reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Odpálená pojistka u invertoru k neonům...

...No...Name... (586)|22.1.2008 19:37
Tak jsem si včera hrál s novýma neonkama...měl jsem v plánu prodloužit napájecí kabely...ale nějak jsem moc nesledoval a ve výsledku to dopadlo tak,že místo + k + a - k - bylo spojené + k - a - k +...Takže vyšel takový divný zvuk a byl konec...Dnes mi to nedalo a kouknul jsem jak to dopadlo uvnitř...odnesla to je pojistka nebo co to je(viz. obrázek)...takže jsem to spojil na tvrdo a funguje to...Chci se ale zaptat jestli tim moc neriskuju...myslím tím případné odpálení zdroje,nebo tak něco...Co myslíte?Můžu to tak nechat?
P1222852.JPG P1222853.JPG
johny__g (6387)|22.1.2008 19:47
No já myslím že ta pojistka tam jen tak ze srandy nebyla, takže bych ji něčím nahradil. Vypadá to jako obyčejná tavná pojistka za pár korun.
Intri (3490)|22.1.2008 19:58
Jo, to je jasná tavná pojistka. Když ji nahradíš drátem, fungovat to bude, ale v případě, že se něco zase nepovede, nezničí se jenom pojistka, ale celý invertor. Vzhledem k minimální ceně pojistky bych doporučil koupit novou.

[OT] Nevím, kde se to bere, ale slovo "bo" je ostravská zkratka pro "protože"... Kde všichni berou tu jistotu, že je to zkrácené "nebo"? [/OT]
...No...Name... (586)|22.1.2008 20:04
Díky hoši...Tak já se příští tejden poptám mistrů na praxi,jestli jim tam nějaká neleží a dám to místo toho drátu...do krámu sem moc línej zajít...
Intri (3490)|22.1.2008 20:06
Zjisti si ale nejdřív parametry té pojistky. Myslím, že proud je tím rozhodujícím. Mělo by se to shodovat, když koupíš pojistku s větší odolností, bude mít stejný účinek jako obyčejný drát, když s menší odolností, může se přepálit i přesto, že se nic pro invertor závadného nestalo.