reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LG L226WTQ-PF vs.Samsung SM 2232BW

Johny Fontane (34)|28.1.2008 12:07
Zdravim,
vybírám si novej LCD monitor a momentálně jsou moji žhaví kandidáti:

LG L226WTQ-PF
http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Type=K&CategoryId=110&Shortcut=LGE-MOLL226WTQ-PF

Samsung SM 2232BW
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007X0271R4ESX

Jaké s nimi máte praktické zkušenosti, a který byste mi doporučili? Případně můžete navrhnout i jinej monitor.

Dále mám dotaz - jak si tyto monitory poradí s rozlišením ve formátu 4:3? Roztáhnou to do 16:9 a nebo jsou schopny dát obraz do 4:3 pomocí ořezání okrajů?

Předem děkuji za odpovědi
Creamz1 (23)|28.1.2008 12:52
Ja sam mam toho samsunga a po prvnich nedorozuměnich s nim a mym pc je to už ok a maximalni spokojenost akorat u toho lg maš třeba upevněni na zed což ten samsung nema stejně jako vyškove nastaveni taky neni ale jinak super obraz moc hezkej barvy přijemne a co se tyka 4:3 tak pokud je to video tak to normalně ořizne boky ale když mam tv přes tv tuner tak to roztahne do šiřky.
Johny Fontane (34)|28.1.2008 14:20
No, to upevnění na zeď bych asi nevyužil, takže to mě tolik netrápí. To výškové nestavení už je teda o něco horší....:(

Jinak co se videa týče, tak to resizuje ten přehrávač (např. Bsplayer to umí).
Mě se jedná hlavně o situaci, kdybych nastavil nějaké 4:3 rozlišení jako např 1024*768.
Občas si totiž rád zahraju nějakou starší hru a představa zdeformovanýho obrazu mě moc neláká.
Creamz1 (23)|28.1.2008 14:53
[QUOTE=Johny Fontane;85098]No, to upevnění na zeď bych asi nevyužil, takže to mě tolik netrápí. To výškové nestavení už je teda o něco horší....:(

Jinak co se videa týče, tak to resizuje ten přehrávač (např. Bsplayer to umí).
Mě se jedná hlavně o situaci, kdybych nastavil nějaké 4:3 rozlišení jako např 1024*768.
Občas si totiž rád zahraju nějakou starší hru a představa zdeformovanýho obrazu mě moc neláká.[/QUOTE]

když daš na ploše 1024x768 tak to bude děsný a u novějšich her nevim ale hral jsem na tom třeba starši half Life a Half Life opposing force a bylo to přes celou obrazovku ale nebylo to roztaženi znatelne stejěn tak když sje hral dave mira bmx co jsou stare hry bez podpory širokouhlych monitoru a ty novějši hry určo nabizi širokouhle rozlišeni i v těch menšich hodnotach kolem 1024, jinak to vyškove nastaveni sjem ja osobně vyřešil tak že jsem ten monitor dal na centralni reprak od Genius GHT 5.1 a je to ale někdo to tak řešit nemuže.
ant4 (12)|28.1.2008 21:12
Zdravím, měl jsem stejný problém s výběrem asi před měsícem, jěště jsem mezi těmito dvěma měl jako kandidáty 226BW a L226 WA.....nakonec už jsem asi měsíc majitelem 226BW a jsem naprosto spokojen.Přecházel jsem ze samsungu 931C a měl jsem problém při sledování filmu z postele, jelikož polohovatelnost nebyla nic moc a tak bylo vidět většinou jen odstíny šedi.Pomohlo podložení monitoru.LAe 2232BW má lepší úhly, tak že tento problém byl vyřešen.Jelikož ho mám hlavně na Cad a podobné věci, absolutně mi vyhovuje.Barvy jsou exceletní a odezva při filmech a hrách skvělá. mohu vřele doporučit. Jen při pořizování jsem se pak mlátil do hlavy, jelikož o 4 dny po mně ho kupoval kamarád za cenu o 900 nižší, což mě tak nějak nas....:)
fejda (7)|28.1.2008 21:18
Mám LG 226WTQ-SF a po přenastavení servisního menu naprostá spokojenost.
s.skull (198)|29.1.2008 15:04
brácha má 226wtq a jeho kus má trochu slabší (tj. nerovnoměrné) podsvícení - viditelné při černé ploše - jinak ok monitor za ty peníze, pro běžného uživatele přijatelný jak kvalitou, tak cenou..
osobní poznámka a zk_ ... - teda pokud se člověk nerozhodne prznit obraz tou jejich funkcí f-engine - vypadá to příšerně - vedle mého obyčejného mva (když jsem LG trochu kalibroval) mě to skutečně vyděsilo tak, že jsem uvažoval o reklamaci z důvodu vady monitoru - pak jsem viděl, že to tak má více těchto monitorů - no tak to tak má asi být, no...)
Johny Fontane (34)|30.1.2008 15:03
Díky za názory.
Můžete mi prosím někdo napsat, jak je to s těmi 4:3 rozlišeními u toho LG?
s.skull (198)|30.1.2008 17:27
pokud nastavíš takové rozlišení (např. 1280*1024) tak dle mých zkušeností se ti roztáhne (pokud připojeno přes dvi) - zkoušeno i s monitorem LG L226WTQ-SF - a myslím, že to tak dělají všechny wide monitory - to spíše určité aplikace (např. přehrávače) ořežou okraje - win roztahuje.
Johny Fontane (34)|30.1.2008 19:16
Právěže třeba takovej dnes na SHW recenzovanej ViewSonic VX2240w to umí.

