reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Antiviry

TomasOxx (230)|23.1.2008 13:59
cau, potreboval bych poradit, jak vyresit problem s AVG nebo vybrat nejaky jiny antivir.
AVG vyzaduje absolutne po kazde aktualizaci restartovat pocitac. Je to total pakarna a nevim co stim. AVG uz stejne krici o licenci a v AVGfree nejdou zapnout vyjimky.
Pokud to nepujde vyresit, tak poradit jiny antivir....
Zkousel jsem AVASTa ale je "divny" a hlasi mi same falesne poplachy. Zkousel jsem NODa, ale u toho mi vadi, ze kdyz aktualizuje, sezere snad 75%+ systemovych prostredku. A nebo nepouzivat nic ? stejne mi tu za posledni 3 roky poradne nic neprislo :) A jinak pouzivam od McAfeeho priblizne jednou mesicne free scan, co se neinstaluje, jen spusti a dohleda mi pripadne cerviky a drobnou havet.
Intri (3490)|23.1.2008 14:03
No, především je nějaké divné, že ti Avast hlásí pořád něco - mě už nějakou dobu nic nezahlásil, přitom testy funkčnosti ověřují, že funguje. Jak víš, který poplach je falešný a který ne?
johny__g (6387)|23.1.2008 14:06
Jednoznačně nejlepší je NOD, že by nějak výrazně zpomaloval PC sem si nevšiml, naopak AVG a jeho skenování disků a kde čeho dokáže počítač pěkně přidusit. Nevýhoda NODu je, že není zadarmo. Zadarmo používám Avast, žádný falešný poplach sem nezažil, asi záleží jaké stránky navštěvuješ a co používáš za programy. Já jsem s ním spokojený.

Edit: a přesně jak píše Intri, jak víš že jde o falešný poplach?
Encore1106 (424)|23.1.2008 16:35
Pokud ti nevadí cca jednou za měsíc obětovat 5 minut (na stažení 1 souboru z netu, odinstalování antiviru, restart PC, nová instalace), tak bež do NODa, imho je z těch 3 nelepší.
Pokud vadí, tak běž do Avasta.

Zkušenosti mam s oběma (dokonce i s AVG tak 3 roky zpátky, ale to nebylo nic moc), při aktualizaci bych řekl, že víc laguje Avast. V případě NODa se o aktualizaci dozvídám až díky oznámení v liště = nelaguje. Co se týká virů, do počítače se mi během služby jak Avastu, tak i NODa žádný nedostal (musim zaklepat).

