reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomalé kopírování DVD - HDD

matilda (83)|19.1.2008 17:25
mám DVD romku pripojenou na SATA a pak jeste jednu na ATA, HDD je WD 160GB taky na SATA/300, pred instalaci Windowsu 2000jsem zapomel v biosu nastavit RAID controler a nechal sem tam IDE controler, nyni vse co je nacitany z disku dost rychly, ale cokoliv chci zkopirovat z DVD romky a to i IDE jde silene pomalu, zhruba 3MB/s a to i pri vypalovani z disku na DVD je to tim nastavenim v BIOSu/2000kama nebo jinde joooo desku mam ASUS M2A-VM diky za rady...pozn. deska oficialne nepodporuje WIN2000 ale v tomhle pripade by to nemelo vadit navic tam mam korektne nainstalovany ovladace pro tuhle desku...jo a DMA mam fsude nastaveny....diky za odpovedi
matilda (83)|22.1.2008 20:22
tag kuci to tady nejsou zadny napady co s tim ...malej buffer....ja fagt uz nevim akorat se pocal pri tomhle kopirovani dost zpomali ackoliv mam X2 4000+ coz by nemelo delat...nemuze to delat treba zapnuty cool'n'quite...s tema 2000kama navic ...pak mi asi leda poradie format a nastaveni controlleru na SATA...joo mmt neda se to nak obejit bez toho formatu...gdyz zavedu win se zapnutym SATA tag to napise chybu a reset
....na druhou stranu ale kopirovani HDD to HDD je rychly jako spravna SATA a HW problem bych tam taky nevidel...deska je stara 2mesice..a HDD taky nebo me este napada LINUX...tam se to da skvele overit
johny__g (6387)|23.1.2008 08:40
Jestli to kopíruje pomalu a zároveň je vysoké zatížení CPU, tak to asi jede v PIO módu, bez ohledu na to co máš nastavené ve win. Asi bude problém v tom systému - Win2k. Zkus nějakou live verzi linuxu z cd nebo na jiný disk/oddíl nainstalovat Win XP. Změna režimu SATA řadiče z IDE na AHCI bez reinstalace systému nejde. A zkus psát trochu srozumitelně, s interpunkcí a ne jak mentál. Kdo to má číst .... :rolleyes:
Petr S. (1220)|31.1.2008 10:59
Stejně bych zkusil tu mechaniku odstranit a nechat ji znova nainstalit - třeba údaj o UDMA, přeci jen neodpovídá realitě :notsure

Zkoušel jsi mechaniku dát do jiného portu?
matilda (83)|3.2.2008 19:12
Ja su fagt asi debil...tag jeste jednou prohlizim hardware...v tom jsem zjistitl ze sem koukal jen na zarizeni...a sbernice sem nak opomenul...tagze uz je fsechno OK dik
Petr S. (1220)|3.2.2008 21:25
Můžu se zeptat, co s tím tedy bylo?