http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=111470

Začal sem o něm taky přemýšlet, ale trochu mě děsí ty pozorovací úhly...
Johny Fontane (34)|1.2.2008 15:25
Takže sem si dneska koupil toho Samsunga.

První dojmy:

Design je fakt super, coby ozdoba pokoje monitor funguje geniálně.
Barvy mi připadnou taky pěkný, akorát světlý barvy na bílým pozadí jsou trochu hůř výrazný.
Pozorovací úhly jsou podle mě tak průměr.

Hlavní kritiku bych směřoval ke stojánku, kdy fakt není možno monitor jakkoli polohovat. Taky mi připadně takovej vratkej - když drcnu do stolu, tak se hned monitor celkem dost rozkývá.
Další nevýhodou je nerovnoměrný podsvícení, kdy hlavně kolem okrajů je obrazovka viditelně přesvícená, což ruší zejména u filmů.

Ale na druhou stranu - za ty prachy je to fakt fajn monitor.
Creamz1 (23)|1.2.2008 15:34
Jj přesně tohle je ten monitor to co popisuješ akorat ty pozorovaci uhly když jsem viděl některe i dražši monitory měli podstaně horši. stojanek to je asi největši mínus tohodle panelu ale da se na to ztvyknout a s tim podsvicenim mě to docela překvapujeja jsme si to dneska jentak zkusil ptestovat a ja mam zase kraje ok ale spodni stranu moniotru mam tak do vyšky cca 2 cm světlejši než zvytek panelu tam je to rovnoměrne. každopadně přeju plno přijemnych chvil s timhle monitorem ja už pomalu planuju druhy 2232BW do dualheadu.
Johny Fontane (34)|1.2.2008 16:35
Jo, ty pozorovací úhly jsou dobrý - doposud sem měl zkušenosti s menšími uhlopříčkami a hlavně notebooky. A je jasný, že u velkejch uhlopříček jsou ty úhly víc výrazný. A na svým stolním PC sem doposud jel na CRT, takže sem háklivější:)

Co se toho podsvícení týče, tak u práce to neruší, pouze pokud u tmavý obrazovky, což jsou třeba právě ty filmy.
Ale už sem si stáhl intenzitu podsvícení (defaultně je fakt vražedná :) ) a už je to celkem v pohodě.

Jinak co se těch 4:3 rozlišení týče, tak tu interpolaci je možno nastavit v driverech grafický karty (u GF6600), takže je to v pohodě.
s.skull (198)|1.2.2008 17:14
v této cenové kategorii 22" jsou skoro všechny stojánky na tom velmi podobně - opravdu se na nich šetřilo, takže ok - měl bys to i u jiného :)