Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: Jaky procesor? vol.2

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2006

Taky vybiram sestavu, nikoli vsak na programovani, ale na hudebni software (vst plugins, nahravani... dost narocne aplikace) a taky hry, ze? Co koupit? Uvazoval jsem o P4 3GHz nebo necem okolo tech 5tisic... Jinak to vidim na nejakou prumernou az lepsi desku, 1024 DDR2, grafiku tak za 4500, 250GB 7200ot. Sata/300 HDD... a tak vubec. Dik za tipy.
    Naposledy upraveno uživatelem eraser: 17-08-2007 v 01:16
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Pentium 4 uz rozhodne neber. Core 2 Duo 6300 je za stejne penize vykonnejsi, mene topi a vzhledem k tomu, ze se jedna o novou a vykonou architekturu je i daleko perspektivnejsi do budoucna.
    Grafika kolem 4500,- bude s nejvetsi pravdepodobnosti 7600GT.
    Pises, ze se bude na tom pc delat v hudebnim softwaru, mas uz vybranou nejakou konkretni zvukovku?

Občasný diskutér Avatar uživatele Matajon
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od jagged
    Taky vybiram sestavu, nikoli vsak na programovani, ale na hudebni software (vst plugins, nahravani... dost narocne aplikace) a taky hry, ze? Co koupit? Uvazoval jsem o P4 3GHz nebo necem okolo tech 5tisic... Jinak to vidim na nejakou prumernou az lepsi desku, 1024 DDR2, grafiku tak za 4500, 250GB 7200ot. Sata/300 HDD... a tak vubec. Dik za tipy.
    tak P4 3GHz bych dneska nekupoval ani nahodou ... videl bych to nejak takhle -

CPU: Intel Core2 Duo E6300 (Allendale) - 5 500,-
    MB: Asus P5B (P965) - 3 900,- nebo Gigabyte GA-965P-S3 - 3 700,-
    GK: nVidia GeForce 7600GS - 3000 - 4000,- (podle vyrobce)
    HDD: Seagate Baracuda 7200.10 - asi 2 000,-

RAM ti poradi nekdo jiny, v tom ja se tak nejak nevyznam

Nováček Avatar uživatele namrmic
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od jagged
    Tak já už budu mít to své skoro složené!

Ten E6300 se dá hoooodně urychlit (někdo tomu nandal myslím i >100% ), tak bys neměl mít strach o výkon. Já počítam, že budu mít jeden až dva virtuální stroje a bude mi to určitě stačit. Deska mi dorazí Gigabyte 965-DS4, DQ6 by byla moc dobrá a drahá. Průměrná grafika??? Co to je? Na náročné aplikace??? Nějaká 3D modelařina? Já dal za grafiku 2000,- a myslím že mi bude bohatě stačit i na hru. No disk je polovina ceny procesoru a tak spíš mrkni na rychlosti, protože budeš zaznamenávat v reálném čase a netuším náročnost? Radil bych ušetřené peňouze zainvestovat do pamětí! Poslední ultimátní věc je RAM-disk do PCI slotu, ale to bych použil jen kdyby bylo nuté zaznamenávat extrémní datové toky, ale na 99.99% je to až moc extrémní!

Zdar

eraser

Ohľadne toho zvuku, už máš vybratú zvukovú kartu a repráky?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2006

S reprákama je to bídný, protože takový ty klasický PCčkový repáčky od Geniusů apod. (ty mám například teď)) jsou dosti k smíchu a na kousky za 10000 jeden nemam, takže budu sázet asi spíš na sluchátka... Až budou prachy tak asi Sennheisery tak okolo 4500 Kč. Jinak zvukárnu jsem vybíral dost dlouho a vzhledem k doporučením a vlastně i tomu co výrobce nabízí, bych pro své potřeby (domácí nahrávací studio na hudbu s VELKÝMI ambicemi) volil M-Audio Firewire 410 - stojí většinou necelých 10000Kč. Teď mám SB Audigy NX2 a mám chuť ji prohodit oknem - na poslech je super, má všechno to, co oceníte u filmů a her a ještě víc... ale na hudební tvorbu, jak říkám s velkými ambicemi , to trochu nestačí... Většina pluginů potřebuje zatraceně rychlý procesor a hlavně tu nízkolatenční ASIO 2 zvukovku... paměť a superrychlej disk, ideálně.. Což ale asi neni s podivem, neboť se předpokládá, že když máte prográmek za 1200 dolarů, asi vám to potíže činit nebude... ale my, my jsme v Čechách..

P.S.: kdyby snad někdo věděl o spolehlivé mladé zpěvačce z Prahy, která by ráda dělala Pop/RnB/Rock/Hiphop/Triphop, byl bych moc vděčný

Registrace
    May 2006

Už mám složeno a zahořeno!

Co napsat závěrem:
    • Procesor i s originál chlazením se dá hodně taktovat , ale teplota v místnosti je důležitá!
    • Paměti si nechaj hodně přidat.
    • Grafika s pasivním chlazením skoro nestíhá , musím přidat řízený větráček, který zapnu při extrémním hraní, jinak bez problémů. Ticho léčí.
    • HDD je dostatečně rychlej.

eraser

Skúšal si maximálny overclock pre ten CORE 2?

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od eraser
    Skúšal si maximálny overclock pre ten CORE 2
    Netestoval.

Uklidnil jsem se na 2520MHz, naprosto stejné hodnoty tepla a všeho. Raději budu mít 98% jistotu že nezatuhnu (ale deska by to měla sama přibrzdit), než abych dělal neuloženou práci dvakrát!!!

p.s. S WinXP mám 100% jistotu že jednou zatuhnu!
    p.s.2 Prý mám podle programů výkon jako E6700, netuším jak to poznám, protože mi stejně všechno šlape fofrem, Hraju si v okně CS1.6, vypaluji DVD a DC sosá ze sítě v jednom okamžiku. Nepočítám dalších plno blbostí na pozadí.

Podobná témata

1. Socket 1156/1366: Jaký procesor?
    Od WAR8700 v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 13-09-2014, 20:34
  2. Jaký procesor k MB?
    Od The lachiM v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 16-12-2012, 11:50
  3. Jaky procesor??
    Od Choobaka v sekci Intel - procesory a základní desky