reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s vypalovačkou

Jerome82 (201)|28.1.2008 21:12
Zdravím,mám problém,asi před půl rokem se mi začal stará vypalovačka občas sekat při pálení dvd(asi 5 z 10 dvd),prostě to začalo pálit a hned v prvním % se to seklo a PC se musel restartovat,protože úplně zamrzl,myslel jsem,že vypalovačka je už stará,byla hodně používaná,tak jsem koupil novou a hle,stejný problém,známý řikal,že to může být médii,ale nevím..
johny__g (6387)|28.1.2008 21:25
Problémů může být celá řada, od HW jako vadné paměti (zkus memtest aspoň pár hodin) přes špatný zdroj, kabely, přehřívání až k SW. Takže napiš co je to za vypalovačku, zbytek sestavy, systém, v jakém SW pálíš ... bohužel křišťálové koule už nefasujeme, byly moc drahé.
Zoidik (1405)|29.1.2008 06:48
Co se týče těch medii, tak jsem zaslechl že je ted problem s verbatimkama.... nevim... mam ještě staré zásoby a vždy jsem byl s němi spokojeny. Zkus nějakou novější verzi nera. Několikrát se mi to osvědčilo když jsem přeinstaloval nero za novější verzi, myslim že na 7.6.....
s.skull (198)|29.1.2008 13:59
trochu OT
Problémy s Verbatimkama potvrzuji - a netýká se to jen jich - i další značky jedné "skvělé továrny", která mimo jiné produkuje mimo verbatim i značku afa (o které si myslím svoje a nedoporučuji - poté, co u 25% dvd nebylo úspěšně dokončen vypalovací proces na 2 různých pc a 3 výpalkách...)

jinak bych to viděl na kabel (pokud jsi ho neměnil zároveň s vypalovačkou), paměti (a možná i deska? - pokud padají i jiné přenosy dat než vypalování - z daného konektoru desky - mě to dělal ide řadič a pak ko deska) a možné je i přehřívání, nebo zdroj - tj. zkusit jinou větev...
Jerome82 (201)|29.1.2008 15:31
No,právě dřív to vše šlo a co sem koupil nový Verbatimy,tak ten problém začal,tak zkusím jiné dvd a pokud problém bude dál,hned napíšu.Jinak mám Athlona XP 2500+,512MB DDR(400),Radeon 9200(128,128)zákl.d. NFII Ultra,120GB HDD.
Petr S. (1220)|31.1.2008 17:11
V tom případě to vážně vypadá jen na ty média. V opačném případě bych zkontroloval ten kabel, měl jsem teď nedávno podobný problém... Mě to ale házelo BSODy :(
Maximus12 (763)|1.2.2008 19:27
co zkusit updatnout firmware , mozna by to pomohlo:)
rektor81 (5)|1.2.2008 21:36
zdravim, ja mam tiez problem s napalovackou
hned pri zacati napalovania mi nachvilku zamrzne komp a dvd je v haji
pouzivam nero 8, ale skusal som ine prgramy, napalovacka je nova LG GSA-H66N sata, podobny problem som mal aj so starou napalovackou ta mala IDE rozhranie.
operacny system winXPsp2
zaujimave ze v nudzovom rezime napaluje v poriadku
Petr S. (1220)|1.2.2008 21:56
Ty chyby to dělalo vždycky s Nerem? Zkusil bych ještě jiný vypalovací program, třeba Burn4free... U jednoho známého máme taky podezření na problém s touhle verzí softwaru.
rektor81 (5)|1.2.2008 22:28
skusil som ten burn4free a dvd mi napalilo v poriadku, zatial som skusil iba jedno dvd ale nevidi sa mi ta rychlost pisal ze napaluje 16x a trvalo mu to 15 min.
pokial to bude len v tom nere tak je to super.
zatial dik :) idem skusat palit..
Petr S. (1220)|2.2.2008 10:50
Tak to je super ;) snad to bude v pohodě - pokud ne, tak ještě písni a zkusíme vymyslet něco nového :idea
rektor81 (5)|2.2.2008 12:19
zdravim , takze burn4free mi dvd zatial nepokazil, len nezvlada maximalnu rychlost.
a taktiez dalsia vec - napalovacka ma funkciu SecurDisc, co je vymysel NERO+LG.
takze vo burn4free tuto ochranu nevyuziem ani v nijakom inom programe. skusal som nainstalovat aj starsie verzie nera a robi to to iste. hned na zaciatku akoby nechcel zaplnit buffer na napalovacke, mozno z 20 dvd sa neru jedno podari... problem je len vzdy na zaciatku
moze to byt ze kazdy sof ma svoje ovladace ? v nastaveniach som nic take nevidel
alebo moze to ovplivnovat aj nejaky iny soft ktory bezi v pozadi? v safemode my to nero pali v pohode aj max rychlostou
rektor81 (5)|9.2.2008 20:52
napalovacku som s kusal v druhom pc - slape perfekte, neviete mi poradit kde mozem mat chybu?
Petr S. (1220)|9.2.2008 22:45
Pokud je tomu tak a v jiném počítači vypalovačka běží, přičemž technologii SecurDisc potřebuješ a chceš využívat, pak bude nejspíše chyba někde v Tvém systému. Kde přesně to Ti ale asi teď nikdo nepoví.

Jediné co mě napadá je zkusit reinstall (možná by pomohla pouhá inovace) systému, ale je otázka, zda se to kvůli SecurDiscu vyplatí - tedy skutečně ji potřebuješ?
trodas (1753)|12.2.2008 17:46
[QUOTE]napalovacku som s kusal v druhom pc - slape perfekte, neviete mi poradit kde mozem mat chybu?[/QUOTE]

Vymen zdroj v puvodnim PC za silny novy na zkousku pujceny a uvidis, ze to bude palit dobre.
Je to zdrojem. Nedava tu zatez, podle me.
rektor81 (5)|17.2.2008 01:44
som tu zase. problem som odhalil
za prve v biose musi byt konkretny radic SATA prepnuty na IDE
a za druhre po viacerych reinstalaciach windowsu som prisiel nato ze Nero a Alcohol120% sa dost neznasaju
vzy po nainstalovani alcoholu napalovacka pekne zblbla a odinstalovanie alc. aj nera. spetne nainstalovanie...nove ovladace... ani cistenie registrov nepomohlo. len reinstal windowsu
dakujem za vase postrehy a rady. som rad ze nemusim nic reklamovat a aj ten zdroj je ok
napalovacka LG GSA-H66N mi uz napalila cca 30 DVD a bezchybne :)

Windows XP Prof.SP2
Mainboard MS-7104
P4 2.80GHz Prescott
RAM 1534MB/400Mhz
RADEON 9550SE 128MB/400Mhz
LanboxLite-400W
LG GSA-H66N
Zoidik (1405)|18.2.2008 07:36
Jakou mas verzi toho nera? Ja ho používám společně s alcoholem a žádný problémy nemám