systém je tedy Vista, ale 32-bit nebo 64-bit?[/quote]

    Vista Ultimate 32-bit je system. mam vse ve spravci zarizeni rozklikat? Napis co konkretne sem mam z toho spravce zarizeni dat. Obrazky chystam, a ID Hardwaru zvukovky je zde:

    HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0885&SUBSYS_1458A002&REV_1001
    HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0885&SUBSYS_1458A002




    Richmond (8084)|8.9.2011 23:44
    Už nic, jenom tam kdyžtak smaž ty zařízení s vykřičníkem/křížkem. Ta zvukovka tam není 889, ale 885 (já to říkal, že je toho Gigablejt schopen :D)

    Pokud máš odstraněné ovladače přes Revo Unninstaler, můžeš pokračovat body 3. a 4. a přidáme si další:

    5. Restartovat počítač

    6. Stáhnout ovladače z příspěvku 23

    7. Stáhnout DirectX https://www.svethardware.cz/forum/downloads.php?do=file&id=2268

    edit: já jdu na chvíli pryč (ale vrátím se :)), pokud bude vše ve správci zařízení bez vykřičníků tak nainstaluj Direct X z bodu 7., vytáhni bedýnky, restartuj počítač a nainstaluj ovladače z bodu 6. - snad už to zafunguje.

    edit2: ahá - ty tam máš nějakej pofidérní mikrofon, ten vytáhni jako první!!!
    Rose (19)|9.9.2011 02:24
    ja sem musela neco jit delat mimo PC, tak sorry, budu tu zitra zas, ten ovladac cos psal uz sem stahla, ale zatim nic nedelala, ten program cos psal na odinstalaci ovladacu uz mam. to co tam je za problem ve spravci zarizeni to je problem se starsi tiskarnou jelikoz nani neni ovladac ktery na ni patri, coz je vina a neschopnost HP, a resit se to neda, neni to ani neutne tiskarna mi funguje.
    Rose (19)|9.9.2011 02:58
    Spis mi dela starost toto - jak to resit? aktualizace ovladace online nesla. Prej je to aktualni, mohlo by to mit vliv na vsechny drivery v PC?





    Takze odinstalovala sem zvukovku a zbytky pres Revo, vyndala bedynky ze zdirky, dala restart, zvukovka se sama nainstalila jak si psal, dala sem do zdriky bedynky, pribylo par veci v Zarizeni pro prehravani a zaznam, ale stale to nejede problem stale stejny, ani systemovy zvuk, nic - to co pribylo, to az po te instalaci zvukovky viz - nainstalila sem dle bodu 6 ten driver. A ted du teda na ten direct x ale pises to jako bod 7, a pak zase ze este pred bodem 6, ale to uz teda nepredelavam. Ve spravci je stale ten otaznik co je zde u obrazku.
    Nemam zadny pofiderni mikrofon, mam velmi spolehlivy leta fungujici v kamere te co byla nej od Logiteku a stale je dost draha. Takze to je omyl. Mikrofon je naprosto OK a nema s timto nic splecneho.

    Neni ten directX co si sem dal odkaz ponekud starej? Uz pres rok.
    Rose (19)|9.9.2011 09:11
    Takto vypada zalozka zvukovych zarizeni ted, stale vsak analog neni :(

    pos249 (1)|9.9.2011 11:17
    Měl sem jednou podobný problém, když sem si stáhl aktuální driver realteku a po instalaci sem už z repráků neslišel ani pípnutí, jinak mám taky visty se SP2 a nemyslím že by to tím mělo být, ale kdo ví. No vyřešil sem to výmazem driveru a instalací starší verze a vše bylo jak má být.
    Richmond (8084)|9.9.2011 11:21
    VSO Pcouffin je virtuální mechanika/protokol na vypalování (buď z vypalovacího softu od Plextira nebo třeba z DivXtoDVD) - otazník je bílomodrý, tam problém není.

    Co se mikrofonu týče tak dobrá, spletl jsem se, je výborný, ale vytáhni ho. Je to další zvukové zařízení (nejspíš usb, že?) takže může dělat neplechu při instalaci zvukovky. Pak zkus nainstalovat ovladače.
    r34ktor (7477)|9.9.2011 12:49
    [quote=Richmond;471821]Ta zvukovka tam není 889, ale 885 (já to říkal, že je toho Gigablejt schopen :D)[/quote]
    Nesmysl. Je tam ALC889A.

    [SPOILER=Ostatně si to můžeš pohledem do skříně ověřit sama]
    [/SPOILER]
    [quote=Richmond;471808]Driver by měl být zde http://www.realtek.cz/realtek-download.php?realtek=ALC889&system=5[/quote]
    Ovladač doporučuji stahovat z domovské stránky Realteku. Najdeš tam vždy nejnovější verzi.
    Richmond (8084)|9.9.2011 13:26
    Sorry, ale z toho obrázku to nepřečtu. Co jsem tak hledal zběžně na googlu tak jsem našel spoustu problémů s audiem, ale definitivní řešení žádné. Navíc ID hardwaru snad hovoří jasně. Co je napsáno na samolepce/chipu je jedna věc, ale pokud má ID hw takové, které není v ovladačích tak ho tam prostě nedostane bez toho, aby upravovala .inf

    Pokud nepomůžou HD Audio drivery tak jedině zkusit AC97/Azalia http://218.210.127.131/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=23&PFid=23&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false

    http://www.techpowerup.com/downloads/1263/Realtek_AC97_Audio_Driver_v4.06.html
    r34ktor (7477)|9.9.2011 13:31
    Obrázek byl myšlen jako návod, kam se má doma podívat. ;)
    Richmond (8084)|9.9.2011 13:47
    Ještě mě napadlo dát tam driver z desky od Intelu - sice to není zrovna standartní postup u desktopových desek, ale třeba u starších notebooků nebo workstation desek Tyan (Mitac) celkem běžná věc. http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&ProdId=598&DwnldID=20381&keyword=audio&lang=eng
    r34ktor (7477)|9.9.2011 13:55
    Také by se hodil screenshot okna Realtek HD Audio Manageru (Správce zvuku Realtek HD).
    Rose (19)|10.9.2011 22:14
    Moc Vam vsem dekuju za Vasi pomoc a za Vas cas, vcera sem vypla PC, a dnes zapla a normalne sel zvuk, este sem teda predtim sla do biosu jen zkontrolovat zda je vse jak ma byt, u zvukovky bylo nastaveno Auto, cili to bylo spravne, Muzu Vam jen rict, ze uz nic nechapu. Nevim proc zrovna vypnuti pc pomohlo.