Na možnost "nepoužívat nic" radši honem rychle zapomeň, jinak by si byl např. na viry.cz/forum pečenej vařenej.
Janyk1 (997)|23.1.2008 16:42
Ja měl Nortona, pak Avasta, Pak AVG7, pak Noda, pak Clamvir free antivirus, teď zas Noda, na noťasu mám jakousi půlroční zkušební verzi někde z Chip CD, pak tam dam taky Noda.Na toho Noda sem měl i rok licenci, asi si ji koupim zas, je asi fakt nejlepší.
EDIT:sem zapoměl, že doporučuju Noda!
slavick (77)|23.1.2008 18:13
Já mám Avasta a jsem s ním zatím maximálně spokojený, žádný falešný poplach jsem ještě nezažil. Koukám i po NODovi, máme ho v práci a vypadá moc dobře.
TomasOxx (230)|24.1.2008 14:19
Encore1106: jednou za mesic, myslis jako instalovat stale trial verze ? To by mozna slo :) Pac jeho cene se mi moc nelibi, avg bylo za par kacek :) Ale uz konci, avast je free ale je nejaky... podivny, no akorat jsem zvedavy, jak dnes nod zatezuje pri tech aktualizacich...
Andrasin (92)|24.1.2008 15:21
No hele, ja pouzivam NOD32 (Eset Smart security). Driv jsem se virovou problematikou dost zabyval. K AVG mam hodne velky odpor. Ale na nod proste nedam dopustit. Pri aktualizaci pc nevytezuje. Navic aktualizace jsou male. Mam ji stazenou obvykle za 2 - 5 sekund. A trial verzi lze vlastne pouzivat stale a bez nejakeho cracku jak uz tady nekdo psal.
johny__g (6387)|24.1.2008 15:25
Jak píše Encore1106, u aktualizaci NODu se dozvím až z oznámení, že úspěšně proběhla. Sestava Duron 650@866 MHz, 768 MB RAM, Seagate Barracuda IV s pár vadnými sektory .... je to celkově šrot.
Intri (3490)|24.1.2008 15:27
Ještě jsi nám neřekl, jak rozpoznáš falešný poplach od skutečného? Aby se ti nestalo, že nainstaluješ nový antivirus ( i když to není žádná hrůza ) a zjistíš, že máš PC bombardované stále.
Zoidik (1405)|24.1.2008 15:38
AVG je šílenost mít v PC... nidky více už nechci, mam blbé zkušenosti. Mam NODa a fakt super ani o něm nevím. V práci mam AVG.... jedřív scan disku trva 30minut, pak 45 a ted trvá hodinu.... s PC se nedá pracovat když běží AVG
ICEBOSS (3435)|24.1.2008 16:07
jeste bych doporucil Kaspersky antivirus, je spolehlivy a nechova se moc agresivne, coz me treba na nodu stve. avg sux... moc pomaly.
Encore1106 (424)|24.1.2008 16:55
[quote=TomasOxx;83905]Encore1106: jednou za mesic, myslis jako instalovat stale trial verze ? To by mozna slo :) Pac jeho cene se mi moc nelibi, avg bylo za par kacek :) Ale uz konci, avast je free ale je nejaky... podivny, no akorat jsem zvedavy, jak dnes nod zatezuje pri tech aktualizacich...[/quote]Jojo, myslel jsem instalovat stále trial verze. Ze začátku jsem měl na NODa licenci z Invexu, potom co přestala platit jsem u NODa zůstal a od tý doby každej měsíc reinstaluju na 2 kompech (od září vlastně na třech) a není to zas takovej problém. Dají se sehnat i nějaký cracky, ale prej nikdy nejsou moc dlouho funkční a navíc jsou to zbytečné starosti...
Janyk1 (997)|24.1.2008 17:18
to ICEBOSS:Kolik pak ten Kaspersky stojí?
jinak:slyšel jsem něco o tom, že má vyjít/vyšlo AVG 8(nevim přesně)- co tohle?
[size=-3]hodně OT:áááááááááááá, můj 150-tý příspěvek!!!!!!- už diskutuji pravidelně:runaway:runaway:runaway:runaway:runaway[/size]
a8nr (176)|24.1.2008 17:44
[QUOTE=Janyk1;83953]jinak:slyšel jsem něco o tom, že má vyjít/vyšlo AVG 8(nevim přesně)- co tohle?
[/QUOTE]
Pokud vím vyšla zatím 2. beta.

[QUOTE=Janyk1;83953]Kolik pak ten Kaspersky stojí?[/QUOTE]
Hodně. Jinak bych ho měl doma taky.
Aisicek (54)|24.1.2008 19:53
NOD s Firewallom cize Eset Smart Security. Prakticky o nom ani neviem. Sem tam len pripomenie ze sa aktualizoval. U Smart Security Firewallu je prijemne aj to ze vidim otvorene spojenia u kazdeho programu a interaktivny mod firewallu funguje 100% spolahlivo.
Janyk1 (997)|24.1.2008 19:58
[QUOTE=Aisicek;84010]...funguje 100% spolahlivo.[/QUOTE]

Ja si myslim, že 100% tě ochrání snad jen vyplej komp.
jinak:
Ber NODa trial, pokud se ti nebude zamlouvat, tak tam pak dáš něco jinýho, a pokud bude, možeš si koupit licenci, nemusi se nic odinstalovávat, jenom tam zadáš heslo a jméno co ti pošlou na mail.
Zoidik (1405)|25.1.2008 13:03
ICEBOSS : Co máš na myslím tím že NOD je agresivní?
tequilla (1015)|25.1.2008 15:59
[QUOTE=Janyk1;83953]to ICEBOSS:Kolik pak ten Kaspersky stojí?[/QUOTE]

[QUOTE=a8nr;83970]Hodně. Jinak bych ho měl doma taky.[/QUOTE]

