Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 31

Téma: Spuštění PC jen s určitou pravděpodobností

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Tak mi to ještě nedalo, vzal jsem multimetr a naměřil trochu jiný hodnoty než vnitřní čidla na desce:
    12,83 12,95
    4,91 4,84
    3,26 3,25
    Vypadá to, že s tou 5V větví to nebude tak hrozný. Trochu horší je to s 12V, ale jestli se nepletu, tak napětí pro CPU se bere z 5V větve (alespoň myslím). Tak nevím...
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od Vlastaaa Zobrazit příspěvek
    Tak reset CMOS jsem udělal, leč bez úspěchu. Zkusím teda někde sehnat na vyzkoušení kvalinější zdroj...
    Dá se použít zdroj, co děsně píská?
    Pískat mohou špatně zalité cívky, což sice na funkci vliv mít nemusí .... ale kdo ví. Raději bych nepoužil.

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Tak jsem vyzkoušel PC s jiným zdrojem, sice taky 300W, ale schopným dodávat větší proudy.
    A výsledek? Stejnej !!!
    Já už vážně nevím...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Jak to vypadá ( je to zřejmé ) tak problem je v něčem jinem. Jestli máš možnos, tak zkus jinou desku. Ta většinou bývá zdrojem všech problemu. Popř. kabel k disku nebo samotný disk. Starší PC mělo problem se spuštěním a házel hlášku že disk je v prčicích. Vždy zaručene pomohlo silné pohlazení z vrchu do bendy. a pak se rozjel. vyhrabal jsem starej disk, vyměnil a pohoda.

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Podivej se jeste na pameti, jestli nemas v BIOSu nastaveno Host Clock+33 MHz to by pri FSB 133MHz davalo 166MHZ pro pameti. Nebo jeste vyzkousej pameti jednotlive.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jezevec
    Registrace
    Aug 2006

Jestli zvedas frekvenci procesoru skrz FSB, jsou s tim propojeny frekvence, obcas, dalsich sbernic, zkontroluj, jestli na PCI sbernici je 33Mhz, na AGP tusim 66Mhz a PCIe 100Mhz. Tak by taky mohla byt chybicka. Tahle zprazeni byvaji castou chybou, kterou overclockeri prehlizeji.

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Tak díky všem za jejich rady, leč má milovaná destička mě po návratu z víkndového odpočinku přivítala BIOS ROM checksum errorem. Naštěstí najel alespoň BootBlock, takže je tu naděje na přehrátí BIOSu. Leč při pokusu o přehrátí BIOSu mi hlásí unknown flash type
    Nemáte někdo taky deku K7VZA, třeba i nefunkční?

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Dnes se mi po notné dávce úsilí a za pomocí BootBlocku a Toho nad námi podařilo desku zpět oživit Sice jen s FSB100, ale teď už jsem vděčnej alespoň za to, že vůbec jede. Asi s tím už nic nenadělám. Ještě jednou dík všem ;-)

Starousedlík SHW Avatar uživatele Draken
    Registrace
    Aug 2007

a nepožíváš náhodou paměti s frekvencí na 100Mhz a ne 133mhz ?
    já tenhle problém měl v práci a výměnou modulů jsem ji pomohl a PC teď běhá na 133Mhz
    tak nevím mno..

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Používám 133MHz paměti.
    P.S. Dřív jsem měl i několik 100MHz modulů, a všechny byly schopný bez problémů jet i na 133MHz (jde nastavit různá frekvence pro FSB a paměti; testováno MemTestem)

Starousedlík SHW Avatar uživatele trodas
    Registrace
    Oct 2007

Vypadá to, že s tou 5V větví to nebude tak hrozný. Trochu horší je to s 12V, ale jestli se nepletu, tak napětí pro CPU se bere z 5V větve (alespoň myslím). Tak nevím.
    Ale ja vim. Merit napeti multimetrem je totiz u spinaneho zdroje naprosto a totalne k nicemu. Vzdy je treba pouzit osciloskop a sledovat spicky. Treba takto:

A to proto, ze dulezity je jen jak velky zvlneni se na vetvich deje. Do 50mV pro 3,3 a 5V vetve pravi norma a do 100mV pro 12V vetvi. Pri max. zatezi, samo, CPU-burn - Prime...

Jinak K7VZA jsou desky proslule spatnymi kondiky - pokud nekoupis recapovanou, tak ti stejne zemre jako ta, co mas a umira. Sorry, Spatne kondiky, no.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Nefro
    Registrace
    Jan 2008

A ten druhý zdroj čo si použil je čo zač? Ja som mal tiež ten problém a skontroloval som zdroj. Odobral som jeden disk a teraz nemám s tým žiaden problém. Ide ako hodinky.(v zdroji som chybu nemal, len bol preťažený)

Starousedlík SHW Avatar uživatele Klingacikx
    Registrace
    May 2007

Citace Původně odesláno od Nefro Zobrazit příspěvek
    A ten druhý zdroj čo si použil je čo zač? Ja som mal tiež ten problém a skontroloval som zdroj. Odobral som jeden disk a teraz nemám s tým žiaden problém. Ide ako hodinky.(v zdroji som chybu nemal, len bol preťažený)
    A čo si tam mal za zdroj predpokladám že to bol KME alebo niečo z tej cenovej triedy

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Nefro
    Registrace
    Jan 2008

Delux 300W

Starousedlík SHW Avatar uživatele Klingacikx
    Registrace
    May 2007

Citace Původně odesláno od Nefro Zobrazit příspěvek
    Delux 300W
    Však vravím, že to je nejaká šunka.