reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Hdd Life Problem?

Itachi (90)|23.1.2008 08:00
Zdravim Vas! Mam problem s programem hddlife zobrazuje mi to zivotnost 54% ,zatim to pise ,ze je to ok.Ale nezda se mi to protoze pred tydnem tam bylo pres 60% to se za tyden takhle muze poskodit hadr? TO za par mesicu bude upe v hajzlu ne?? to je nejaka kravinakdyz ho mam asi teprve mesic..uplne novy co myslite? je nejaka moznost spraveni disku?
johny__g (6387)|23.1.2008 08:18
Nainstaluj speedfan a dej sem výsledek ze SMARTu. Pak se můžem bavit dál.
Zoidik (1405)|23.1.2008 10:27
těmto programum co ti ukáži životnost nevěřim osobně. u 8let starýho disku mu ukázal větší životnost než u 3měsíce starého WD... když ti odchází disk tak to většinou poznáš
Pabler (425)|23.1.2008 12:12
Suhlas, pre srandu som jednu taku app poslal susedovi vyhlasilo mu hdd status 98%, a o par dni nenabootoval (bezna vec u neho), tak reinstall win, a vida, vono to stratilo particie, pokus o obnovu dat = zamrznutie pc, hdd sa tak spraval zial aj u mna ... takze vieme kde je problem
-
SMART vie vela napovedat, ale aj tak pri nespravnom chode, treba ist na web vyrobcu a pozriet co tam maju za specializovane diag/fix utilitky
-
mech13 (5526)|23.1.2008 12:25
smart rozhodne neni neomylny. podle statistik google smart muze a nemusi zjistit ze disk odchazi. taky kdyz smart zjisti chybu, tak to nemusi znamenat ze disk je na tom vazne spatne.

jinymi slovy:
disk muze fungovat a smart hlasi ze je v poradku
disk muze odejit aniz by smart neco zjistil
smart muze najit chybu a disk muze funovat spravne
smart muze najit chybu a disk odejde

na smart se rozhodne na 100% nespolehat, ale budme za neho radi, je to lepsi nez dratem do oka. daji se s nim odhalit aspon nektere problemy
Pabler (425)|23.1.2008 13:17
Ono netreba zabudat ani na to ze SMART data vyplna sam HDD, a o toto sa stara vyrobca, hadam nebudu hlasit kazdu "drobnost" ako co kde hrklo :D
Itachi (90)|23.1.2008 17:27
tak sem si nainstaloval speed fun
a ten mi ukazujevsechno na 98% coz je lepsi :)
tak dekuji