Tazko rict co je hodne, kazdy ma tu latku nastavenou jinak vysoko. Kaspersky Antivir samotnej stoji na rok 39.99$ a kompletni Kaspersky Internet Security 59.99$. Kdyz se to srovna s Nodem nebo jinejma konkurence schopnyma produktama, tak je to naprosto normalni cena. Navic kdyz clovek vychyta nejakou akci, jako je treba nyni, tak ma 3 licence na 1 rok KIS za 120$ a to je mooc pekna cena.
PS: Uz na nem jedu 3/4 roku a licenci si urcite budu prodluzovat dale (asi rovnou o dva roky), protoze jsem spokojenej.
a8nr (176)|25.1.2008 22:58
Jn, já zapomněl, že nám ten dolar za tu dobu co jsem se o to zajímal trochu změknul. :)
Konnor (278)|26.1.2008 09:46
Hlásím se ke skupině avasťáků, jeden čas jsem měl AVG, ale zdálo se mi, že je děravej jak cedník, tak jsem zkusil avast a od tý doby klid, k aktualizacím nemám výhrad a rychlost scanu je o proti avg taky lepší,...

ntb taky by mě zajímalo jak se pozná falešnej poplach;)
Petr S. (1220)|26.1.2008 10:24
Já do počítačů dávám buď Avasta a nebo AVS, to je dost dobrý antivirus, dokonce postavený na řešení Kaspersky Lab. Teda než ho zrušili a místo něj zavedli McAfee Security Center, který jsem ještě neotestoval... Ale podle některých odkazů, by mohl být tak moc dobrý...
d.a.a.n (14)|27.1.2008 00:23
[QUOTE=Konnor;84419]Hlásím se ke skupině avasťáků, jeden čas jsem měl AVG, ale zdálo se mi, že je děravej jak cedník, tak jsem zkusil avast a od tý doby klid, k aktualizacím nemám výhrad a rychlost scanu je o proti avg taky lepší,...

ntb taky by mě zajímalo jak se pozná falešnej poplach;)[/QUOTE]

Můžu jen souhlasit
Taky mám nejradši avast. O aktualizaci se dozvím až když je nainstalovaná. Hlavně je zdarma (vlastně za mail jednou za rok) a zdá se mi že zatěžuje procesor míň než třeba AVG. NOD32 je taky skvělý, ale není zdarma (což mě osobně vadí).
pavel_p (993)|27.1.2008 00:48
Zeptám se naprosto blbě, jaký je vlastně dnes rozdíl mezi antiviry a programy typu spybot s&d nebo spywareterminator?
Druhý debilní dotaz se týká bitdefenderu ... máte s ním nějakou pozitivní nebo negativní zkušenost?
Třetí otázka je, podle čeho dělíte antiviry na dobré a špatné? Navzdory certifikacím o 100% účinosti jsem jeden zamořený počítač desinfikoval utilitkami od sysinternals a pak kombinací asi tří časově omezených antivirů a poslední potvoru vykousal z winlogonu až defender.
AVG Antimalware mi přijde jako zlo (falešné poplachy, likvidace cookies s delší platností v default nastavení, dlouhé spouštění office) a jinak antiviry nějak moc nepoužívám.
Intri (3490)|27.1.2008 01:14
Viry jsou obecné, můžou mít různé účely a různé vzory chování. Spyware je software určený výhradně k nedovolenému sběru informací.

O BitDefenderu ani nevím, že něco dělá. Těžko říct, jestli funguje nebo ne, scany PC vždy vyjdou jako čisté. Nevím, chtělo by to najít program, o němž člověk ví, že je to fakt spyware jak Brno.

A dělení antivirů: podle jejich aktivity. Nesmí se stát, že antivirus cokoliv propustí do PC. Taky by antivirus neměl hlásit příliš mnoho falešných poplachů. A když už v PC nějaký ten virus je, měl by být schopný soubor vyléčit nebo od systému dokonale izolovat.
tequilla (1015)|27.1.2008 01:51
[QUOTE=pavel_p;84693]Zeptám se naprosto blbě, jaký je vlastně dnes rozdíl mezi antiviry a programy typu spybot s&d nebo spywareterminator?[/QUOTE]
Spybot S&D a spywareterminator je uz dle nazvu urcen prevazne pro odhalovani / leceni infekci spywarem, coz je pouha podmnozina viru (i kdyz pravda v posledni dobe hodne rozsirena). Jinak trochu teorie o rozdeleni viru lze nacerpat zde.

[QUOTE=pavel_p;84693]Druhý debilní dotaz se týká bitdefenderu ... máte s ním nějakou pozitivní nebo negativní zkušenost?[/QUOTE]
Bohuzel nemuzu slouzit, nepouzivam...

