reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Teplotní čidla

namrmic (12)|6.9.2006 15:46
[FONT=Trebuchet MS]Ahojky lidi :),
tak jsem si koupil novou skříň (prosím aby o té nebyla řeč ;)) s panelem a regulací.
Od panelu vedou tři čidla teploty CPU, VGA, HDD, která jsou v takovém maličkém, průhledném, placatém nic.

Otázka: Jak a kam mám přidělat čidla, aby ukazovala co nejpřesnější hodnoty?

Děkuji za reakce :D[/FONT]
tequilla (1015)|6.9.2006 15:56
U CPU a VGA je prilep mezi zebra pasivu. U CPU se pokus nekam doprostred (asistence pinzety asi bude nezbytna), u VGA tak, aby to neprekazelo ventilatoru.

Na HDD bych volil bok, pomoci ktereho se z HDD teplo odvadi.

Na prilepeni pouzij nejakou lepsi izolepu. Klasicka pruhledna za par korun se ti asi velmi brzo odlepi.

Nepredpokladej ale, ze teploty budou nejak ultra presne a budou se presne shodovat s tim, co ti ukaze napr. Speedfan nebo podobne programy. Jednak ty teplotni cidla budou uplne jinde a druhak tezko rict, jakou maji vlastne presnost.
eraser (0)|6.9.2006 18:16
Ja mám 4 takéto analógové snímače umiestnené pre CPU, GPU, HDD a čipset. Čo sa týka HDD, tam dávam prednosť umiestneniu k motorčeku, pretože tam je najvyššia teplota, no ideálne je snímanie i cez S.M.A.R.T.

Čo sa týka pasívov, tak ideálna poloha je čo najbližšie k zdroju tepla, no nie aby si umiestnil čidlo medzi styčné plochy pasívnu a napr. procesora. :)

Možno máš v dodávke originálne lepky, ja som to k môjmu regulačnému panelu mal a držia výborne.
fps (96)|24.9.2006 12:08
prosimtě jak je to z napajením LCD kam se zapojuje ma to svoji bateryji?
wizaard (913)|24.9.2006 12:46
[QUOTE=fps]prosimtě jak je to z napajením LCD kam se zapojuje ma to svoji bateryji?[/QUOTE]
Myslíš LCD displej na skříni? Ten se zapojuje do základní desky, určitě tam ale jsou vývody popsaný, takže stačí správně připojit a vše je OK.
fps (96)|28.9.2006 21:41
[QUOTE=wizaard]Myslíš LCD displej na skříni? Ten se zapojuje do základní desky, určitě tam ale jsou vývody popsaný, takže stačí správně připojit a vše je OK.[/QUOTE]
díky díky
wizaard (913)|29.9.2006 12:07
[QUOTE=fps]díky díky[/QUOTE]
Jinak, abych dokončil ten dotaz ohledně baterie - to je malinko problém, protože třeba znamý má skříň (samozřejmě EuroCase) s displejem a je tam (podle mě) dost blbý problém s vymazáváním hodin - displej pochopitelně umí ukazovat čas, ale jaksi buď kvůli použitému zdroji nebo desce nebo nevím kvůli čemu se po každém vypnutí PC čas vynuluje, což je dost otravné.