reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

A-DATA nebo KINGSTON

Encore1106 (424)|20.1.2008 18:09
Potřebuji u Toshiby Satellite A200-1M8 rozšířit paměť z 1GB na 2GB. Z výroby je tam modul Hyundai HYMP512S64CP8-Y5 od výrobce Hynix.
K tomu budu kupovat do volného slotu další 1GB, ale rozhoduji se mezi značkou Kingston a A-DATA.
Konkrétně jde o RAMky:
A-DATA
KINGSTON

Cenový rozdíl zanedbatelný, otázkou je kompatibilita. Problémy neočekávám ani od jedné, přesto se radši zeptám, ať ušetřim případnou cestu na reklamaci.
Nebeží už někomu v NtB původní Hyundai + dokouppená tahle A-DATA/Kingston?

Btw: Koukám, že už v Alze chtěj za instalaci a otestování RAMky do notebooku 200 kila (viz tady) :stupid. Jestli to vybíraj od všech (tzn. od lidí, co si tam něco kupujou, nejen od těch, co přinesou na otestování svuj notebook a svojí RAMku), tak to si radši tu RAMku vyzvednu ve skladu, sednu si někam do Mekáče, tam si to nainstaluju a odzkoušim sám.
tgfh (2985)|20.1.2008 18:13
Je to jedno, určitě nenastane žádný problém, osobně bych ale koupil A-Data
Janyk1 (997)|20.1.2008 19:11
No asi je to jedno, ale z desktopu je vidět jak A-data tlačí na cenu, i když je to asi blbost, já víc věřím Kingstnu pokud je cena stejná, do desktopu bych ale bral a-data.Ale jak řekl tgfh, mělo by to fachat.Oboje sou to skvělý moduly.
Intri (3490)|20.1.2008 20:44
Já plánuju rozšířit paměť své Toshiby na 4 GB a taky jsem si pro to vybral A-Data. Takže znáš i mou volbu.
stavik (54)|20.1.2008 20:48
Priklonil bych se k A-data. Nedelaj spatne pameti za rozumne penize. Nekolich jsem jich mel a nemel jsem zadne problemy. Myslival jsem si, ze a-data jsou podradnejsi pameti, ale zkusenosti mi dokazaly presny opak.
Encore1106 (424)|20.1.2008 22:40
Myslím, že je rozhodnuto, budu brát A-Data.
[quote=Intri;82850]Já plánuju rozšířit paměť své Toshiby na 4 GB a taky jsem si pro to vybral A-Data. Takže znáš i mou volbu.[/quote]Já to zatim zvýšim jenom na 2GB, dokoupením 1GB. Možná časem bych ten původní modul (Hyundai) vyměnil za nějakou 2GB, takže celkem 3GB, ale to je otázka budoucnosti a hlavně dostupných financí.
Jendo (8)|5.2.2008 19:10
Ja mozem povedat sam za seba, ze s A-DATA Vitesta Extreme Edition 2x2GB nemam ziadny problem. Kingston su dobre pamate ale adata sa im aspon v tejto verzii urcite vyrovna :)