reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Přehrávání DVD video na PC

Neregistrovaný (0)|21.1.2008 08:05
Jméno tazatele: Jaroslav Vrba

Znění dotazu:
Dobrý den, rozhodl jsem Vás požádat o radu. Při přehrávání DVD-video na vypalovačce Asus prostřednictvím Windows Media Playeru je obraz zdvojený (obraz na obraze s posunem) , včetně vložených textů. Vypadá to na pomalé překreslování. Nevím kde se stala chyba - co nastavit - (vypalovačka, grafická karta, WMP). Kodeky jsem předem instaloval freeware "Codec Pack All in 1 6.0.3.0"
Díky za ochotu. S pozdravem. Jaroslav Vrba

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Windows XP Home edition:
DVD vypalovačka - ASUS DRW-1814BLT černá (black) SATA, DVR±R 18x, DVD+R9 8x, DVD-R DL 8x, DVD+RW 8x, DVD-RW 6x, DVD-RAM 14x, LightScribe, bulk
Grafická karta - ASUS EN8600GTS/G/HTDP, 256MB DDR3 (2000MHz), NVIDIA GeForce 8600GTS (675MHz), PCIe x16, SLi, 2xDVI
Zoidik (1405)|21.1.2008 08:56
No osobně bych neviděl problem v HW, ale spíše bych se přikláněl k přehrávači. Osobně se snažím toho používat co nejméně od MS a na přehrávání DVD filmů mohu vřele doporušit PowerDVD 6, mám s ním dobgré zkušenosti. Jinak HW problem jsem zavrhl z toho duvodu, že jsem je bez problemu přehrával na mechanice LG GSA 4120 ( mnohem starší než ta tvoje ) a na grafice ATI 9800SE. Jinak Grafika na to má minimální vliv. Změn prohlížeč. Bud ten Power, nebo něco jiného. Tady máš nějaky seznam přehrávaču http://www.studna.cz/go/category/cid/0302 stačí si jen vybrat
husky14 (4214)|21.1.2008 08:58
Muzes zkusit balik kodeku K-Lite....

K prehravani DVD bych kazdopadne nepouzival WMP, zkus treba PowerDVD.


EDIT: Zoidik byl rychlejsi.... ;)
mech13 (5526)|21.1.2008 13:12
all in one kodek uz je bohuzel neaktualizovany delsi dobu, je potreba si za neho najit nahradu.

muj horky favorit je VLC prehravac - velmi jednoduchy ale velmi mocny nastroj ktery umi snad vsechno. nepotrebuje zadne kodeky, prehrava internetove streany, audio, video, umi zobrazavat video treba i v ASCII artu (zajimavost), umi prehravat do souboru (a zvolit pouzite nahravaci kodeky...) a pritom k prehravaci neni nabalen zadny zbytecny balast v podobe reklam, baneru, toolbaru, vyhledavacu...

minimalne na otestovani spravnosti prehravani 100% doporucuju, pokouse proste vsechno
Neregistrovaný (0)|21.1.2008 14:07
Chlapi, díky za náměty, pokusím se to doma rozjet s PowerDVD, ale jedno mne zaráží, třeba na firemním počitači (Dell Optiplex GX620), který je HW o třídu horší, běží film ve WMP čistě a bez chyb. Je to sice šachta "ROMka". Ale běží. Jen doufám, že to není ve vypalovačce. Jarda V.