reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zkušenosti s E-MU 0404 USB

SmartMole (297)|28.1.2008 14:13
Ahoj všem,
uvažuji o koupi této karty a zajímalo by mě, jaký na ni máte názor. Nebo ještě lépe jaké máte zkušenosti s touto kartou.

Jde mi především o kvalitu sluchátkového výstupu a bezproblémový chod.
...No...Name... (586)|28.1.2008 18:00
Zkušenosti nemám,ale přihodím recenzi...teda pokud už si jí nečetl http://www.audiocity.cz/clanek.php?id=140

//Rychle jsem prolétl diskuze k tomuto produktu...a jediné její větší mínus je ta cena...ale ta se kompenzuje vysokou kvalitou...Pro sluchátka si myslím,že je to dobrá koupě...
SmartMole (297)|28.1.2008 19:35
Cena je celkem solidní...v ts bohemii ji mají za 4000 i s daní, ale říkám si, jestli nedopadnu nakonec tak, že si koupím sluchátkový zesilovač. K poslechu používám Sennheiser HD 595, což na mé současné X-fi eXtreme Audio není žádný zázrak.
P@pi (1519)|28.1.2008 20:17
Celkem bych se bál toho USB a dopadu na výkon.

HD 595 mají 120 ohmů, to by ta E-MU 0404 USB měla dle recenze zvládat. Creativka to nezvládá?
...No...Name... (586)|28.1.2008 20:46
Tak pokud Creativka nezvládá,tak bych doporučil přejít na zvukovky od M-Audio.Mám doma Revolution 5.1 a ta na sluchátkovém výstupu utáhne 100Ohmové Kossy UR/29 bez problému(řekl bych že při 1/2 je už hlasitost docela velká)...A zvukově vychází v testech ještě o něco lépe než zvukovky od Creativu...
SmartMole (297)|28.1.2008 21:43
No hlasitost zvládá velmi dobře, při poslechu sluchátky ji mám nastavenou tak na 30%. Spíš zvuk mi nepřijde příliš kvalitní. Pokud použiji sluchátkový výstup na předku skříně, tak v něm slabě píská a hlavně, při pohybu myší se ozývá nepříjemné hučení (tento problém je i na hlavním výstupu).
...No...Name... (586)|28.1.2008 21:58
To může dělat nekompatibilita(je to slovo dobře napsané?) s ostatními komponenty,nebo jen špatné ovladače...

Nicméně bych ti doporučil si vzít svojí hudbu a sluchátka a zajít k někomu kdo M-Audio má.Třeba budeš kvalitou překvapen...
SmartMole (297)|28.1.2008 23:11
Ovladače to pravděpodobně nebudou, ty jsem přeinstalovával asi dvakrát. Zkoušel jsem i jiné sloty a také to nepomohlo. Také to může být základní deskou.

Každopádně chci externí zvukovku, ať už kvůli komfortu, tak i proto, že má vlastní zdroj a nemůže být rušena komponenty pc.
...No...Name... (586)|29.1.2008 16:41
Tak pokud chceš opravdu externí zvukovku,tak ber tu E-MU 0404 USB...
SmartMole (297)|29.1.2008 18:02
[quote=P@pi;85177]Celkem bych se bál toho USB a dopadu na výkon.

HD 595 mají 120 ohmů, to by ta E-MU 0404 USB měla dle recenze zvládat. Creativka to nezvládá?[/quote]

Zvládá a v pohodě! Dokonce mám tu novou verzi Sennheiserů, která má impedanci pouhých 50 ohmů.
flodurl (7)|29.11.2008 01:50
E-MU 0404 USB mám teprve 2 týdny a se zvukem a provedením jsem spokojen. OceŇuji a využívám kvalitní direct mastering s nulovou latencí.

Nejsem zatím schopen odstranit silný brum při použití napájení NB ACER ASPIRE 8920 adapterem. Při provozu NB pouze na baterii v pohodě. Předpokládám, že se jedná o zemní smyčku. Poraďte prosím postup jak zdroj rušení odstranit.

Příště zkušenosti s použitím S/PDIF
flodurl (7)|29.11.2008 02:03
hned jak jsem odklep můj první příspěvek v tomto threadu s pocitem " nic moc přínosného " , našel jsem toto video, které sem podle mého názoru patří a experti si jej vychutnají
YouTube - Inside E-Mu 0404 Usb
xmarek (1676)|29.11.2008 17:18
[QUOTE=P@pi;85177]Celkem bych se bál toho USB a dopadu na výkon. [/QUOTE]Výrobci chybně píšou údaj o impedanci Senn 595. Tak varianta vyráběná v Chině má pouze 50 ohmů. Jinak ta USB karta má vlastní napájení prostřednictvím vlastního adaptéru.
Co se týče kvality zvuku. Tak nejprve zkuste provozovat X-fi přes ASIO a potom ji zkuste ohodnotit. Osobně jsem byl produkty firmy Creative velmi zklamaný v porovnání s např. Echo Indigo (který umí v podstatě pouze ASIO). Já jsem si kupoval E-MU s příhlednutím na kvalitu DA převodníků. Proto jsem volil drahší variantu tj. E-MU 1616M. Zvukově není špatná, ale v porovnání s např. kodekem HD, který se integruje na notebooky ten rozdíl není tak znatelný. Kvalitu zvuku určuje především zdroj (u mě je to FLAC, APE) a sluchátka.
Od koupi sluchátkového zesilovače bych vás odradil. V kombinaci s těmito sluchátky je ta investice zbytečná. Samozřejmě pokud jako zdroj zvuku je PC. Pokud chcete ze zvuku opravdu vymáčknou maximum tak bych se poohlédl po USB DACu. Ale moc jich na trhu není a nejsou to levné záležitosti. Já bych bral tento http://www.benchmarkmedia.com/dac1/ . Poslední dobou jsou na něj velmi dobré ohlasy i v porovnání s Hi-end. Ale tu cenu bych zatím doma neukecal. :cry