reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak přetaktovat i druhou kartu v CrossFire?

fanynek (2048)|25.1.2008 23:47
Čauky!
Mám problém s OC druhé karty v CrossFire. Systém detekuje obě karty; Everest, GPU-Z.....ukážou prametry každé karty-O.K. Nárůst výkonu v 3DMarku...47%. V Catalystech mám CrossFire na Enabled, ale jakmile zkusím v CCC zvednout takty GPU a pamětí, tak to funguje vždy jen na té původní (v PCIE 16x). U té druhé (v PCIE 4x) to zůstává na defaultu. V CCC taky nemám možnost výběru ze dvou karet (myslel jsem, že tam bude rozbalovací pole, kde bude možné vybrat jednu, nebo druhou kartu). Otázka zní: jak taktovat obě karty současně?
Pozn.:Když taktnu tu jednu, tak mám body v 3DMarku stejné, jako kdybych ji vůbec netaktoval. Když tam byla sama, tak to hodilo něco k 1000 bodů navíc.
__________________________________________________ ________________________________________________
Display Drivery, Catalysty a Avivo mám dneska čerstvě přeinstalovaný při běhu CrossFiru.

P.S.Díky všem za pomoc!
Klingacikx (1545)|25.1.2008 23:49
Skúšal si to aj cez ATT?
fanynek (2048)|26.1.2008 00:44
Ee. Zkoušel jsem RivaTuner.....bez úspěchu. Myslíš, že ATT bude lepší? Ď.
Klingacikx (1545)|26.1.2008 00:46
Vyskúšaj uvidíš:D mne osobne sa v ňom lepšie taktuje:D
fanynek (2048)|26.1.2008 12:45
O.K. Jdu ho stáhnout a vyzkouším. Napíšu, jak jsem pochodil.
(ještě dotaz-na obrázku)


Ještě mně napadlo....mám ty karty propojené dvěma těma CrossFire můstkama. Má to tak být?
hazo (10)|3.2.2008 10:38
1; ake to mas karty ???
2; ak chces nataktovat obe - idealne je to urobit cez BIOS... (CF nemam takze som to nikdy neskusal, ale keby som sa do toho pustal - tak flesnem BIOS v kartach samostatne - to znamena kazdu kartu zvlast samu v PC...)
fanynek (2048)|3.2.2008 16:50
Ahoj! Díky za snahu, ale už je to pasé. (viz tady https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=13399 ). Karty jsem prodal, protože jsem ani zaboha nedokázal přetaktit tu druhou kartu při zapojení CrossFire (v PCIE 4x slotu-samostatně šla bez problémů) a navíc tam byly dost nechutný teploty a ten kravál stock chladiče tý dokoupený karty jsem nemohl při rozmazlenosti mým Thermaltakem ani vystát. Jdo do HD3870, která pošle ten můj CrossFire do kytek.
P.S. Za toto prozření děkuji zkušeným borcům z výše odkazovaného tématu.