[QUOTE=pavel_p;84693]Třetí otázka je, podle čeho dělíte antiviry na dobré a špatné?[/QUOTE]Jednoduse. Hlavne podle vlastnich zkusenosti. Jakymkoli zebrickum uspesnosti se spise smeji, protoze neukazuji skoro nic. Pokud ale pouzivam antivir, ktery neprosputil za dobu co ho mam zadnou hrozbu a nezabira mnoho systemovych prostredku, tak se da rici, ze je kvalitni.
Vse se ale vcetne antiviru vyviji, proto je menim a cerpam zkusenosti i dalsich produktu. Kdyz nekomu treba reknu, ze roku 2002 antivir NOD na mem vzorku asi 15000 viru zcela propadnul, tak mi dotycny jen tezko uveri. V soucasne dobe se totiz radi mezi spicku.
pavel_p (993)|27.1.2008 10:25
Díky, ptám se tak blbě proto, že jsem klasického vira dlouho neviděl a trojany ten antispyware dle mých zkušeností chytí také (aspoň těch pár relativně neškodných co jsem poslední dva roky viděl).
Aytech (475)|28.1.2008 11:35
Pouzivam Avast, a jsem s tim spokojeny, zadny falesny poplachy, jen jednou za tyden vyskoci okinko ze najinstaloval update... hlavne mit dobre nastaveny firewall...
Zoidik (1405)|28.1.2008 13:34
Avasta neni špatnej, ale neměl jsem ho učinej na 100%, ne vždy dokázal zabránit nákaze nebo ji vyléčit, od dob co mam NOD32 tak mam odevšeho klid
ICEBOSS (3435)|29.1.2008 15:10
[quote=Janyk1;83953]to ICEBOSS:Kolik pak ten Kaspersky stojí?
jinak:slyšel jsem něco o tom, že má vyjít/vyšlo AVG 8(nevim přesně)- co tohle?
[SIZE=-3]hodně OT:áááááááááááá, můj 150-tý příspěvek!!!!!!- už diskutuji pravidelně:runaway:runaway:runaway:runaway:runaway[/SIZE][/quote]
Stoji imho zhruba stejne jako NOD nebo NAV.
http://www.kaspersky.cz/pages/eshop.asp?cd=51&typ=r&typpr=7&prod=2

[quote=Zoidik;84195]ICEBOSS : Co máš na myslím tím že NOD je agresivní?[/quote]
kdyz najde virus, tak misto male decentni hlasky se muze zblaznit, blokuje kde co atd... AVS mi prislo mnohem pratelstejsi.

[quote=Petr S.;84433]Já do počítačů dávám buď Avasta a nebo AVS, to je dost dobrý antivirus, dokonce postavený na řešení Kaspersky Lab. Teda než ho zrušili a místo něj zavedli McAfee Security Center, který jsem ještě neotestoval... Ale podle některých odkazů, by mohl být tak moc dobrý...[/quote]
AVS uz bohuzel neni :( Taky jsem ho mel rad.
Zoidik (1405)|30.1.2008 07:50
Pravda je že mi jednou NOD blokl jeden soubor a měl jsem porblem ho dostat ven, ale podařilo. Šílenou hlášku zobrazuje pokud lezeš na infikovanou stránku, jinak o něm nevím
Petr S. (1220)|1.2.2008 22:06
[QUOTE=ICEBOSS;85410]AVS uz bohuzel neni :( Taky jsem ho mel rad.[/QUOTE]

A už jsi testoval toho jeho nástupce? Jaký je?
TomasOxx (230)|2.2.2008 00:32
mno ten falesny poplach... mam vzdy jeden rezidentni stit a pak pozivam nod scan a mcafee skeny z techto stranek http://mirror.edskes.net/ Mno a mel jsem avg ... + ty scany a vse vpohode zadny poplach, pak jsem zkousel avasta jako rezidentni, nekolik dni vpohode, pak asi tri dny zniceho nic zacal rvat kvuli cca 5ti souborum ktere byly v pc snad rok a pak zas s nejakou aktualizaci prestal, proste nejaka chybka v aktualizaci... tohle se u nej prej stava dost casto.

ono vpodstate se ke me roky poradne nic nedostalo, je mozne, ze muj poskytovatel internetu ma na serveru antivir ktery nam to vse kontroluje :) verejnou IP nemam a jsem vtakove te wifi siti co zacinala jako soucast czfree, tak treba nas pasivni chrani :)