reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

M-Audio Revolution vs Realtek HD

MaxSand (30)|26.1.2008 10:38
Chtěl bych se zeptat, jak si stoji tyto 2 zvukovky. Momentalně vlastnim pravě Realteka na zakladni desce, ale uvažuju, že bych si koupil nejakou interni zvukovou kartu. Hodně chvály se vytrubuje na adresu M-audio, ale je skutečně rozdíl slyšitelný nebo už integrované zvukovky dosáhly urovně interních?? Použival bych ji v kombinaci se sluchátky Sennheiser HD 415 převážně k poslechu hudby. Na kvalitě zvuku ve hrách mi až tak nezáleží.
Klingacikx (1545)|26.1.2008 10:56
Určite ten rozdiel kvality budeš počuť:) Byť tebou tak tú zvukovku kúpim
...No...Name... (586)|26.1.2008 11:12
Mám jí i sám doma.Je sice problém s ovladačema,ale hraje znatelně lépe než moje integrovaná...Takže neváhej a ber M-Audio
MaxSand (30)|26.1.2008 11:18
No prave jsem po tom testu začal znova uvažovat o koupi. Jen jsem si nebyl jisty jestli vubec poznam nejaky rozdil...Protoze treba mezi normanil Realtekem a HD rozdil neslyším...Možná malý...
...No...Name... (586)|26.1.2008 11:25
Je jasné že extra velký rozdíl tam nebude...ale myslím že na sluchátkách ho určitě uslyšíš i ty...Navíc jsou zde větši možnosti v nastavování,oproti mé integrované(Asus M2N-2)...
pas!k (3765)|26.1.2008 11:32
Mam ji a je vyborna .. bohuzel vyrobce kasle na podporu driveru pro visty .. na 32bit sice jsou ale funkcnost je tragicka
MaxSand (30)|30.1.2008 18:57
Tak dneska přišla a je to fakt neporovnatelný rozdíl :) ...Něco jako když jsem si do auta dal zesilovač :) Člověk slyší tony, který tam vubec předtím nebyly...no paráda :) Kdyby se někdo další rozhodoval jestli do toho jít nebo ne tak jednoznačně ano :)
...No...Name... (586)|30.1.2008 19:06
Jen doplním,pro ty co by to jen tak prolétli a nevěděli moc o souvislostech...MaxSand mluví o M-Audio Revolution 5.1;)...(doufám že jsem se nespletl:D)

Jinak...já jsem stejného názoru...je to vážne kvalitní zvuk za přijatelnou cenu...A jediný kaz na její kráse jsou ty staré ovladače...(každý den se modlím,že M-Audio udělá konečně nové:p)
MaxSand (30)|30.1.2008 20:02
Vzal jsi mi to rovnou z pusy :) Ty ovladace fakt za nic nestoji...jedine nastaveni je ohledne surroundu, ale je fakt, ze s nim si pripadam jako v kine :) Sem tak zkusmo spustil Piraty z Karibiku a zvukove efekty perfektni :)
Alf (305)|30.1.2008 20:54
[QUOTE=MaxSand;85781]...Ty ovladace fakt za nic nestoji...[/QUOTE]To je taky důvod, proč ji mám už skoro dva roky v šuplíku a čekám na ovladače nové. Stručně řečeno - vynikající kus hardware s totálně dodrbanými drivery
...No...Name... (586)|30.1.2008 21:04
Pokud máš Vistu,tak to ještě chápu...Ale pokud páš XP tak myslím že to zas až tak hrozné určitě není...tedy alespoň na to hození do šuplíku...to je rouhání;)
Alf (305)|30.1.2008 22:34
Rouhání to určitě není. Já jsem ji kupoval hlavně kvůli proklamovanému mapování vstupů a výstupů a to se stávajícími ovladači nefunguje. Alternativní ovladače jsem vyzkoušel snad všechny dostupné (originály z VIA i ovladače od jiných výrobců zvukovek s tímto čipem). Po téměř měsíčním laborování a následné reinstalaci zaneřáděného systému letěla karta do šuplíku.

Pokud chcete přes tuto kartu poslouchat muziku, vřele doporučuju, protože zvuk je opravdu vynikající.
Pokud chcete s audiem pomocí této karty nějak pracovat, tak do vydání nových ovladačů nedoporučuju (pokud nějaké budou, protože za více než čtyři roky se to výrobci nepodařilo).