Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 17

Téma: Problém s vypalovačkou

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Zdravím,mám problém,asi před půl rokem se mi začal stará vypalovačka občas sekat při pálení dvd(asi 5 z 10 dvd),prostě to začalo pálit a hned v prvním % se to seklo a PC se musel restartovat,protože úplně zamrzl,myslel jsem,že vypalovačka je už stará,byla hodně používaná,tak jsem koupil novou a hle,stejný problém,známý řikal,že to může být médii,ale nevím..
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Problémů může být celá řada, od HW jako vadné paměti (zkus memtest aspoň pár hodin) přes špatný zdroj, kabely, přehřívání až k SW. Takže napiš co je to za vypalovačku, zbytek sestavy, systém, v jakém SW pálíš ... bohužel křišťálové koule už nefasujeme, byly moc drahé.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Co se týče těch medii, tak jsem zaslechl že je ted problem s verbatimkama.... nevim... mam ještě staré zásoby a vždy jsem byl s němi spokojeny. Zkus nějakou novější verzi nera. Několikrát se mi to osvědčilo když jsem přeinstaloval nero za novější verzi, myslim že na 7.6.....

Pravidelný diskutér Avatar uživatele s.skull
    Registrace
    Jun 2007

trochu OT
    Problémy s Verbatimkama potvrzuji - a netýká se to jen jich - i další značky jedné "skvělé továrny", která mimo jiné produkuje mimo verbatim i značku afa (o které si myslím svoje a nedoporučuji - poté, co u 25% dvd nebylo úspěšně dokončen vypalovací proces na 2 různých pc a 3 výpalkách...)

jinak bych to viděl na kabel (pokud jsi ho neměnil zároveň s vypalovačkou), paměti (a možná i deska? - pokud padají i jiné přenosy dat než vypalování - z daného konektoru desky - mě to dělal ide řadič a pak ko deska) a možné je i přehřívání, nebo zdroj - tj. zkusit jinou větev...
    Naposledy upraveno uživatelem s.skull: 29-01-2008 v 14:03

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

No,právě dřív to vše šlo a co sem koupil nový Verbatimy,tak ten problém začal,tak zkusím jiné dvd a pokud problém bude dál,hned napíšu.Jinak mám Athlona XP 2500+,512MB DDR(400),Radeon 9200(128,128)zákl.d. NFII Ultra,120GB HDD.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

V tom případě to vážně vypadá jen na ty média. V opačném případě bych zkontroloval ten kabel, měl jsem teď nedávno podobný problém... Mě to ale házelo BSODy

Starousedlík SHW Avatar uživatele Maximus12
    Registrace
    May 2006

co zkusit updatnout firmware , mozna by to pomohlo

Nováček
    Registrace
    Feb 2008

zdravim, ja mam tiez problem s napalovackou
    hned pri zacati napalovania mi nachvilku zamrzne komp a dvd je v haji
    pouzivam nero 8, ale skusal som ine prgramy, napalovacka je nova LG GSA-H66N sata, podobny problem som mal aj so starou napalovackou ta mala IDE rozhranie.
    operacny system winXPsp2
    zaujimave ze v nudzovom rezime napaluje v poriadku

Registrace
    Nov 2006

Ty chyby to dělalo vždycky s Nerem? Zkusil bych ještě jiný vypalovací program, třeba Burn4free... U jednoho známého máme taky podezření na problém s touhle verzí softwaru.

Nováček
    Registrace
    Feb 2008

skusil som ten burn4free a dvd mi napalilo v poriadku, zatial som skusil iba jedno dvd ale nevidi sa mi ta rychlost pisal ze napaluje 16x a trvalo mu to 15 min.
    pokial to bude len v tom nere tak je to super.
    zatial dik idem skusat palit..

Registrace
    Nov 2006

Tak to je super snad to bude v pohodě - pokud ne, tak ještě písni a zkusíme vymyslet něco nového

Nováček
    Registrace
    Feb 2008

zdravim , takze burn4free mi dvd zatial nepokazil, len nezvlada maximalnu rychlost.
    a taktiez dalsia vec - napalovacka ma funkciu SecurDisc, co je vymysel NERO+LG.
    takze vo burn4free tuto ochranu nevyuziem ani v nijakom inom programe. skusal som nainstalovat aj starsie verzie nera a robi to to iste. hned na zaciatku akoby nechcel zaplnit buffer na napalovacke, mozno z 20 dvd sa neru jedno podari... problem je len vzdy na zaciatku
    moze to byt ze kazdy sof ma svoje ovladace ? v nastaveniach som nic take nevidel
    alebo moze to ovplivnovat aj nejaky iny soft ktory bezi v pozadi? v safemode my to nero pali v pohode aj max rychlostou

Nováček
    Registrace
    Feb 2008

napalovacku som s kusal v druhom pc - slape perfekte, neviete mi poradit kde mozem mat chybu?

Registrace
    Nov 2006

Pokud je tomu tak a v jiném počítači vypalovačka běží, přičemž technologii SecurDisc potřebuješ a chceš využívat, pak bude nejspíše chyba někde v Tvém systému. Kde přesně to Ti ale asi teď nikdo nepoví.

Jediné co mě napadá je zkusit reinstall (možná by pomohla pouhá inovace) systému, ale je otázka, zda se to kvůli SecurDiscu vyplatí - tedy skutečně ji potřebuješ?

Starousedlík SHW Avatar uživatele trodas
    Registrace
    Oct 2007

napalovacku som s kusal v druhom pc - slape perfekte, neviete mi poradit kde mozem mat chybu?
    Vymen zdroj v puvodnim PC za silny novy na zkousku pujceny a uvidis, ze to bude palit dobre.
    Je to zdrojem. Nedava tu zatez, podle me.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Problém s vypalovačkou v notebooku HP
    Od elektrikarCZE v sekci Optické mechaniky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 03-07-2014, 20:58
  2. Problém s vypalovačkou
    Od Rudos v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 17-09-2009, 21:05
  3. Problém s DVD vypalovačkou SH-182D